Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mam #urodziny (z tego, co patrzę na tag to niejedyna ;-)) i jak zwyczaj mirkowy każe, proszę o zawieszone plusy, tak ze 12. A dlatego proszę, że to okrągłe urodziny i w zasadzie urodziny spędzam załatwiając papierkowe sprawy, a później w podróży...

A z okazji urodzin oraz na ostatni dzień w tej #praca upiekłam takie ciacho i ciacha. Ciasteczka były bezglutenowe ze względu na dietę jednej z koleżanek, ale podobno były tak dobre, że nawet zostałam poproszona o przepis (jakby ktoś chciał tutaj również mogę wrzucić).

Niestety nie polecam chińskich, tanich urządzeń do ozdabiania toru, gdyż kompletnie nie zdało to egzaminu i lukier wyciskałam z torebki przez, co efekt jest, jaki jest (Tak, lukier był kupny, ale cała reszta robiona samodzielnie :-)).

#gzm #gzw #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_V8nlGGNWM7NP74CySEiApZwlybsDqq93.jpg
  • 23
@3mielu: #oswiadczeniezdupy

@OceanSpokojnyZarazSieZdenerwuje: Ogólnie jest mnóstwo przepisów na te palce, ale ja użyłam przepisu na zwykłe ciasteczka maślane:

- 3/4 kostki miękkiego masła (ja dałam kostkę i trochę śmietany 30% (łyżkę), bo jednak mąka kukurydziana jest jakaś bardziej sucha, więc, aby później się nie pokruszyły )

- 3 łyżki cukru pudru,

- 1 i 1/3 szklanki mąki kukurydzianej,

- 1 łyżeczka cukru wanilinowego (jeśli mogą być z glutenem),

- kilka