Wpis z mikrobloga

@p5k8eh13: Masz rację. WIelki islamski spisek i taqiyya! Nie ma muzułmanów, którzy myślą inaczej niż radykałowie. Tak smao jak nie ma chrześcijańskich wspólnot uznających małżeństwa jednopłciowe i wszyscy chrześcijanie tak naprawdę uważają tak jak Westboro Baptist Church...
@Ryu: Dla Radykałów to bzdury. Problem nie w Islamie a w tych którzy interpretują po swojemu. Chrześcijanie są źli, ateiści jeszcze gorsi a homo to już totalne nic. Takie są fakty, tak wygląda radykalna twarz islamu.
@karololo:

Tak na szybko bo ten temat już tyle razy wałkowany był.

Każda religia większa ma wpisane w siebie misjonarstwo, głoszenie swoich założeń. Po patrz na historię, jakbym żył 400 lat temu i był ateistą to ścięto by mi głowę, tak się działo. Dlaczego? Bo ludzie zbytnio uwierzyli w religie i tylko to uważali za słuszne i narzucali swoją racje innym.

Był wojny religijne, były zabijanie w imię religii, to narzucanie
@p5k8eh13: Zapędzasz się trochę, a powtarzając półprawdy popadasz w śmieszność.

@Ryu: Zgodzisz się ze stwierdzeniem, że islam przychodząc do Europy wystawia się na wielką próbę? W historii przerabialiśmy wiele problemów mających w tle religie, one same też się rozwijały, świat muzułmański tego nie doświadczył. Za przykład można wziąć problem relacji tożsamości religijnej i „narodowej”, wojny religijne między protestantami i katolikami nie przyniosły nikomu chluby, ale nauczyły rozdzielać te dwie płaszczyzny.
@p5k8eh13: choćby coś w rodzaju chrześcijaństwo tylko na razie zmieniło taktykę, jak tylko będzie okazja znowu zaczną ścinać głowy i palić ludzi albo bo ludzie zbytnio uwierzyli w religie i tylko to uważali za słuszne i narzucali swoją racje innym. Ta ostatnia myśl ignoruje cały kontekst społeczno kulturowy; masz ludzi za głupców kiedy nie rozumiesz i nie bierzesz pod uwagę ich sytuacji.
@staa:

zbytnio uwierzyli w religie i tylko to uważali za słuszne i narzucali swoją racje innym.


Co w tym nie prawdziwego?

Nie mam ludzi za głupców, człowiek podatny jest na zmanipulowanie i właśnie katolicy są zmanipulowani przez religie i ciężko im się z tego wyrwać, bo myślą, że to słuszne, ale powoli udaje się uwalniać ludzi, niestety spadek wiernych jest na razie mały, ale ciągły.
@staa:

chrześcijaństwo tylko na razie zmieniło taktykę, jak tylko będzie okazja znowu zaczną ścinać głowy i palić ludzi


Cóż to akurat moja hipoteza, a patrząc na historie chrześcijaństwa to wszystko się może zdarzyć.
@kolnay1: Co w takim temacie może oznaczać "mieć rację?" Z księdzem to może trochę gorszy przykład, bo w KK istnieje konkretna hierarchia, ale tutaj mamy sobie po prostu jakiś meczet, jakiegoś imama i jakąś małą społeczność wokół tego i oni sobie uważają to, co sobie uważają. Wkleiłem to tutaj żeby pokazać, że islam islamowi nierówny i tak jak każda religia, również islam jest tylko tym, czym chcą go widzieć jego wyznawcy.