Wpis z mikrobloga

A teraz tak na poważnie. Jak na moje to jest tylko jeden sposób żeby administracja wyszła z twarzą z tej sytuacji:

1.Przedstawić użytkownikom wszystkie grupy oraz ich członków, które manipulowały głosami.

2.Opisać aktywność każdego z członków tzn. czy namawiał do zakopywania/wykopywania, jak często, robił tylko czarną robotę czyli zakopywał, nic nie robił, ale był na spam liście.

3. Dać bany adekwatne do aktywności użytkownika z punktu 2. Przy tym nie patrzeć czy ktoś jest adminem, ma konto od 30 lat, zna miejscowego księdza proboszcza czy miał wczoraj imieniny. Oczywiście 6 dni to minimum za samo bycie w grupie.

4. Anonim leci z moda. Jak można mówić, że są z niego zadowoleni, skoro jako moderator powinien zapobiegać takim akcjom, a nie dość, że wiedział i nic nie zrobił, to jeszcze sam w niej uczestniczył. Nie wiem jak im musi dupę lizać, żeby go nie wywalili, ale to jest po prostu żałosne.

5. Aby nie było takich sytuacji w przyszłości usunąć opcje zamkniętych kanałów, zmienić ilość minimalnej liczby zakopów potrzebnej do zakopania i ogólnie bardziej monitorować to kto i jak zakopuje.

Oczywiście i tak mnie nikt nie posłucha, lepiej olewać użytkowników, w końcu i tak nic nie mogą zrobić (oprócz sterowania treścią).

#afera #administracjo #apel #itaknicniezrobia
  • 11
@adizj: Zawsze są płacze, zawsze ktoś będzie niezadowolony jaka nie byłaby decyzja adminów. Gdyby mieli dawać po 6 dni za samo bycie w grupach gdzie odbywały sie manipulacje, to kilkaset osób musiało by dostać bany. Wyobrażasz sobie shiststorm jaki by był?
@adizj: Nie przesadzam, kanałów były dziesiątki, w pierwszym starym prawicowym kanale widziałem 80+ osób parę dni po założeniu, nim mnie wykopali, u nas było 40, to już ponad 100 osób a to tylko 2 kanały. Myślę że we wszystkich spokojnie mogłoby to podejść i pod 1000+ ludzi do zbanowania, bo nie wierze że w jakiejkolwiek prywatnej grupie chociaż raz ktoś do czegoś nie zawołał.
@adizj: Z tym wyrzuceniem goscia z pozycji moderatora to bardzo trafny punkt. Stracil zaufanie (publiczne) i nie powinien pelnic takiej funkcji. Zreszta wykop chwali sie tym, ze portal jest tworzony przez spolecznosc. Jesli wieksza czesc spolecznosci domaga sie ukarania (na takich samych zasadach co ludzi z "prawej" grupy) to ten glos powinien zostac wysluchany. @Elfik32 wspomina o nie mieszaniu polityki, ale mimo wszystko mozna odczuc to przez ignorowanie/rozwiazywanie sprawy w taki
@jarbi: już nawet pomijając to co myśli społeczność, to spójrzmy: anonim pełni określoną funkcje, ma wykonywać konkretne zadania. Jednym z zadań jest dbanie o przestrzeganie regulaminu. Regulamin jest łamany, on o tym doskonale wie (nawet pomińmy, że sam go łamie) i nic nie robi czyli nie wypełnia obowiązków. Żaden szanujący się portal nie trzyma moderatora, który nie wypełnia obowiązków. Oprócz wykopu.

@Shaki w ten sposób to i ja dostałbym bana, bo
@adizj: Tylko kiedy stwierdzimy że celem była głównie manipulacja? Np. na neuropie zakopfesty/wykopfesty stanowiły bardzo niewielką częśc, generalnie grupa służyła do prywatnych dyskusji, wymiany informacji, itp. Ile procent wpisów musi być wołaniem do zakopów/wykopów żeby stwierdzić że to było "głównym celem"? Nie da się tego okreslić, albo karzemy za każdy głupi zakopfest w prywatnych grupach, albo nie. Dlatego administracja woli rozdać czasowe bany większym manipulatorom a reszcie odpuścić, niż użerac się