Wpis z mikrobloga

Kilka newsów z konferencji.

Wisła do 31 lipca miała spłacić 14 osób, spłaciła 9. W tej niespłaconej piątce są: Jaliens, Iliev, Smuda oraz dwóch piłkarzy z obecnej kadry.

Miętta: Do końca roku mamy wypłacić ponad milion złotych i chcemy to zrobić do końca roku.

Wisła nie będzie się odwoływać od wyroku, bo z opinii komisji licencyjnej wynika, że nie ma szans na odwołanie. Klub tylko straciłby kaucję.

Miętta: Tele-Fonika zgodziła się na ewentulanie sprzedanie części udziałów w Wiśle SA.

Miętta: Dług bieżący Wisły SA wynosi około 12 mlionów złotych.

Arek Głowacki: Miałem problem z kolanem, ale jestem gotów do gry ze Śląskiem, o ile trener mnie wypuści.

Przed upływem trzech lat umowa Wisły SA z UFA jest nie do rozwiązania.

#wislakrakow
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Walec: Nie pracuje w żadnym forum Wiślackim, nie jestem żadnym dziennikarzem ani nie pracuje w Wiśle, mimo że bardzo bym chciał.

Nie powiem Ci tego jak wygląda ta umowa, ale sądząc po słowach prezesa Miętty to musi być bardzo źle skonstruowana dla Wisły.
  • Odpowiedz
@Walec: @Randallovy: Mówi się (choć nie mam teraz żadnego rzetelnego źródła, piszę z pamięci), że umowa z UFA jest bardzo niekorzystna finansowo dla Wisły. Najczęściej podawanym przykładem, jak Klub na tym traci jest to, że UFA Sports otrzymało prowizję od podpisanej umowy z Toto-lotkiem, chociaż nie mieli w tym żadnego udziału, bo Toto-lotek zgłosił się sam.
  • Odpowiedz
@Walec: UFA Sports bierze pieniądze od każdego zysku Wisły Kraków, poza transferami, kwotami manipulacyjnymi przelanymi z konta Ekstraklasa SA i sponsoringiem ze strony Telefoniki.

Wisła podpisała kontrakt z Totolotkiem to musiała zapłacić prowizje 2 pośrednikom - pośrednik który załatwił sponsora i wziął na siebie wszelkie obowiązki + UFA bo tak wynika z kontraktu.

Gdyby Wisła awansowała do LM, lub UEFa to UFA Sports też zabrałaby jakiś tam niezły % za
  • Odpowiedz