Wpis z mikrobloga

  • 20
11 dni pracy w reichu. A wy co nadal 7 PLN na godzine? Nie no żartuję, wrocilem i sam bede szukal pracy zeby chociaz z 2k mieć. Ale chce popracowac troche w Polsce zeby na wlasnej skórze sie przekonać jak jest #!$%@? zebym potem mogl ponarzekać a nie ze #!$%@?ę to co wykopki napisały. Jak po prau latach wciąż bedzie trzeba liczyc grosz do grosza zeby starczyło do pierwszego to #!$%@? z tego #!$%@? w podskokach do kraju gdzie para zarabiajaca na sprzataniu bez strasznego zaciskania pasa moze sobie pozwolic na urlop na Majorce.

Ostatnio mi tak naszlo w reichu jak poszedlem po piwo. Kupilem skrzynkę browara i paczkę fajek. I przeliczyłem że musialem robic na to 2,5 godziny. Może to januszowy przykład ale pomyślcie jaka robotę trzeba miec w Polsce żeby w 2,5 h zarobic na skrzynke browca i fajki... zadrżały powieki? No to fajnie. Pozdrawiam.

#niemcy #praca #pracbaza #polska #pracazagranica #zielonawyspa #heheszki
Trololo - 11 dni pracy w reichu. A wy co nadal 7 PLN na godzine? Nie no żartuję, wroc...

źródło: comment_8uFwIlwXkNOUpV73yokbqxOW4Sgt3hcw.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@katinka: Zaznaczyłem że jestem świadom januszowego przykładu. Mogę to przeliczyć inaczej. Za godzinę roboty jako sprzątaczo-ogrodnik mam: chleb, masło, sok pomarańczowy, jakąś wędlinę i ser.

@Kilroy88: Jestem już w Polsce. Kupiłem w #lidl bo po 2 złote ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Trololo: aż sobie obliczyłem, żeby zarobić na skrzynkę w miarę dobrego piwa i paczkę fajek potrzebuję 15 minut (a praca 200 dni w roku), chociaż piwo liczę chyba drożej niż ty. W Polsce. Tylko wiadomo, nie na etacie i nie od razu, ale jak się chce to można. Jeżeli kasa jest twoją motywacją, to emigracja nie jest najmądrzejszym ze sposobów.
  • Odpowiedz
@I-____-I: Pewnie mniej, ale nie przesadzałabym, że jest to "pomyślcie ile kasy". No ale dla kogoś, kto przelicza zarobki na alkohol i papierosy, to pewnie oszałamiająca suma ;) "To nie są tanie rzeczy, panie Paździoch" :D

@onkel: 20 x 2zł i paczka fajek za 10 zł = 50 zł
  • Odpowiedz
@onkel: No to skoro jest, to napisałem - nie jest to najlepszy ze sposobów. Niektórzy emigrują bo kultura lepsza, bo zachodni świat, bo coś tam. Ale jeżeli emigruje się czysto zarobkowo, a kasa jest pierwszym priorytetem (a nie zainteresowania jakieś), to wyjeżdżanie jest średnim pomysłem.
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?ę. Żal mi tych co muszą emigrować.

Ja jakoś sobie poradziłem. Bardzo dobrze zarabiam, wynajmuję i jeszcze sporo odkładam.

Nigdy nie myślałem w sposób 'oby zarabiać chociaż 2k'.

#!$%@?..
  • Odpowiedz