Wpis z mikrobloga

Paranoja.


@anonim1133: powszechnie wiadomo, że donmuchito jest chroniony. Mam w pamieci jak wyzywał się z takim białorusinem tutaj od k**ew w wielu komentarzach i nie poniósł żadnych konsekwencji. Inny użytkownik dostałby co najmniej czasowego bana.
  • Odpowiedz
Sierp i mlot nie sa zakazane wPolsce i sam ich wizerunek nie jest propagowaniem praktyk totalitarnych.


@szurszur: doktryna ostatnio uważa co innego.

W piśmiennictwie twierdzi się jednak, że na tle aktualnych regulacji takie zachowania jak publiczne noszenie swastyki powinny być oceniane jako czyny kryminalizowane w art. 256 § 2 k.k. [zob. W. Kulesza, Pochwalanie faszyzmu i komunizmu w świetle prawa karnego (uwagi de lege praevia, lata et ferenda) (w:) Teoretyczne
  • Odpowiedz
Poprzez umeiszczenie nicków sugerowales tam uzycie przemocy wobec osób z Wykopu - moderator mogł to tak odebrac.


Nie wiem co ode mnie chcesz żadne z tych zgłoszeń nie wyszło ode mnie.

@szurszur: wiem, że nie wyszło. Ty przynajmniej jakąś tam wiedzę masz i kulturę. Reszta wymieniona to poziom dna.
  • Odpowiedz
Sierp i młot są nośnikami symboliki komunistycznej i jeśli nie jest to użyte w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej,


@Stefanescu: No to spie spokojnie;)

Poza tym zauważ że niby zakazane jest posiadanie a przeciez żeby ich uzywac w celach edukacyjnych to trzeba je posiadac neprawdaż? W praktyce dziala tlumaczenie ze to dla celow kolekcjonerskich. Swastykami przeciez mozna legalnie handlowac na bazarach.
  • Odpowiedz
@Stadler: Akurat w przypadku tej grafiki podpada to pod działalność artystyczną ale twierdzenie ogólne, że sierp i młot nie są zakazane jest nieprawdą.

@szurszur: Jak już wcześniej napisałem, posiadanie dla celów artystycznych, edukacyjnych czy kolekcjonerskich jest zwolnione z odpowiedzialności karnej za pomocą § 3.
  • Odpowiedz
@Myrten @Stadler A i jeszcze jedna sprawa, potwierdzająca że donmuchito jest pod ochroną...

Jak wybuchła sprawa Krymu, marzec/kwiecień

donmuchito napierniczał posty co 10/15 min o ukrainie i nagle zniknął. I od razu pojawił się internetowyjanusz, który robił dokładnie to
  • Odpowiedz