Wpis z mikrobloga

Gniję sobie wesoło w biurze (UK) a robić co nie ma bo firma polska i wszyscy powracali do domów pierogi lepić.

Nagle coś sie dzieje! Przychodzi kurier - murzyn, z wielką paką (nie, to nie literówka ( ͡º ͜ʖ͡º)).

No to się ruszam, smoltok angielskim zwyczajem, potem podaje mu dane coby wpisał sobie do tego swojego ustrojstwa i gostek wystawia do mnie pięść wierzchem do góry, to bez zastanowienia przybijam mu żółwia, biore paczke i zaczynam sie dziarsko do niej dobierać. Po paru sekundach odwracam sie, a owy miły afroangielski kurier dalej stoi w pozycji "do żółwika" i sie gapi na mnie jak na debila - po chwili dopiero sie zorientowałem, że w wyciągniętej ręce trzyma czarny pisak, którym miałem podpisać się na jego padziku, tylko troche zlał się z otoczeniem i go nie zauważyłem ;p

#heheszki #pracbaza #nigga
  • 12
@murinius: wole dla polaka niż ciapatego ;) ale też trafiłem na porządną firmę i nie narzekam. Zajmuje się biurem i rozmowami z klientami więc nie ma takiej izolacji jak np. w budowlance gdzie bywają firmy, w których nawet szef po angielsku nie mówi ;p no i funty sie też zgadzają więc naprawdę spoko ;)
@qusqui21: na zasiłkach siedzą przede wszystkim brytole, a nie imigranci. Przyjezdni w dużej mierze pracujo.

Historia z życia wzięta żeby wiedzieć o co biega. Bab na zasiłku od 84 roku, lat około 55, zasiłek bo w wypadku niesprawna ręka. Zasiłek potężny 350 funtów miesięcznie (minimalna pensja = koło 240 funtów na tydzień).

Baba dostaje oferte pracy 12 funtów za godzine (ok. 150% minimalnej która wynosi 6,5 na godzine), przy okazji traci
@qusqui21: ale zeby dostac zasilek najpierw musza cos popracowac ;p

@w_szafa: na pewno jest mnostwo takich przypadkow ale nie w londynie, tutaj za tyle sie nie da przezyc ;p no chyba, ze ma meza/dzieci ktore zarbiaja jak ludzie.

Co do polakow to jestem nawet pozytywnie zaskoczony, co prawda zdominowalismy tylko branze budowlano-wykonczeniowa ale na poziomie. Anglik woli zatrudnic polakow bo wie, ze bedzie zrobione porzadnie, mimo, ze ceny czesto wyzsze