Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie odnośnie zarzutów o "zapożyczenie" materiału od youtubera.

Jako autor reportażu o podziemiach Nowej Huty zapewniam, że temat ów był mi znany od kilku lat. Został zrealizowany teraz, ponieważ pojawił się news - a mianowicie, propozycja utworzenia podziemnej trasy turystycznej wysunięta przez radnego Urynowicza (proszę zauważyć, że tematem zainteresowały się równocześnie wszystkie lokalne media).

Także ja dowiedziałem się z e-maila radnego Tomasza Urynowicza rozesłanego do mediów 5 listopada, a więc PRZED opublikowaniem materiału użytkownika @MewashQ (jego materiał został opublikowany 14 października). Nie oglądałem też wcześniej materiału użytkownika Mewash@.

Jeżeli użytkownik ów był osobiście w podziemiach, doskonale wie, że prawie każdy operator kamery wykona podobne ujęcie beczek, ponieważ wielkość pomieszczenia utrudnia wykonanie innego, ładnego detalu. O ile mi wiadomo, mój operator był tam pierwszy raz, nie znał wcześniej tematu, a o tym, że będzie ogrywał podziemia dowiedział się na chwilę przed wyjazdem na zdjęcia - nawet gdyby chciał, nie zdążyłby wyszukać i oglądnąć cudzego materiału by znaleźć inspirację.

Proszę powstrzymać się z ferowaniem wyroków, bo są niezwykle krzywdzące dla wszystkich osób które włożyły w powstanie materiału własny pomysł i mnóstwo pracy. W razie jakichkolwiek wątpliwości, służę precyzyjną informacją (m.kudla@tvn.pl).

Mateusz Kudła
  • 48
@FaktyTVN: Z tej strony autor YouTubowego filmu. Przed chwilą odbyłem telefoniczną rozmowę z autorem reportażu dla TVNu. Akurat się tak złożyło, ze mamy wspólnego znajomego który potwierdził jego wersje, że temat przygotowywał sam, a temat jest na tyle ostatnio nośny, że mogło się akurat tak zdarzyć, że powstały dwa podobne reportaże na ten temat. Więc jak dla mnie sprawa zamknięta.
@FaktyTVN: ja pier... nawet ściemniać i kłamać nie potraficie... no ale to pewnie przez przygotowania do Wielkanocy bo to już pewnie za miesiąc króliczek przyjedzie saniami w zaprzęgu 7 krasnoludków ....

TVN kłamie 24h/7 !!!!!!

nieudolna stacja... jesteście synonimem tej nieudolnie rządzonej Polski, gnuśność niekompetencja obłuda, plugastwo ...
@FaktyTVN: Ktoś tu nie opanował obsługi kalendarza :-).

Ale, w odróżnieniu od większości Wypoków, pochwalam taką próbę wyprostowania tematu i wierzę, że osoba, która nie bała się podpsiać z imienia i nazwiska jest szczera. To nie jest tak, że ten Wykopowicz to jakiś Indiana Jones, który te podziemia odkrył. Dla mnie to przypadek, ta zbieżność.