Wpis z mikrobloga

#eu4 #kiciochpyta

Jeśli zdarzyło mi się coś takiego, że aktualnym następcą tronu w innym państwie jest ktoś z mojej dynastii to mogę go w jakiś sposób wspierać, czy to już pewne że on będzie rządził po śmierci obecnego władcy i wejdziemy w unię pesonalną? Bo często mi się pokazuje, że inne państwa wspierają jakichś kandydatów do objęcia mojego tronu. Bardzo ładnie proszę żeby mi ktoś prosto wytłumaczył jak to wszystko działa. :)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kirkain: Polska ma Monarchię Elekcyjną, czyli inne chrześcijańskie kraje mogą obsadzić tron Polski kimś ze swojej dynastii, ale Polska już nie może robić takich rzeczy u innych krajów.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: @vyshomir: ok, dzięki, właśnie tak myślałem. No ale pokazuje mi się, że w Brandenburgii jest następca tronu z mojej dynastii. To znaczy, że on automatycznie przejmie tron i będę z nimi w unii personalnej? Czy jak?
  • Odpowiedz
@Kirkain: Żeby była unia musi być wyraźnie napisane, że będzie unia (albo Succession War). Tak to jeśli nie pojawi się następca aktualnie panującej dynastii w Brandenburgii to potomek z twojej dynastii może wejść na tron. Ale w Polsce to nie ma co się tym podniecać, za 30 lat będziesz mieć inną dynastię, bo monarchia elekcyjna
  • Odpowiedz