Czy Polacy pracowali w Auschwitz np. przy gazowaniu Żydów, choćby zmuszeni przez Niemców? Czy zajmowali jakieś stanowiska parakierownicze?

Czy to możliwe, że wszystko wykonywali wyłącznie Niemcy, a Polacy (i inne narody) nie kolaborowali?

#auschwitz #historia #iiwojnaswiatowa #zydzi #niemcy #polska #oswiecim #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Radek41 - Czy Polacy pracowali w Auschwitz np. przy gazowaniu Żydów, choćby zmuszeni ...

źródło: comment_WGj76dsxjApaOKIQcjK7BZ6GAuXsiEC9.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Radek41: Jak najbardziej, przy krematoriach pracowali więźniowie funkcyjni tzw. Sonderkommando ale w literaturze i wspomnieniach nie spotkałem się z tym aby samą czynność polegającą na wsypywaniu środka trującego wykonywali więźniowie. Zajmowali się tym dezynfektorzy SS, odpowiednio przeszkoleni. Jest to uzasadnione, ponieważ gdyby procedura została powierzona w ręce więźniów stanowiłoby to zagrożenie dla funkcjonowania obozu. Mogliby oni na przykład próbować używać środka trującego do innych celów. Nawet więźniowie odpowiedzialni za dezynfekcje
  • Odpowiedz
W cywilizacji judeo-chrześcijańskiej homofobia jest szeroko rozpo­wszechniona, mówienie o homoseksualizmie w cieniu Holocaustu wydaje się zatem gorszące nie tylko przeciętnemu obywatelowi. Niedawno grupa ortodoksyjnych Żydów w USA zagroziła, że będzie tak długo bojkotować Holocaust Memoriał Museum w Waszyngtonie, dopóki będą w nim prezentowane hitlerowskie prześladowania gejów.


http://www.auschwitz.org/historia/rozne-grupy-wiezniow/homoseksualisci-odrebna-kategoria-wiezniow/joachim-neander-dla-moich-towarzyszy--karl/

#zydzi #teczowepaski #4konserwy #neuropa
M.....a - > W cywilizacji judeo-chrześcijańskiej homofobia jest szeroko rozpo­wszechn...

źródło: comment_NxEI0ahwl8bRGDTusrlYwsLEJupduhvh.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#izrael to jednak potrafi rozkręcić imprezę. Dzisiaj w #pracbaza w #dania cały dzień, od rana do wieczora leciala tranmisja obchodów rocznicy wyzwolenia #auschwitz , w życiu bym nie pomyślał, że dla Duńczyków to taki ważny temat.

Swoją drogą TV 2 to ciekawa stacja - państwowa, ale wymagająca dodatkowego abonamentu i zakodowana.

#zydzi #skandynawia #telewizja #zagranico
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach