Wpis z mikrobloga

#ciekawostkimotoryzacyjne Obecnie motoryzacja jest raczej standardowa, praktycznie różnice pomiędzy autami (nie licząc Tesli S XD) są nieznaczne. Zanim jednak doszliśmy do pewnej stałości w rozwiązaniach technologicznych, cały świat eksperymentował. Na zdjęciu patent Volkswagena zastosowany m.in. w garbusie, służący do uruchamiania spryskiwaczy szyby. Rolę pompki dzielnie wykonywało koło zapasowe. Należało jednak pamiętać o dopompowaniu powietrza raz na jakiś czas, ponieważ częste używanie spryskiwaczy mogło sprawić, że koło zapasowe w razie potrzeby okazałoby się bezużyteczne XD

Innym ciekawym rozwiązaniem było np. odpalanie rodzimej syreny 105 na sznurek XD #filmrelated https://www.youtube.com/watch?v=E8L59enbIlQ

A może wam przychodzą do głowy jakieś dziwne rozwiązania techniczne, które odeszły już do lamusa? Piszcie w komentarzach lub pod tagiem #ciekawostkimotoryzacyjne

#pytanie #samochody #motoryzacja #historiamotoryzacji #historia #technologia
pogop - #ciekawostkimotoryzacyjne Obecnie motoryzacja jest raczej standardowa, prakty...

źródło: comment_YUeY4FAdZaN0dJ7IMtdLGku7OUyLyTij.jpg

Pobierz
  • 61
@pogop: Francuskie auta, nie wiem jak długo to było używane, ale spotkałem się z tym w BX i dostawczaku którego symbolu nie pamiętam. Koło zapasowe pod płytą podłogową, zawieszone nad drogą a nie w przestrzeni bagażnika.
@pogop: Wszytkie stare francuzy to wynalazki ze starym BX na czele z bebnowym predkosciomierzem i kierunkowskazami na guziki a nie wajche.

Kurde tyloma autami jezdzilem ze juz nie pamietam wszystkiego.
@wezsepigulke: spójrz na komentarze pod filmikiem - kisnę.

polska za tej zlej komuny produkowalismy samochody motory rowery sprzet rolniczy, statki a nawet samoloty. a teraz mamy markety, zlodziejstwo POlitykow. niz demograficzny i ogulna biede. to ja juz wole wrocic do komuny


co z tego, że technologicznie daleko za Europą Zachodnią. Ważne, że nasze XD