Wpis z mikrobloga

#coolstory #muzulmanie #islam #tolerancja

Mam male coolstory z wczorajszych wykładów na UW. Uczęszczam na przedmiot "Rysunek polityczny", na którym interpretujemy rysunki znanych karykaturzystów z gazet amerykańskich i nie tylko. Pojawił się rysunek związany z Islamem(zamieszczam go poniżej) i profesor zaczął go interpretować, że w Ameryce i Europie zaczynają się tworzyć ruchy związane z anty-islamem. Oczywiście jak to na UW jego opinia na ten temat była niepochlebna(tolerancja i miłość do muzułmanów ponad wszystko). Do dyskusji włączył się jeden ze studentów, który wprost powiedział, że niechęć do Islamu nie bierze się znikąd o czym świadczą zamieszki i protesty na zachodzie Europy. I jedna ze studentek, która okazała się być muzułmanką zaczęła mu pieprzyć głupoty, że to nasza wina(białych), że wystarczająco im nie pomagamy w asymilacji i ogólnie powinniśmy być bardziej "przyjaźni" dla nich. I wtedy się zagotowałem i zacząłem jej mówić, że skoro tak to niech odetnie się od wyznawców swojej religii, którzy obcięli głowę żołnierzowi w UK. Niech przeprosi za kolegów, którzy popełniają większość gwałtów i innych przestępstw w Skandynawii i UK. Oczywiście zostałem posądzony o islamofobię, szerzenie stereotypów etc. Oczywiście tonem wulgarnym i bez konkretnych argumentów. Wszystko ad personam.
Pobierz M.....k - #coolstory #muzulmanie #islam #tolerancja 



Mam male coolstory z wczorajs...
źródło: comment_hk992w6e0HIeQQSdkUpCRClzrXRWowB4.jpg
  • 19
@czego_stoisz_na_torach: Jeżeli zapytałaby się mnie czy potępiam zbrodnie Breivika czy jakiegokolwiek białego człowieka bez żadnego wahania odpowiedziałbym, że tak. Chciała wejść w dyskusję na temat tolerancji i Islamu w Europie i nie chciała odpowiedzieć na tak proste pytanie to chyba o czymś świadczy. Wystarczyła krótka odpowiedź "tak" i by mnie to zadowoliło. Wolała jednak obrzucać mnie epitetami w stylu "islamofob" etc. dlatego jak dla mnie świadczy to o jednym. :)
Jak ma się odcinać? Za każdym razem mówić: ja nie jestem taka? Ty też, jak zabije np. biały mężczyzna, od razu krzyczysz: "odcinam się od tych zbrodni, jestem normalny!".


@czego_stoisz_na_torach: Normalnie #!$%@?. Oni zabijali z okrzykiem Allah Akbar na ustach i uzasadniali swoje zbrodnie islamem. Biali mężczyźni jak zabijają, to nie uzasadniają tego swoim kolorem skóry.
@Maliszak: @parker0: A ja polecę #niepopularnaopinia , ponieważ byłem z ciekawości jako gość na lekcji religii dla młodszych i starszych muzułmanów (jestem chrześcijaninem, ale akurat lubię popatrzeć na inne kultury) i pytałem się imama prowadzącego zajęcia o jego stosunek i stosunek religii do IS i ich działań.

Imam powiedział, że osobiście potępia ich działania i religia islamu zadziała podobnie jak w chrześcijaństwie, czyli za krzywdzenie innych dostaną po dupsku po
@Lordzio: Wiadomo że są różne odłamy, najlepszym tego przykładem są zdjęcia z Iranu sprzed amerykańskiej interwencji, niby kraj islamski a wszystko normalnie wyglądało, na zdjęciach żadnych kobiet w burkach tylko normalnie ubrane jak w Europie.

U nas na wschodzie Polski są też muzułmanie-Polacy, którzy o ile dobrze kojarzę wyznają jakąś ultra liberalną wersję i przez to się mocno nie lubią z tymi napływowymi