Wpis z mikrobloga

#truestory #coolstory Jak co grudzień, Kaufland robi promocje na Jack Daniels Single Barrel - 25,99€ za butelkę (swoją drogą nie wiem dlaczego w Polsce kosztuje ona 200PLN). Kupuję zawsze karton dla siebie i kolegów, tak było i tym razem. Pani w kasie nabiła jednak cały karton w cenie jednej butelki (26 zamiast 150€), co zauważyłem dopiero na terminalu przy wpisywaniu kodu PIN. Nie mam jednak zasianej #cebuladeals i grzecznie poinformowałem kasjerkę o jej błędzie. Ta, kiedy zorientowała się co zrobiła (w końcu 125€ to 10% jej pensji), wstała z krzesła i zaczęła mi dziękować tak bardzo, że aż się popłakała. Kilku emerytów z kolejki także pochwaliło moją postawę. W dupie mam to 125€, od lat nie czułem się tak zajebiście!

  • 56
  • Odpowiedz
@ziomegson: Też kiedys tak miałem, że babka w aptece pomyliła się dosłownie jakieś 5 zł na moją korzyść..wracam do okienka po jakichś 5 minutach i mówię, ze chciałbym oddać 5 zł, bo mi dała za dużo, a ona na to, że skąd ma mieć pewność, że tak faktycznie było itp...zdębiałem totalnie :D Zabrakło mi języka w gębie i bełkocze coś, że chciałem być uczciwy, a ta na to, ze "acha",
  • Odpowiedz
@kamdz: tak, ale mieszkanie (M3) przy dużym szczęściu to ~800€ na miesiąc :) Niby ma co przeliczać, ale i tak jej dużo więcej na życie zostanie niż w PL bo żarcie, telefon czy auto kosztują tyle samo...
  • Odpowiedz
@Papelavitus: przez całe wieki "bywało inaczej", oczywiście nie wśród chłopstwa, ale biorąc pod uwagę powszechną edukację, to społeczeństwo powinno równać w górę, a nie do kolesi biegających boso po gnoju.
  • Odpowiedz
@Tapirro: Gratuluję postawy. Kiedyś, gdy jeszcze nie były popularne terminale drukujące doładowania do telefonów, chciałem kupić doładowanie za 5 złotych. Zapłaciłem 5 złotych, a ekspedient dał mi doładowanie o wartości 50 złotych. Też go poinformowałem o pomyłce :)
  • Odpowiedz
@Tapirro: Nie chcę psuć Ci samopoczucia, ale moim zdaniem nie zasługujesz na żaden specjalny podziw, zachowałeś się po prostu normalnie, tak jak powinno być. Dla mnie nienormalne byłoby przywłaszczenie sobie tych butelek.
  • Odpowiedz