Wpis z mikrobloga

Mirki kierowcy jakie polecacie żarówki do świateł mijania? Żarówka H7.

I jeszcze czy ma ktoś zamontowane jakieś dodatkowe halogeny dalekosiężne w osobówce? Jeśli tak to jaki model? Mieszkam na #wies i jak codzienie do albo z pracbazy wracam do zmierzchu i chciałbym poprawić oświetlenie w aucie. Auto to Seat Leon.

Nie chcę żadnych chińskich HID-ów.

#motoryzacja #samochody #oswietlenie
  • 9
@WiewiurPL: tez mam Leona, 1 dokladnie. Wyprobowalem zarowki Phillipsa, Osram, bralem jak najbardziej jasne, po okolo 70-80 pln za 2 sztuki. Potem kupilem za moze 20 pln w Tesco. Na probe. Juz ze 3 komplety wymienilem, tych z Tesco.
@WiewiurPL: Przerabiałem już bardzo różne żarówki i wniosek jest jeden : dla mnie każda z tych wszystkich żarówek, czy to Osram, czy Narva, czy Philips to wszystko jeden czort. Zauważyłem, że jeśli auto jest 10-15 czy więcej letnie, to mu nic nie pomoże. Istalacja się zużywa, lampy tracą przejrzystość i nic na to nie poradzisz. Zauważyłem to po przesiadce do nowego auta. Zupełnie inna jakość świecenia. I żeby nie było :
@kujtek: W jednym aucie to się nawet o wymianę lamp na nowe pokusiłem. I nadal zostaję przy swoim zdaniu. I nie chodzi mi o namawianie do kupna nowego auta, bo często jest to po prostu niemożliwe, ale o to, że nie ma sensu wydawać worka kasy na coś, co już jak nowe nie będzie. Lepiej sobie tą kasę do dobrych opon dołożyć np.
@Pacjent: a czy ja napisałem, że wioska = 3 świat? Szukasz powodu żeby zrobić gównoburzę? Ja np. jestem dumny z tego, że mieszkam na wsi i nie zamieniłbym jej na miasto nigdy. Chciałem zobrazować sytuację mojego dojazdu do pracy (70% to droga w lesie więc ciemno + mgły, zwierzęta cały czas wyskakują z lasu). Dlatego chcę lepiej oświetlić drogę.

@apaczacz: ale takie zwykłe? Twój post bardzo pomógł w moim temacie.
@WiewiurPL: tak, takie zwykle. Nie widzialem roznicy az takiej zeby wmowic sobie ze 60 pln wiecej za markowy komplet nadal warto kupic. Swoja droga w Biedronce kupilem chyba za 5 pln komplet H7, deal zycia. Bylem bardzo zadowolony, ale 1,5 miesiaca i poszly do kosza.