Wpis z mikrobloga

Siemanko
Polecicie jakiś zestaw startowy dla początkującego yerbaholika? Spróbowałem u szwagra i mi zasmakowało. Wiem, że on wział jakiś najtańszy zestaw z allegro, ale ja jednak wolałbym coś lepszego.

Na co zwracać uwage przy wyborze bombilli i tego naczynka (nie wiem jak to sie nazywało), jaki susz na początek? Może jakiś smakowy?

Z góry dzięki mirunie

#yerbamate #yerbamatewykopclub #yerba
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zydomasonski_lewak: Jeżeli koniecznie chcesz naczynko to najlepiej zwykle ceramiczne, słomkę mam za 19zl chyba Mercedes nie rdzewna spisuje się świetnie. Czasami jednak przepuszcza bardzo drobny susz.
  • Odpowiedz
@zydomasonski_lewak: Bombilla Mercedes (ok. 15zł) i yerba. Albo kup sobie trochę próbek ok. 50 gramowych, albo ze 3 różne yerby większe, jak wolisz. :P Nie musisz mieć naczynka, choć przyjemniej się z niego pije. Najlepiej ceramiczne (ok. 20zł) lub okute palo santo (ok. 70zł). Nie polecam tykwy, bo trzeba o nią dbać, bo jak Ci susz zacznie gnić w nim, bo np. zapomnisz sobie przez dzień wyczyścić tykwy to już jest
  • Odpowiedz
@twarzczlowieka: ładnie pachnie, według mnie nadaje nawet lekki aromat skorupki fistaszka. Do tego jest bardzo lekka, poręczna i ja na przykład uszyłem sobie takie nosidełko, dzięki któremu mogę sobie na spacery z synem do wózka tykwę przytroczyć i siorbać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego uważam, że klimatycznie wygląda i przy ognisku lubię sobie z tykwy albo Palo Santo posiorbać i pokontemplować :)
b.....t - @twarzczlowieka: ładnie pachnie, według mnie nadaje nawet lekki aromat skor...

źródło: comment_2Mbz0u0EPfBxm1R4s1F5BDkSJb4OM1nI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@zydomasonski_lewak
Pajarito - klasyczna yerba mate. Polecam ze względu na to, że jest tania, pobudzające działanie jest odczuwalne. Smak intensywny, ale to, czy przypadnie ci do gustu, jest akurat kwestią indywidualną.
Tykwa - raczej często się jej nie zmienia, więc lepiej wybierz ok. 350ml w kształcie, który pozwoli Ci na łatwe sypanie mate i zalewanie jej wodą. Ja muszę niestety bawić się w lejki etc. Nie oszczędzaj sobie :D
Bombila - byle
  • Odpowiedz