Wpis z mikrobloga

W Krakowie ruszyła kampania pt. "Weźże gadaj ciszej". Promuje kulturalne rozmawianie (lub brak) przez telefon w środkach komunikacji miejskiej.

Imo sama forma odwołująca się do gwary jest ciekawa.

Pomysł na hasło puszczane na ekranach w autobusach nocnych: "Zdupcaj z tym telefonem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.youtube.com/watch?v=5PNAZdzG5kk

#krakow #mpk #kultura #gwara #copywriting #design
  • 36
@Korba112:

no ale pasażer wątpie żeby wiedział gdzie dokładnie jest, ja jak jadę gdzieś autobusem w gdańsku to nie znam 95% ulic, kierowca szybciej powie gdzie jest autobus, jaki jest jego numer, albo że za 2 minuty bedzie na przystanku "Galeria Bałtycka" i tam poczeka na karetkę, ja bym pierwsze co powiedział kierowcy
@xhxhx: rozmowa przez telefon w mpku to mały pikuś.

Nic mnie tak nie #!$%@? jak ludzie słuchający muzyki na normalnych słuchawkach (nie dokanałowych) w ten sposób, że wszyscy wokoło słyszą tylko jakże #!$%@?ący szmer albo bas od strony #!$%@? mpkowego melomana.

Nosz #!$%@? mnie strzela jak stoję w korku, ściśnięty w autobusie jak sardynka, a tutaj #!$%@? i tak #!$%@? obok ucha przez 20 minut....
@Kormas:

Zawsze możesz trochę mniej serio traktować to co ludzie piszą na mirko

@pieczarrra:

No super, ale powiesz "noo panie, teraz jestem przy galerii bałtyckiej, a potem bedzie na jaśkowej dolnie, a potem opera, w sumie to pan pod opere wyśle" ( ͡° ͜ʖ ͡°)