Wpis z mikrobloga

Przez rok nie paliłem. Dziennie odkładałem 12 zł które bym przepalił.

W tej chwili planuje swoją podróż wakacyjną. Mam na nią 2-3 tygodnie. Co o niej myślicie? Nocleg na biwakach, na dziko, może w jakimś hostelu, może u jakiegoś wykopowicza :). Jeszcze nie ustalone, ale fundusze pozwalają na namiot :) Do wydania na podróż (paliwo, jedzenie, noclegi, atrakcje) ok 5000zł.

http://goo.gl/maps/yJe1h

#podroze #wykopodroz

Ewentualnie mam zaproszenie do Czarnogóry ale jakoś tak za bardzo mnie tam nie ciągnie...
  • 50
  • Odpowiedz
@NieznanyAleAmbitny: polecam Wielką Brytanię z plecakiem. Znajomi znajomego tak przeszli/przejechali całą chyba w tydzień dwa lata temu i w tym roku planują powtórkę. Ewentualnie polecam zwiedzić samą Szkocję albo Irlandię. Co do Szkocji to ja tak byłem kiedyś u znajomej - studiuje w Glasgow i stamtąd jeździliśmy na wycieczki do Loch Lomond, Glencoe, Edynburga i oczywiście same Glasgow też zwiedziłem.
  • Odpowiedz
@NieznanyAleAmbitny: Tak, od Portugalii po Grecję, od Norwegii po Włochy. Kempingi z domkami w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie, byłam w Francji na Camp du Pylone (teraz jakoś inaczej się nazywają) i w Wenecji (nie pamiętam nazwy). Warunki o niebo lepsze, niż w polskich byłych ośrodkach pracowniczych, ale wciąż na kieszeń przeciętnego Polaka.
  • Odpowiedz
@NieznanyAleAmbitny: a to autem koniecznie chcesz? Jak się odpowiednio ogarniesz to po UK całkiem tanio można podróżować autobusami (znajoma z Glasgow do Londynu za 5 funtów raz pojechała).

To może Korsyka? Za małolata z rodzicami byłem właśnie autem, z Polski do Livorno we Włoszech, tam na prom do Bastii i całą wyspę dookoła objechaliśmy w tydzień, bardzo miło tamte wakacje wspominam. Spanie na polach namiotowych oczywiście.
  • Odpowiedz