#gry #pcmasterrace #rozrywka #glupiewykopowezabawy #warhammer40k #warhammer
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Postujcie gry które według was są mniej znanymi niedocenionymi średniakami, grami nie świetnymi, nie złymi, ale po prostu okej.
#gry #pcmasterrace #rozrywka #glupiewykopowezabawy #warhammer40k #warhammer
#gry #pcmasterrace #rozrywka #glupiewykopowezabawy #warhammer40k #warhammer
źródło: comment_YNijZZYagddMnWeeW3JhlwJl7W9NYYVY.jpg
Pobierz@ramzes8811: Wolfenstein z 2009.
Czy sierżant dowodzący Kill Teamem SM musi mieć na plecach baner? Czy to fanaberia?
#warhammer40k #warhammer
#warhammer40k #warhammer
@NukeOps: sierzant nie musi miec banera na plecach
@NukeOps w Kill Teamie nie ma to większego znaczenia bo widoczność między modelami wyznacza się od faktycznych części ciała a nie broni i odstających elementów więc zrób jak ci się podoba. Co innego w "dużym" Warhammerze, gdzie wystający baner pozwala strzelać w cały oddział. ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 18
- 20
- Malcador śpisz?
- Śpię, bo co?
- Bo ja nie mogę.
- Co znowu?
- Malcador, bo ja nie mogę zrozumieć jednej rzeczy, co mnie prześladuje.
- Niby czego?
- Śpię, bo co?
- Bo ja nie mogę.
- Co znowu?
- Malcador, bo ja nie mogę zrozumieć jednej rzeczy, co mnie prześladuje.
- Niby czego?
źródło: comment_iQbARhsMFJpvYNTU2aX4dOjzggbisbET.jpg
Pobierz- 3

- 4

@Tranq Imperial Fists. Żółta kolorystyka i piącha w herbie
Probował ktoś łączyć system Dark Heresy 2ed i Rogue Trader? Bo połączenie wydaje się całkiem fajne a nie znam za bardzo systemu RT.
#warhammer40k #grybezpradu
#warhammer40k #grybezpradu
@kopo: Może być ciężko. To chyba jest zupełnie inny "poziom" postaci. Pewnie odpowiednikiem podstawowej z RT jest taka z Dark Heresy, która zdobyła już nieco PD i sprzętu.
@kopo: Oba systemy mają wspólny core mechaniki więc tak, da się postacie z DH umieścić na statku z RT i mogą sobie nim latać, walczyć, itd. GM nie musi się w żaden sposób gimnastykować żeby to działało. Ale postacie z DH (o ile nie mają wysokiego lvl) nie poradzą sobie z questami pisanymi pod RT - nie ten poziom trudności.
Z czystej ciekawości, są jakieś niedrogie starter sety do figurkowego 40k, dzięki którym można zacząć?
#warhammer40k
#warhammer40k
@NukeOps są trzy polecane starter sety - start collecting, know no fear i dark imperium - ten ostatni wychodzi chyba najkorzystniejszej bo masz podręcznik (praktycznie do gry nie jest niezbędny, ale jest fajny. Do gry będziesz potrzebował kupowany osobno codex) i zestaw HQ. Jednak na sam początek zainteresował bym się kill teamem - największą zaleta jest taka, że wystarczy około siedmiu figurek na start i znajomy/sklep posiadający planszę i tereny (lub
@NukeOps około siedmiu w zależności od wybranych broni i jednostek. Ściągnij sobie apki: Battlescribe i Kill Team Manager - możesz się tam pobawić w konfigurowanie list armii/drużyn. W typowym Kill Teamie masz 100 puntów. W "dużym" Warhammerze liczba punktów zależy w praktyce od tego gdzie mieszkasz i jak się gra w okolicy.
Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie gram i nie znam świata wh40k. Niedawno zacząłem czytać herezję horusa. Przeszedłem pierwsze 3 tomy po polsku - czyli początek historii jak chaos skorumpował horusa. Przyczytałem lot eisenstaina po angielsku (o gwardii smierci) i teraz czytam fulgrima, też po angielsku.
Właśnie zajrzałem na angielską wiki i widzę, że samej herezji jest ponad 50 tomów. Czytanie tego wszystkiego mija się z celem, w szczególności po angielsku wolno to
Właśnie zajrzałem na angielską wiki i widzę, że samej herezji jest ponad 50 tomów. Czytanie tego wszystkiego mija się z celem, w szczególności po angielsku wolno to
@nielegalny_imigrant: A jak Ci powiem, że dalszą część opowieści Fulgrima poznasz dopiero w 20 tomie "The Primarchs" w pierwszym opowiadaniu, to dopiero czacha paruje. Ja osobiście przeczytałem już prawie wszystko z HH co wyszło u nas, trzeba to lubić. Zawsze możesz czytać po ang Siege Of Terra i nie ogarniać niczego, żadnych odniesień do wydarzeń z ponad 50 książek.
Imperator a raczej 1 bezpośrednia rozmowa z nim to 6 tom
Imperator a raczej 1 bezpośrednia rozmowa z nim to 6 tom
Czytanie tego wszystkiego mija się z celem
@nielegalny_imigrant: to po co czytasz? sprawdz skrót na wikia/fandom i tyle. To jest seria opowiadająca o upadku imperium z perspektywy kilkudziesieciu bohaterów, chcesz miec pełny obraz musisz przeczyac wszystko (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
- 16
Na zagranicznych fp świętowali orktober ;) dziś ostatni dzień. #wh40k #warhammer40k
źródło: comment_Vykow67JasaUnWlyW0w6fqK185GP6dhw.jpg
Pobierz- 1
- 9
@Szarozielony: może nie to ze codziennie ale taki motyw przewodni miesiąca
źródło: comment_IVua9dISpT9GX8z5V8iAY2AVYJXSeq0H.jpg
Pobierz- 10
- 0
@kozaqwawa: Myślałem o Żelaznych wojownikach, przy Iron Hands dałbym Mechanicus zamiast Strategy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
@DIO_: iron warriors to ze strategia mieli tyle wspolnego co kazdy inny legion;/ to były gamonie od umocnien i oblężeń strategia to domena smerfów, wilków luny, aniołów Liona i wilków Russa (u nich właściwie taktyka).
Jest jakieś community w Łodzi? Chciałem wejść w hobby ale nie mam zamiaru gnać w tym celu do stolicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#warhammer40k #warhammer #w40k #warhammer #wh40k
#warhammer40k #warhammer #w40k #warhammer #wh40k
@freerealestate: poszukaj lokalnych klubow/stowarzyszen fantastyki etc.
- 0
@freerealestate: Kiedys mozna bylo pograc gamelordzie na Piotrkowska 101. Ja bym sie tam popytal
- 1
Mirki jak wyglada pertuabo bedac deamon prince?
#warhammer40k
#warhammer40k
@kozaqwawa: to jest concept z jakiegoś studia :)
- 16
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 13
było ale zawsze bawi #pazdzioch40k
#warhammer40k
God-Emperor of Mankind on his Golden Throne, circa 999,M41
#warhammer40k
God-Emperor of Mankind on his Golden Throne, circa 999,M41
źródło: comment_Psn1hnoutIzQiZ6FXRRi1khdlkbeBQfO.jpg
Pobierz@kozaqwawa: Nie spodziewałem się tego jak hiszpańskiej inkwizycji
Mam takie pytania tmdo fanów Warchamera. Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w tej serii ? Bo są książki, gry itd. Wiem że to stara gra ale dalej się w tym gubie.
#warhammer #warhammer40k #pytanie
#warhammer #warhammer40k #pytanie
@Lutniczek zarówno Warhammer i Warhammer 40 000 to gry bitewne (z figurkami żołnierzy, które sam składasz i malujesz) i systemy RPG (gdzie siadasz z innymi nerdami, i turlacie kostkami zanurzając się w wymyślonej przygodzie)
Oba Warhammery mają dobudowane zawiłe tło fabularne dla lepszej wczuwki. I to lore robi się momentami tak zawiłe że do dziś toczą się poważne dyskusję nad pewnymi wątkami.
Oba Warhammery mają dobudowane zawiłe tło fabularne dla lepszej wczuwki. I to lore robi się momentami tak zawiłe że do dziś toczą się poważne dyskusję nad pewnymi wątkami.
Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w tej serii ?
@Lutniczek: xD a masz wolne dwa tygodnie? generalnie w bardzo duzym uproszczeniu jest rok 40000 (któryś) od przeszło 10000 lat toczy się ogolnogalaktyczna wojna pomiedzy ludźmi, eldarami (kosmicznymi elfami), orkami, kosmicznym związkiem radzieckim ras - Tau, xenomorfami - tyranidami, terminatorami wyklętymi przez bogów, hybrydami ludzi i maszyn oraz spaczonymi przez zło/chaos elfami i ludzmi. Kazda frakcja dzieli sie na
- 2
#warhammer40k #film #nostalgia
Żołnierze kosmosu to chyba najbliższa adaptacja gwardii imperialnej walczacej z tyranidami jak mielismy okazje ogladac
Żołnierze kosmosu to chyba najbliższa adaptacja gwardii imperialnej walczacej z tyranidami jak mielismy okazje ogladac
Cadiańskie regimenty są najlepszymi żołnierzami Gwardii Imperialnej.
@NukeOps: EKHEM, EKHEM KRIEGANIE, VOSTROYANIE
> Cadiańskie regimenty są najlepszymi żołnierzami Gwardii Imperialnej.
@NukeOps: EKHEM, EKHEM KRIEGANIE, VOSTROYANIE
@WodzNaczelny: Krieg
- 1
Właśnie skończyłem czytać dewastacje Bhalla. i czytanie o św Sanguinisie było lepszym religijnym doświadczeniem niż pismo święte. Znacie jakieś fajne lektury z 40k w podobych klimatach? chętnie bym poczytał coś o Eklezjarchi.
#warhammer40k
#warhammer40k
@aulus: a czy słyszał pan o swoich wybawicielach i soli tej ziemi, Gwardii Imperialnej?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
WRESZCIE KTOŚ TO POWIEDZIAŁ:
#warhammer40k
#warhammer40k




























#wh40k #warhammer40k
źródło: comment_uKa0CGWoGd3gUBWAHtHAuf1XWgYDrAa0.jpg
Pobierzźródło: comment_8nmLlAGtgyN5SMbcKsDowDQZ59Lb5XKq.jpg
Pobierz