Wpis z mikrobloga

Takie szybkie pytanko...

Czy jak mam komputer z naklejką licencyjną to jak sobie ściągnę jakiś system z neta i wpisze dane z naklejki to on będzie legalny? I czy te dane z tych naklejek wystarczą mi do jego zarejestrowania? system to windows vista

I pytanie drugie poza konkursem

Czy bezpieczne jest stawianie na jednej partycji ubuntu i windy?

Jeśli nie to jakim programem (takim dla informatycznych głąbów najlepiej z poziomy windy) można podzielić dysk na partycje bez utraty danych?

#windows #kiciochpyta #januszekomputerow #januszeinformatyki
  • 6
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: tak, możesz sobie ściągnąć iso i z niego skorzystać wpisując numer licencji z naklejki (iso znajdziesz chyba legalnie na stronie windows-a, do wszystkich wersji danego systemu razem - na podstawie licencji będziesz miał odpowiednią zainstalowaną)

potem miałem tylko aktywację, którą zrobiłem z botem przez telefon
  • Odpowiedz
@kolend: aktywacja przez telefon o rany widzę ,że nie będzie łatwo. Czmu robiłeś to jakimś bootem to gdzie niby się z tym dzwoni? Widać bycie wreszcie legalnym wymaga wiele zachodu.Ech z ubuntu to łatwiej gdyby tylko nie te gry.
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: Ad pierwsza część: zainstalowanie systemu z danych z naklejki powinno być legalne, niezależnie od tego, jak uzyskałeś nośnik z systemem.

Ad druga część: kiedyś istniało coś takiego jak wubi, co pozwalało na zainstalowanie ubuntu na plikopartycji na partycji windows. Na ile kojarzę, to niestety nie działa z Vistą i późniejszymi windowsami. Odnośnie partycjonowania: Windows sam z siebie nie potrafi chyba zmniejszać rozmiaru partycji. Kiedyś istniał taki program, jak Partition
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: dokładnie vistę też przeinstalowywałem, bo wymieniłem dysk w lapku, po wszystkim wyskakiwał monit z numerami telefonow (PL), gdzie po prostu na końcu wpisałem ciąg liczb podanych przez słuchawkę i tyle
  • Odpowiedz