Wpis z mikrobloga

@archlinuxuser: Nie wymagaj od kogoś, kto chce używać Laravela myślenia o czymś innym niż PHP :) Do tego trzeba byłoby faktycznie wiedzieć jak to wszystko działa, a nie klepać z frameworka z tutka do "pewnego większego projektu".
@Xanatos: Uzasadnisz?

Do #!$%@? nędzy - skąd te hejty? Panowie - ludzie są czarni, biali, żółci, zawody też są różne. PHP spełnia swoją rolę znakomicie w większości przypadków jako webowy język skryptowy, deal with it. A kwestia sporów o wyższość jednego języka nad drugim to strasznie żenująca batalia zakompleksionych programistów.

Nie zapominajcie, że JĘZYK to tylko narzędzie do osiągnięcia celu. A patrząc na to z praktycznego punktu widzenia - skoro PHP
@archlinuxuser: @hoRacy:

Po prostu generalizuję - od #!$%@? ludzi nie ma zielonego pojęcia jak działa ich dzieło, po prostu lecą za pierwszym lepszym tutorialem i tworzą potem ledwie działające potworki jak ten stworzony przez Frankensteina.

Moralne prawo do używania frameworków ma się dopiero, gdy w znacznym stopniu umie się sam język, co jest niezbędne do kolejnego warunku - zrozumienia jak ten framework działa od środka.

@siwymilek: Tutaj nie mamy
@hoRacy: To zależy jaki jest Twój stan wiedzy / co Cię interesuje.

Kilka propozycji:

- programowanie funkcyjne: Clojure,

- programowanie obiektowe + statyczne typowanie: Java+Dropwizard

- fajny pragmatyczny język do szybkiego tworzenia aplikacji webowych: Ruby on Rails

- inne podejście do "wielowątkowości" - Node.js (w przyszłości wszyscy będziemy programistami JS ;)
@hoRacy: Ja bym na twoim miejscu trzymał się Laravela 4, jest stabilny, dużo źródeł i póki co wszyscy nie dostosują się do zmian jakie niesie 5. Sam teraz robię większy projekt w Laravel4 i bałbym się przenosić na 5 ponieważ najgorsze co wnosi to zmianę struktury plików... resztę dało by się jakość znieść, niestety ta zmiana powoduje dużo problemów ze ścieżkami. Zauważyłem, że już niektórzy tworzą swoje wersje bibliotek z podziałem
Po prostu generalizuję - od #!$%@? ludzi nie ma zielonego pojęcia jak działa ich dzieło, po prostu lecą za pierwszym lepszym tutorialem i tworzą potem ledwie działające potworki jak ten stworzony przez Frankensteina.


@Xanatos: Rozumiem, że w najgorszym wypadku pracujesz wyłącznie na kodzie maszynowym, a zwykle projektujesz złożone aplikacje na poziomie fizycznym - rozrysowując przepływ sygnałów elektrycznych na konkretnym układzie?

Bo jeśli nie i jesteś chociaż jedną warstwę abstrakcji wyżej -
@hoRacy: Ja w połowie listopada zacząłem projekt na Laravel 5, jest to beta ale co tam :) myślę że update do final nie będzie bolał. W tej chwili jestem bardzo zadowolny z podjętej decyzji bo jest dużo bardziej przejrzyście niż w 4. Jedynym brakiem jest w zasadzie brak wtyczek/rozszerzeń etc, akurat mój projekt nie wymaga takich bo jest tak "innowacyjny" że wszystko trzeba od zera xD
@adas_miauczynski: Endieje, więc skrótowo: >100k unikalnych userów na miesiąc, >500k odsłon. Serwis bogaty w multimedia. Priorytet to prosta budowa (umożliwiająca łatwe wdrożenie nowych ludzi w przyszłości), przy tym elastyczność i szybkość w rozbudowie. I nie jest to Wykop.pl ;]