Wpis z mikrobloga

Mirki, tak czytam tą historię o Amazonie i nasuwa mi się taka refleksja.

Skoro u nas ludzie pracują w A. za te powiedzmy 2k/łapke miesięcznie i jest lux-malina, to dlaczego w Niemczech, ludzie robili strajki, bo nie chcieli pracować za 10euro/h? Chodzi mi o to, że skoro praca na magazynie jest u nas i u nich taka sama, to skąd ta różnica w zarobkach? Skoro produkt jest sprzedawany za tą samą cenę, dlaczego ich praca jest warta 3x więcej niż nasza? Skąd te dodatkowe 4400zł przy wypłacie? Zawsze nurtuje mnie ten problem. Wiadomo, że gospodarka lepsza itp. Ale chodzi o konkrety? Czy to wynika z faktu, że nas po prostu można dymać i Amazon zarobi więcej na produktach wyprodukowanych u nas a w Niemczech mniej? Przykładowo na 1 produkcie obsługiwanym u nas Amazon zarabia dużo większe marże niż na magazynach niemieckich?

#pytanie #amazon #praca #niemcy #niefair
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yeloneck: Nie da się tego łatwo wyjaśnić (no dobra, da się wyjaśnić, ale powierzchownie i nic tego nie wyciągniesz).

Na wartość pracy składa się milion czynników i one decydują za ile sprzedasz swoją pracę. Pamiętaj, pracownik SPRZEDAJE "siebie" i swoją pracę, a pracodawca za nią płaci. Teraz zastosować wystarcyz podstawy ekonomii i wstępne wyjaśnienie już masz.

1) Bezrobocie - czym większe, tym większa podaż
  • Odpowiedz