Wpis z mikrobloga

Mirki? Jak to jest? Pracuje w UK. Mam jeszcze okolo 8 dni urlopu do wykorzystania. Niedawno dostalem nowy kontrakt do podpisania, w ktorym jest wzmianka o tym, ze w ciagu roku mam 21 dni holiday wraz ze świętami (czyli o 7 dni mniej niż wcześniej) i jakby patrzec na ten kontrakt to dni urlopu do wziecia juz nie mam. Czy jest to legalne? W koncu to moj urlop, moje pieniadze.

Druga sprawa to, ze nie wykorzystany urlop w danym roku permanentnie znika, i nie moge go wykorzystac ani wziac za niego siana w przyszlym roku...

#emigracja #praca #prawo #anglia #uk
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@OverRide: to zależy od pracodawcy i wszystko na temat urlopu masz napisane w umowie. Zwykle wypłacają za niewykorzystane dni, ale nie muszą tego robić.
  • Odpowiedz
@OverRide: Poczytaj swoją poprzednią i aktualną umowę. Sprawdź jaki miałeś okres rozliczeniowy urlopu (zgaduję, że rok kalendarzowy - od 1 stycznia do 31 grudnia). Jeśli tak masz, a w grudniu podpisałeś nową umowę, to za pierwsze 11 miesięcy roku przysługuje ci urlop proporcjonalnie na podstawie starej umowy. Czyli jeśli przykładowo miałeś 24 dni do wykorzystania w roku, to do grunia powinny ci przysługiwać 22 dni. Jeśli w nowej umowie zrzekłeś się
  • Odpowiedz
@OverRide: niewykorzystane dni mozna przeniesc ale nie tak jak w polsce. To tez z reszta co firma to inna polityka. U mnie moge przeniesc max 3 dni ale wykorzystac tylko do konca stycznia. Nie wyplacaja niewykorzystanego w danym roku.
  • Odpowiedz