Wpis z mikrobloga

Wieczna beka z Matek Polek, które uważają, że skoro udało im się wydać na świat dziecko, to stają się od tej pory świętymi krowami.

Po pierwsze żal mi tych dzieci, serio. Ciągną te maleństwa ze sobą wszędzie jak jakąż je*aną wizytówkę, pieska na pokaz czy nie wiem co jeszcze, czy dzidzia ma tydzień czy miesiąc, ona, postępowa mamusia musi przecież spędzić dzień na zakupkach w galerii handlowej. Musi wyciągać bordowego cyca gdziekolwiek jest w momencie gdy dziecko zapłacze bo to przecież taki cud natury i karmienie na żądanie i w ogóle dlaczego nie ma dla niej specjalnego pokoju do karmienia na każdej ulicy/sklepie/knajpie.

Nie nie nie! Pracowałam w galerii handlowej i się naoglądałam postępowych Matek Polek. Przewijających swoje dzieciaczki na skórzanych sofach przeznaczonych do siedzenia dla klientów, a nie do mazania kupą!

Z milion razy w toalecie napotkałam śmierdzące pampersy leżace : na podłodze, w umywalce, NA koszu do smieci, na podajn,iku na papier toaletowy... ja pierdzielę, to już jest zwyczajne buractwo, kiedy co 2 metry jest kosz na śmieci a ktoś po swoim bachorze nie potrafi wyrzucić pieluchy! W domu też zasraną pieluchę trzymają na stole? bo nie rozumiem...

Inny przykład z życia, rodzinna atmosfera, świeta, młoda mamunia - nadchodzi czas karmienia. Moja mama z tekstem, że cały pokoj gościnny wolny, może skorzystać i spokojnie nakarmić, bo obok mnie mój niebieski, panna w sumie obca, pierwszy raz na oczy widzi. "nie nie, nie trzeba, ja tu zostanę!" i wyciąga cyc bordowy, niebieskiego zagaduje, a biedny nie wie jak ma się w ogóle zachować, więc odpowiada patrząc w sufit...

Nie, nie mam ochoty oglądać ani karmienia, ani przewijania podczas gdy jestem w restauracji i jem obiad/kolację/cokolwiek. To też jest moje prawo. Nikt dzieciora rodzić nie kazał, nikt z nim do restauracji przychodzić nie kazał, więc mnie też proszę uszanować.

W ogóle wspomniane wyżej łażenie wszędzie z małym dzieckiem uważam za idiotyczne, a nawet wysoce nieodpowiedzialne. Zarówno kobieta w okresie połogu jak i to dziecko potrzebuje odpoczynku. A nie muzyka, w każdym sklepie inna, milion świateł, ohydna klima, i noworodek do tego, pozdro.

Niestety co poniektórzy zapominają, że ich wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka i że nikt nie staje się nadczłowiekiem bo wypchnął dziecko ze swojej macicy.

I nie obchodzą mnie hejty wszystkich Matek Polek, które się zlecą za chwilę ze swoim hurr durr. Jak będziesz chciała sikać publicznie to dostaniesz mandat, a to również jest potrzeba, równie ciężka do pohamowania co sraczka i wyjące z głodu dziecko. Wiesz, że będzie głodne, to daj mu jak człowiekowi zjeść w domu, a nie ciągaj dla swojego widzimisię czy dla popisu. The end.

tl;dr

wkurzają mnie matki polki, które myślą, że wraz ze swoimi dzieciaczkami są pępkiem świata, i trzeba się do nich dostosować

#gorzkiezale #matkipolki i trochę #cycki
  • 42
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: oh rly? z całego serca życzę abyś była lepszą matką... albo obyś w ogóle była matką...


nie pochwalam oczywiście takiego zachowania. Mało tego - też mnie to denerwuje, ale trąbienie na ten temat co 2h jest nadzwyczaj nudne.
  • Odpowiedz
@bsq: czytaj uważnie, nie jestem singielką :D i owszem, jeżeli będę matką, to normalną, ps. o co chodzi z tym hipsterskim "yolo", chyba nie orientuję się w tej modzie
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: Najlepsze są te co mają wózek wielkości #!$%@? kombajna a mimo to idą środkiem chodnika... O PATRZCIE JAKA ZE MNIE CIĘŻARÓWA. TUUU DUUUU Z DROGI #!$%@? BO MATKA POLKA JEDZIE

  • Odpowiedz
@Dziobaczka: Ja zazwyczaj na takie sytuacje nigdy nie zwracałam uwagi ale to co ostatnio widziałam...

Jest niedziela, jestem w kościele, popołudniowa msza, (siedzę w 3 lub 4 ławce od ołtarza!!!). Wyobraź sobie moje zdziwienie, gdy podcczas kazania odwracam głowę w lewo i widzę jak jakaś kobieta zaczyna obnażać swoją pierś i zaczyna karmić dziecko... Siedziała na bocznej ławce wiec miałam nieziemski widok... Myślałam, że juz nie wiele rzeczy mnie zdziwi
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: a powiedz coś takiego w obecności albo na jakimś kobiecym forum, typu wizaż to Cię zjedzą, ukamieniują i nie wiem co tam jeszcze, bo" hurr durr nie masz dzieci to się nie znasz, życia nie znasz, matką zostaniesz to zrozumiesz"
  • Odpowiedz
@mijanou: @Dziobaczka: Tak, wtedy zawsze wchodzą te argumenty, że nie masz dzieci, będziesz miała to zobaczysz, dorośnij, tylko niedojrzałe osoby tak mówią, itp… Nie wydaje mi się, że gdybym miała dziecko, to zmieniło by się moje podejście do wywalania cyca gdziekolwiek i kiedykolwiek, bo jest to dla mnie intymne. Czuję się skrępowana, kiedy widzę taki obrazek i to, że to jest naturalne nic tu nie zmienia. Naturalne jest
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: Takie kobiety nie mają nic innego do zaoferowania , są wręcz puste w środku. Dlatego taka jedna z drugą czy to czekają w centrum handlowym czy nawet przy jakiejś imprezie rodzinnej gdy dziecko zacznie płakać nie zastanawiają się i przy wszystkich karmią . Wtedy czuję się ona jak bogini , nagle wszystkie tematy schodzą na nią i dziecko i to jest jej całe życie , trochę to przykre .....
  • Odpowiedz