Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, zapaliła się u mnie w domu sadza w kominie i ściany popękały. Ojciec #!$%@?ł ścianę kopaczką bo pustaki takie #!$%@? XD Teraz mam dziurę do sąsiedniego pokoju i mogę TV oglądać leżąc na ziemi :D

Fachowcy co robili ten komin #!$%@? fuszere. Kanał komina połączony miejscami z kanałem wentylacyjnym. A pomiędzy tymi dwoma kanałami jakaś #!$%@? deska na całej długości komina. Sama wentylacja ma otwór u góry ale na dole już nie co w konsekwencji prowadzi do tego, że w ogóle mogło by jej nie być. Ale konstrukcja przetrwała 20 lat :D

Jak będzie tak ze 40 plusów to wstawię jutro fotę, bo póki co dziura w ścianie zatkana jest folią, bo z wentylacji capiło bo nie czyszczona przez cały swój okres istnienia XD

#polskiedomy #coolstory #budownictwo #budujzwykopem #januszebudownictwa
  • 18
@Old_Postman: Ale ja wcale nie pytałem czemu tak się stało :) Z góry na kupce było lekko wilgotne drewno i takim paliło się przez jakiś czas. Potem włożyłem suchego, temperatura skoczyła no i komin się zahajcował.

Swoją drogą, wtedy co się to paliło to brat dzwonił po straż o 2 w nocy. Ja spałem koło komina, strażacy koło mnie chodzili a ja się nie obudziłem. Jak brat mówił mi z rana
"Sama wentylacja ma otwór u góry ale na dole już nie co w konsekwencji prowadzi do tego, że w ogóle mogło by jej nie być."

Nie spotkałem się z wentylacja u dołu ściany... Czy może chodziło Ci o coś innego, np. kondygnacje? @krdk
@krdk: A było kupić kalendarz od kominiorza na szczęście.

Ja spałem koło komina, strażacy koło mnie chodzili a ja się nie obudziłem.


Jak mi w mieszkaniu wymieniali drzwi (wykuwanie futryny, hałas jak #!$%@? na całą klatkę), to się obudziłem dopiero jak już wstawili nowe.
@eny90: Nie znam się dokładnie na tym. Koło kanału komina równolegle szedł kanał wentylacyjny który docelowo miał chyba wentylować piwnicę. I ten kanał ma wyjście nad dachem, ale wejścia w piwnicy już nie ma :d