Wpis z mikrobloga

Jako Polak, oświadczam oficjalnie: Nienawidzę Polski, nienawidzę tego kraju. Jak dla mnie może ten kraj upaść i zniknąć z mapy Europy.

To komentarz odnośnie wyników PIS, PO, PSL, SLD. Najwyraźniej Polacy nie zaznali jeszcze biedy, bo inaczej wyników skomentować nie mogę. Walczyli z komunizmem, aby przez 25 lat wspierać socjalizm, własnymi głosami. Widać, że Polak musi być pod butem. Więc życzę smacznych kamieni, mirabelek i szczawiu. Jedyni, którzy chcieli zmian, siedzą już za granicą. Trzeba się zacząć rozglądać za pracą, spieniężyć majątek i żegnaj Polsko.

#polityka #wybory #polska #oswiadczenie
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wapniak: Gdyż? Bo nie chcę zmarnować życia, z powodu tego że dziady głosują wiecznie na socjalizm? Mam już po prostu tego dosyć. Dlatego muszę załatwić sprawy osobiste i dołączam do emigracji. Gdyby nie mama, wyjechałbym już dziś, bo mam gdzie. Ale muszę mamie załatwić jakieś mieszkanie, które będzie zdolna opłacić. Więc to kwestia czasu. Decyzja dziś zapadła na 100%, bo do tej pory się cały czas zastanawiałem, miotałem pomiędzy tak,
  • Odpowiedz
@Gorthin: mówiłem o tych wyżej, do wyjazdu nic nie mam sam siedzę za granicą. Nikt przynajmniej nie jest k------o nastawiony do drugiego człowieka - i omijając część polaków którym nie wyszło naprawdę można spokojnie żyć. Czego i Ci życzę :)
  • Odpowiedz
@Gorthin: na jaki socjalizm? Ludzie w 90% są zadowoleni z pracy swoich samorządowców dlatego oddali na nich głos. Wszystko o tym świadczy - 9% na niezrzeszonych, 17% PSL i bardzo niski wynik na jakieś nowe, nieznane twarze (u mnie KNP miało do zaoferowania sześciu 21 latków, żenada). Zagłosować na sprawdzoną osobę, która pracuje i działa na rzecz lokalnej społeczności, czy na nieznanego siurka bo kandyduje z KW KNP czy KW
  • Odpowiedz
@Sancho_Pansa: ależ wyniki to mówią - wysokie wyniki KW które obecnie zasiadają w samorządach, pewnie większe niż te 8.80% w sejmikach dla KW niezwiązanych z partiami mainstreamowymi - ludzie chcą głosować na znane i lubiane twarze, których znają i których pracę widzą gołym okiem aniżeli na nowe, nieznane twarze. Patrząc na wyniki prezydenckie - większość również z tego co widzę głosowała na obecnych prezydentów w pierwszych turach.
  • Odpowiedz
@Gorthin: Każdy rodzaj komunizmu jest socjalizmem, ale nie każda forma socjalizmu jest komunizmem, więc nie rozumiem co ma piernik do wiatraka w zdaniu:

Walczyli z komunizmem, aby przez 25 lat wspierać socjalizm, własnymi głosami.


Poza tym gdzie wyjedziesz, do socjalistycznej Norwegii? Szwecji? Anglii? ;)
  • Odpowiedz
@Wapniak: Myślałem, że do mnie za formę wypowiedzi. Niestety, za długo borykam się z wyjazdem, trzyma mnie tylko mama. Zazdroszczę, że już siedzisz za granicą. Pozdrawiam.

@grzegorz-zielinski: Zrozumiałbym gdyby powiedzmy 60% czy nawet więcej głosów było na niezrzeszonych lokalnych działaczy, ale ludzie głosują tylko ze względu na przynależność do PISu, PO, SLD, PSL. Nic więcej. A wszystkie te 4 partie powinny gnić w kryminale za zniszczenie i doprowadzenie
  • Odpowiedz
Zrozumiałbym gdyby powiedzmy 60% czy nawet więcej głosów było na niezrzeszonych lokalnych działaczy


@Gorthin: ale w niektórych miejscach pewnie jest. Nie jest winą działaczy, że działają lokalnie pod szyldem partii, bo tak wygodniej, mają większe środki na kampanie i większe szanse na zwycięstwo. 8.8% na niezrzeszonych to w wynikach do sejmików i to z wczoraj i to jest bardzo dobry wynik. Dzisiaj pewnie jest już inny procent.

W Olsztynie np. prawdopodobnie dojdzie do prezydentury niezrzeszony prezydent z ponad 50% poparciem.
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: I? Z czego mam się cieszyć? Że w Olsztynie nie wygrała partia? Że jest 8,8% niezrzeszonych? Wygrało PIS, PO, SLD i PSL. Bo ludzie startujący z ich ramienia, poza cwaniactwem, kolesiostwem, to po części mają właśnie takie poglądy jakie głoszą te partie. Poczekaj sobie za rok. Ci sami idioci pójdą zagłosować na te same mordy. A później Ci sami idioci będą jęczeć, bo bida piszczy. Na chleb nie ma,
  • Odpowiedz
@Gorthin: Walczysz z chochołem i niesprawiedliwie oceniasz Polaków. Polacy w większości po prostu są zadowoleni z pracy swoich samorządowców, a to, że od 9 lat pracują w nich ludzie z PO, PiS, PSL, SLD to trzeba znać historię działalności ludzi w partii. Jesteś nieco zaślepiony łatkami partyjnymi i nie widzisz przez nie prawdy - ludzie wybrali lepszych kandydatów i głosowali bez patrzenia na to z jakiej są partii ;).

Nie
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: Samorząd to nie państwo. Poczekaj za rok, zobaczysz efekty głosowania narodu.

Nie interesują mnie nazwiska i partie, a pomysły. Samorządowcy mają pomysły na region taki sam jak na politycy na państwo. Masę niepotrzebnych inwestycji ku uciesze narodu. Jak patrzę na mój samorząd, to się płakać chce. Bociany podglądają, dwa festiwale co roku wyprawiają, odnawiają rynek, jedyne inwestycje to nowe markety. Moje miasto to miasto emerytów i rencistów i młodzieży
  • Odpowiedz
@Sancho_Pansa: pics or didnt happen.

Wyniki są prawie takie same jak 9 lat temu. A więc 9 lat temu ludzie pracowali w samorządach i ta praca się podoba. Od 9 lat są związani z partią, zanim jeszcze wykop zaczął krucjatę anty PO, zanim jeszcze na wykopie był ktokolwiek kto by uczynił z tego portalu polityczne bagienko KNP. Ja nic nie dostałem, żadnych stołków, żadnych profitów, ale orientuje się w kandydatach
  • Odpowiedz