Wpis z mikrobloga

Wyborcza (Gazeta.pl - inna redakcja ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) puściła wodze fantacji - oto artykuł o menadżerze, który jest freeganem i grzebie po śmieciach. A o to jeden z cytatów:

Wszyscy grzebią. Mój kolega, mały przedsiębiorca, chciał obdarować dzieci w rodzinie na święta, ale nie chciał wydawać pieniędzy. Pojechał ze mną na taki śmietnik, gdzie są zabawki i była paczka od Świętego Mikołaja.


W kolejkach do śmietników spotykam różnych ludzi: biznesmenów, prawników, bezdomnych. Nie wdaję się w dyskusję, ale zamieniamy czasem kilka słów - gdzie już byli, dokąd warto pojechać. Później sam ubieram się w garnitur i czasem mijam te osoby na ulicy.


http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,17110704,Jadam_ze_smietnika__I_to_jakie_frykasy___WYWIAD_Z.html#MT

Kisne!

#4konserwy #neuropa #bekazlewactwa
  • 19
Nadal czekam na dzień aż zacznie być kwestionowana sensowność własności prywatnej


@KREM_Z_BROKUL: Ja też, tylko że ja całkiem poważnie. Dyskusja otwarta i merytoryczna powinna sie odbyć na temat własności prywatnej, zwłaszcza ziemi i surowców. Czy człowiek jest w stanie ogłosić się posiadaczem jakiegos skrawka ziemi na zawsze i wykluczyć z tego miejsca na ziemi pozostałe 7 miliardów ludzi.
@Epoche: Pewnie trzeba by sprawdzić jak wygląda obecnie warstwowe prawo własności i np. dowiercić się do złóż z sąsiedniej działki. Nie jestem prawnikiem ale zakładam że takie prawo istnieje skoro w Gdańsku centrum handlowe powstaje nad torami PKP i nie będzie jednocześnie jakimś "nibydworcocentrum".
Czy człowiek jest w stanie ogłosić się posiadaczem jakiegos skrawka ziemi na zawsze i wykluczyć z tego miejsca na ziemi pozostałe 7 miliardów ludzi.


@Epoche: nie, dlatego - precz z skłotersami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gazetka chyba próbuję wmówić ludziom, że nie ma nic złego w tym, że zarabiają 1500 zł a państwo zabiera im 40% tego co wydaje pracodawca. Nie masz kasy na jedzenie - idź do śmietnika, śmietniki są cool, nawet przedsiębiorcy i prawnicy tam się żywią! I spoko prezenty na święta znajdują! Ten tekst jest tak abstrakcyjny, że tylko po-gw leming w niego uwierzy.
@kylkson: Oglądałam ostatnio taki program "Bez Tabu" chyba (na TVN Player), i jeden odcinek był o odżywianiu. Wystąpiła młoda (i ładna :p) dziewczyna, absolwentka fizyki, która jest freeganką i chłopak, tez student (ochrona środowiska chyba). Ogólnie wszystko co mówili naprawdę miało sens, i choć sama się na taki krok raczej nie zdecyduję to uwazam, że idea sama w sobie jest dobra.
@Aerials: Ok, nie neguję samej idei. Chodzi tylko o to, że imo ten wywiad jest wyssany z palca. Ojciec - przedsiębiorca, który nie chce wydawać pieniędzy na prezenty dla dzieci woli je przynieść ze śmietnika? Masowo grzebiący po śmietnikach biznesmeni i prawnicy? Właścicielka firmy, będąca na zakręcie i żaląca się, że nie ma za co dzieciom jedzienia kupić, a jednocześnie chodząca po śmietniku w "w szpilkach, tipsach i błyszczącej kurteczce. I