Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jaki trening (kalistenika) powinienem obrać, aby poprawić swoją ogólną sprawność? W 2015 zdaję do SGSP, więc chcę poprawić swoją szybkość, zwinność i siłę oraz nauczyć się muscle-up. Trochę już ćwiczę, ale zawsze robiłem sobie treningi w stylu tych proponowanych przez MadBarz. Od jakiegoś czasu robię też drabinki w podciąganiu (1-2-3-4-5-6-5-4-3-2-1 powtórzeń, potem o jeden poziom mniej i tak do 1-2-1). Bardzo przydałby mi się jakiś konkretny artykuł na ten temat, albo chociaż hasło, czego powinienem szukać. Przeglądałem już forum kalisteników, oglądałem filmiki, ale każde kolejne źródło tylko bardziej mieszało mi w głowie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mirki! Pomożecie?

#sgsp #kalistenika #trening #kiciochpyta #mikrokoksy
  • 25
@jerzy110992: czy w Nagim Wojowniku znajdę jakiś konkretny plan treningowy, który mogę wdrożyć? Bo nie chodzi mi nawet o technikę i rodzaje ćwiczeń, ale przede wszystkim o konkretny plan. Czy może lepiej samemu coś wymyślić?
@churagan: właśnie czytam co nieco na ten temat, brzmi rozsądnie ;)

@berti: jak rozumiesz typowy trening siłowy, szczególnie jeśli mówimy o kalistenice? (no chyba że chodzi Ci o powrót do hantli) w sensie przejście na tzw. ,,trening na siłę" to jest mało powtórzeń, ale z dodatkowym obciążeniem/trudniejsze warianty?

@jerzy110992: dzięki mistrzu :)
@longfinger1: typowy trening siłowy czyli przerzucanie żelastwa w niskim i średnim zakresie powtórzeń.

Samą kalisteniką nie zwiększysz siły. Natomiast zwiększenie siły poprzez trening z ciężarami da przełożenie na każdą Twoją aktywność fizyczną.
@BojtaS: Zwiększysz, ale tylko do momentu zrobienia pierwszego (albo 2-3) powtórzeń danego ćwiczenia. Jakie masz potem bodźce do wzrostu siły czy masy, skoro już umiesz podciągać się na drążku przy tym samym ciężarze? Później dzieje się już tylko adaptacja metaboliczna.

Jak chcesz wykonywać swoje ćwiczenia szybciej i bardziej eksplozywnie, to musisz iść na siłownię. Podejrzewam, że trening ze sztangą to najpilniej strzeżona tajemnica takich Bar Brothers, czy innych.
@berti: widać małą masz wiedzę skoro dla ciebie szybko skończy się bodziec w takim podciąganiu ;) i musisz mieć rację co do BB. Flagi ćwiczą poprzez przysiady, a wszelakie ewolucje na drążku to wynik katowania bica na modlitewniku :)
@berti: najlepsze rozwiązanie to ćwiczenie tego czego wymagają. Nie wiem jak teraz wygląda test, ale z tego co pamiętam nie ma tam kto weźmie najwięcej w MC albo w przysiadzie. Za to jest podciąganie i bieg. Lepiej zająć się właśnie tym, a nie tracić czas na siłowni. Metoda smarowania gwintu bardziej pomoże niż FBW.

nie, to wynik powtarzania wzorców ruchowych i adaptacji mięśni do nich oraz rozwinięcia orientacji w przestrzeni.


@
@berti: takie typowe myślenie z siłowni. Nigdy nie jesteś za dobry zawsze musisz rosnąć czy to w siłę czy w masę. Nie ma o czym dyskutować. Miłego dnia.