Wpis z mikrobloga

Cześć :)

Która z tych gitar będzie najlepszym wyborem na początek? Celuję w jazz, blues może trochę rocka, chociaż i tak póki co to będzie to brzdąkanie ;)

Washburn WIN 14

Samick AV1

Jay Turser JT 220

Poczytałem trochę recki, posłuchałem pokazówek na yt i w sumie każda jedna mi się podoba. Co sądzicie ?

#gitara #pytanie
  • 12
@Yezoo: Najlepiej ograć na żywo i kupić w internecie ;) Będziesz wiedział co Ci w rękach dobrze leży, i nie będzie potem niemiłej niespodzianki. Ze swojej strony mogę polecić gitary Samicka, sam posiadam AV3 już siedem lat i dalej uważam, że w swoim przedziale cenowym to był najlepszy wybór. Nie ma co się jednak sugerować czyimiś opiniami, ponieważ każdy ma inne preferencje i nieco inne warunki fizyczne - przykładowo mi strasznie
@Yezoo: Serio, jeśli to ma być pierwsze wiosło, weź pod uwagę wygodę gry, zobacz czy zamocowana na pasku nie przechyla się w niepożądane strony, czy brzmienie Ci odpowiada i ogółem zobacz czy któraś z tych gitar pod względem staranności wykonania nie jest wyżej ponad innymi.
@dhMichu: Praktycznie to będzie drugie. Mam akustyka ale tylko miesiąc także dużą wiedzą o gitarach nie operuje. Czekałem na jakieś opinie w stylu "nie bierz Samicka bo to odpowiednik SkyWaya" :D Ale w sumie wszystko się sprowadza do tego, żeby iść zobaczyć.

Niestety w Zielonej Górze z tych wybranych wyżej jest tylko Turser
@Yezoo: mam washburna wi 15 - moja pierwsza, leży w kącie bo od 2 lat mam fendera, gra się w porządku, brzmi też nieźle (nawet z deski dobrze rezonuje bez wzmacniacza) tylko kiepsko trzyma strój, a może to mój egzemplarz...
@Yezoo: Ja polecę Washburna, WI14 to mój pierwszy elektryk, dalej go mam i traktuje jako zapasową gitarę. Trafił mi się wyjątkowo udany egzemplarz. WIN to nowsza WI, stylizowana bardziej na LP. Ja bym brał Washburna, jednak lepiej przejdź sie do muzycznego i ograj.

Warto kupować używane gitary, można dorwać niezłe wiosła w dobrej cenie.
@Yezoo: Jeżeli miałbym brać coś z tych trzech to na pewno Washburna, ale nie WIN14 tylko bardziej coś w stylu RX12, sam dokładnie posiadam RX123 który różni się tym że ma HSS zamiast HH, i właśnie ten model bym polecił w tym przedziale cenowym gdyby był łatwiej dostępny na rynku, ze względu na tą uniwersalność przetworników. Gitara jest zgrabna, solidna i "szybka", dobrze brzmi i ma przede wszystkim stalowe progi, są