• 2
@NukeOps w Kill Teamie nie ma to większego znaczenia bo widoczność między modelami wyznacza się od faktycznych części ciała a nie broni i odstających elementów więc zrób jak ci się podoba. Co innego w "dużym" Warhammerze, gdzie wystający baner pozwala strzelać w cały oddział. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Probował ktoś łączyć system Dark Heresy 2ed i Rogue Trader? Bo połączenie wydaje się całkiem fajne a nie znam za bardzo systemu RT.
#warhammer40k #grybezpradu
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kopo: Oba systemy mają wspólny core mechaniki więc tak, da się postacie z DH umieścić na statku z RT i mogą sobie nim latać, walczyć, itd. GM nie musi się w żaden sposób gimnastykować żeby to działało. Ale postacie z DH (o ile nie mają wysokiego lvl) nie poradzą sobie z questami pisanymi pod RT - nie ten poziom trudności.
  • Odpowiedz
  • 1
@NukeOps są trzy polecane starter sety - start collecting, know no fear i dark imperium - ten ostatni wychodzi chyba najkorzystniejszej bo masz podręcznik (praktycznie do gry nie jest niezbędny, ale jest fajny. Do gry będziesz potrzebował kupowany osobno codex) i zestaw HQ. Jednak na sam początek zainteresował bym się kill teamem - największą zaleta jest taka, że wystarczy około siedmiu figurek na start i znajomy/sklep posiadający planszę i tereny (lub
  • Odpowiedz
  • 1
@NukeOps około siedmiu w zależności od wybranych broni i jednostek. Ściągnij sobie apki: Battlescribe i Kill Team Manager - możesz się tam pobawić w konfigurowanie list armii/drużyn. W typowym Kill Teamie masz 100 puntów. W "dużym" Warhammerze liczba punktów zależy w praktyce od tego gdzie mieszkasz i jak się gra w okolicy.
  • Odpowiedz
Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie gram i nie znam świata wh40k. Niedawno zacząłem czytać herezję horusa. Przeszedłem pierwsze 3 tomy po polsku - czyli początek historii jak chaos skorumpował horusa. Przyczytałem lot eisenstaina po angielsku (o gwardii smierci) i teraz czytam fulgrima, też po angielsku.

Właśnie zajrzałem na angielską wiki i widzę, że samej herezji jest ponad 50 tomów. Czytanie tego wszystkiego mija się z celem, w szczególności po angielsku wolno to
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nielegalny_imigrant: A jak Ci powiem, że dalszą część opowieści Fulgrima poznasz dopiero w 20 tomie "The Primarchs" w pierwszym opowiadaniu, to dopiero czacha paruje. Ja osobiście przeczytałem już prawie wszystko z HH co wyszło u nas, trzeba to lubić. Zawsze możesz czytać po ang Siege Of Terra i nie ogarniać niczego, żadnych odniesień do wydarzeń z ponad 50 książek.

Imperator a raczej 1 bezpośrednia rozmowa z nim to 6 tom
  • Odpowiedz
Czytanie tego wszystkiego mija się z celem


@nielegalny_imigrant: to po co czytasz? sprawdz skrót na wikia/fandom i tyle. To jest seria opowiadająca o upadku imperium z perspektywy kilkudziesieciu bohaterów, chcesz miec pełny obraz musisz przeczyac wszystko ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@DIO_: iron warriors to ze strategia mieli tyle wspolnego co kazdy inny legion;/ to były gamonie od umocnien i oblężeń strategia to domena smerfów, wilków luny, aniołów Liona i wilków Russa (u nich właściwie taktyka).
  • Odpowiedz
@Lutniczek zarówno Warhammer i Warhammer 40 000 to gry bitewne (z figurkami żołnierzy, które sam składasz i malujesz) i systemy RPG (gdzie siadasz z innymi nerdami, i turlacie kostkami zanurzając się w wymyślonej przygodzie)

Oba Warhammery mają dobudowane zawiłe tło fabularne dla lepszej wczuwki. I to lore robi się momentami tak zawiłe że do dziś toczą się poważne dyskusję nad pewnymi wątkami.
  • Odpowiedz
Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w tej serii ?


@Lutniczek: xD a masz wolne dwa tygodnie? generalnie w bardzo duzym uproszczeniu jest rok 40000 (któryś) od przeszło 10000 lat toczy się ogolnogalaktyczna wojna pomiedzy ludźmi, eldarami (kosmicznymi elfami), orkami, kosmicznym związkiem radzieckim ras - Tau, xenomorfami - tyranidami, terminatorami wyklętymi przez bogów, hybrydami ludzi i maszyn oraz spaczonymi przez zło/chaos elfami i ludzmi. Kazda frakcja dzieli sie na
  • Odpowiedz
Właśnie skończyłem czytać dewastacje Bhalla. i czytanie o św Sanguinisie było lepszym religijnym doświadczeniem niż pismo święte. Znacie jakieś fajne lektury z 40k w podobych klimatach? chętnie bym poczytał coś o Eklezjarchi.
#warhammer40k
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach