Wpis z mikrobloga

Mirki, dziś dostałem swoją 1 w życiu kartę kredytową od #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank i w związku z tym mam kilka pytań do posiadaczy takich kart. Czy mogę jej używać zamiast karty debetowej, którą dostałem do konta a potem po prostu przelewać pieniądze na konto karty kredytowej? Czy wiąże się to z dodatkowymi opłatami? Czy może lepiej używać jej tylko w awaryjnych sytuacjach gdy braknie kasy na normalnym koncie? Jak myślicie?

#pieniadze #banki #kredyt
  • 11
  • Odpowiedz
@Horbi: u mnie w mbanku po wybraniu gotówki w bankomacie płacę x% jeśli nie boisz sie zadłużenia to możesz jej używać do wszystkich płatności bezgotówkowych :)
  • Odpowiedz
@Horbi: płacąc kartą kredytową pamiętaj że płacisz odsetki za kwotę wykorzystaną (zapewne pierwsze jakieś 50 dni masz okres bez odsetkowy), karta kredytowa to normalny kredyt, korzystasz z niej = płacisz kapitał + odsetki (karty kredytowe mają przeważnie największe możliwe oprocentowanie), samo posiadanie karty kredytowej także jest płatne (przeważnie raz na rok)
  • Odpowiedz
@Horbi: wszystko zależy od tego do czego ta karta jest Ci potrzebna.

Naturalnie odpowiedź na Twoje pytanie brzmi tak tylko na Twoim miejscu dowiedziałbym się jaki jest okres bezodsetkowy oraz jakie są prowizje od transakcji.

Najbardziej interesuje Cię jaka jest prowizja za operacje gotówkowe (wypłata z bankomatu - z reguły prowizja jest spora) oraz bezgotówkowe (płatność kartą w sklepie oraz przez internet - z prowizji brak).

Ogólnie nie polecam wypłacania kasy
  • Odpowiedz
ps. kartę kredytową możesz sobie używać w kryzysowych sytuacjach, wtedy przyjdzie w miesiącu podsumowanie karty + minimalna kwota do spłaty
  • Odpowiedz
@Horbi: oczywiście nie rób największego błędu jaki można popełnić posiadając kartę kredytową czyli jechać cały czas na karcie. Niektórzy geniusze od razu wydają limit a potem gdy przychodzi wypłata spłacają kartę i przez to, że nie mają już kasy muszą znowu jej używać przez co na bieżąco są miesiąc w plecy.
  • Odpowiedz
@tejotte: Właśnie dlatego zamówiłem karte kredytową, aby wyrabiać sobie tą zdolność powoli. Aktualnie studiuję i coś tam pracuję od czasu do czasu, więc przyznali mi limit 2800zł. W związku z tym, że dałem się namówić na nią przez rozmowę telefoniczną to przez pierwszy rok nie płacę opłaty za kartę (70zł). Okreś bezodsetkowy polega na tym, że dzisiaj kupię coś płacąc ta kartą za powiedzmy 100 zł i w ciągu przykładowo 50
  • Odpowiedz
@Horbi: tak, ale tylko pod warunkiem, że dzisiaj zaczął Ci się nowy cykl rozliczeniowy. Dowiedz się kiedy masz cykl.

Dla przykładu weźmy sytuację gdzie Twój okres bezodsetkowy wynosi 60 dni a nowy cykl zaczyna się 5 dnia miesiąca.

W takim momencie gdy transakcję zrobisz 6 grudnia masz 59 dni na to aby spłacić kartę bez odsetek. Jeśli transakcję zrobisz 4 stycznia to będziesz miał już tylko 30 dni tego okresu.

Wynika
  • Odpowiedz
@tejotte:

Parametry Karty

Wnioskowany limit kredytowy: 2 800,00 zł

Minimalny akceptowalny limit kredytowy: 2 800,00 zł

Cykl rozliczeniowy: od 21-go do 20-go kolejnego miesiąca

Nie rozumiem o co chodzi z "minimalny akceptowalny limit kredytowy".
  • Odpowiedz