Wpis z mikrobloga

@TiIa: owszem, ryba jest do jedzenia. Świnia jest do jedzenia, kurczak też. Ale nie mogę zrozumieć czemu te wszystkie zwierzęta, którym odbieramy życie, nie mogą mieć godnego życia i szybkiej bezbolesnej śmierci. Taki problem by był, gdyby ktoś je zabił i dopiero przywiózł do domu? Lepiej argumentować, że przecież u rybaków mają gorzej. A zwyrol zostawił psa w lesie, to ja mogę zostawić psa na tydzień bez jedzenia i picia. A
@zona-szefa: Nie mieszaj do tego psów i innych zwierząt. Mówimy o karpiach. Konkretnie. Jak wyżej napisałam, mają się dobrze, są bardzo żwawe, mają stały dostęp tlenu. Zużywamy na nie hektolitry wody, tylko po to, żeby miały się dobrze. Przed zabiciem tata prawilnie je ogłusza, żeby nie cierpiały. Amen. W naszej rodzinie karpie są od zawsze, dziadek zajmuje się ich hodowlą. Wiemy jak się z nimi poprawnie postępuje. Karpi (i różnych innych
W takim razie dawniej było coś nie tak z przeciwnikami niewolnictwa i innych patologii, monarchii, teraz za to coś jest nie tak z przeciwnikami demokracji.


@Lallable: No, super porównanie. Konsumpcja produktów zwierzęcych i niewolnictwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na każdych przeciwników dawnych patologii byli i przeciwnicy super pomysłów istniejących do dzisiaj. Skąd wiesz po, której stronie stoi radykalny wegetarianizm? ( ͡° ͜ʖ ͡°)