Wpis z mikrobloga

@p5k8eh13: Masz rację. WIelki islamski spisek i taqiyya! Nie ma muzułmanów, którzy myślą inaczej niż radykałowie. Tak smao jak nie ma chrześcijańskich wspólnot uznających małżeństwa jednopłciowe i wszyscy chrześcijanie tak naprawdę uważają tak jak Westboro Baptist Church...
  • Odpowiedz
@Ryu: Dla Radykałów to bzdury. Problem nie w Islamie a w tych którzy interpretują po swojemu. Chrześcijanie są źli, ateiści jeszcze gorsi a homo to już totalne nic. Takie są fakty, tak wygląda radykalna twarz islamu.
  • Odpowiedz
@karololo:

Tak na szybko bo ten temat już tyle razy wałkowany był.

Każda religia większa ma wpisane w siebie misjonarstwo, głoszenie swoich założeń. Po patrz na historię, jakbym żył 400 lat temu i był ateistą to ścięto by mi głowę, tak się działo. Dlaczego? Bo ludzie zbytnio uwierzyli w religie i tylko to uważali za słuszne i narzucali swoją racje
  • Odpowiedz
@p5k8eh13: Zapędzasz się trochę, a powtarzając półprawdy popadasz w śmieszność.

@Ryu: Zgodzisz się ze stwierdzeniem, że islam przychodząc do Europy wystawia się na wielką próbę? W historii przerabialiśmy wiele problemów mających w tle religie, one same też się rozwijały, świat muzułmański tego nie doświadczył. Za przykład można wziąć problem relacji tożsamości religijnej i „narodowej”, wojny religijne między protestantami i katolikami nie przyniosły nikomu chluby, ale nauczyły rozdzielać te
  • Odpowiedz
@p5k8eh13: choćby coś w rodzaju chrześcijaństwo tylko na razie zmieniło taktykę, jak tylko będzie okazja znowu zaczną ścinać głowy i palić ludzi albo bo ludzie zbytnio uwierzyli w religie i tylko to uważali za słuszne i narzucali swoją racje innym. Ta ostatnia myśl ignoruje cały kontekst społeczno kulturowy; masz ludzi za głupców kiedy nie rozumiesz i nie bierzesz pod uwagę ich sytuacji.
  • Odpowiedz
@staa:

zbytnio uwierzyli w religie i tylko to uważali za słuszne i narzucali swoją racje innym.


Co w tym nie prawdziwego?

Nie mam ludzi za głupców, człowiek podatny jest na zmanipulowanie i właśnie katolicy są zmanipulowani przez religie i ciężko im się z tego wyrwać, bo myślą, że to słuszne, ale powoli udaje się uwalniać ludzi, niestety spadek wiernych jest na razie mały, ale ciągły.
  • Odpowiedz
@staa:

chrześcijaństwo tylko na razie zmieniło taktykę, jak tylko będzie okazja znowu zaczną ścinać głowy i palić ludzi


Cóż to akurat moja hipoteza, a patrząc na historie chrześcijaństwa to wszystko się może zdarzyć.
  • Odpowiedz
@kolnay1: Co w takim temacie może oznaczać "mieć rację?" Z księdzem to może trochę gorszy przykład, bo w KK istnieje konkretna hierarchia, ale tutaj mamy sobie po prostu jakiś meczet, jakiegoś imama i jakąś małą społeczność wokół tego i oni sobie uważają to, co sobie uważają. Wkleiłem to tutaj żeby pokazać, że islam islamowi nierówny i tak jak każda religia, również islam jest tylko tym, czym chcą go widzieć jego wyznawcy. Dlatego jeżeli ktoś Ci powie "jestem muzułmaninem," to nie znaczy, że na pewno akurat on będzie się brzydził podać Ci prawą rękę, czy że będzie chciał Ci zgwałcić matkę za chodzenie bez chusty.

@Pshemeck:

Dla Radykałów to bzdury. Problem nie w Islamie a w tych którzy interpretują po swojemu. Chrześcijanie są źli, ateiści jeszcze gorsi a homo to już totalne nic. Takie są fakty, tak wygląda
  • Odpowiedz