@marcin-: Feverka ma bardzo oryginalny i niepowtarzalny głos. Jest coś w nich podobnego, ale to chyba w tym konkretnym wykonaniu. Fever ma taką głębszą, bardziej intrygującą barwę (nie wiem jak to nazwać, bo się nie znam na muzyce od technicznej strony). Emily z kolei jest cieplejsza, jej głos jest trochę bardziej... dziecięcy? No i jest cholernie utalentowana, potrafi grać na wszystkim. Uwielbiam ją i wiem, że piszę to już chyba
  • Odpowiedz
@marcin-: Fever chyba jest najbardziej znana z What Else is There, jeśli mi się nic nie pokiełbasiło. A najbardziej chyba lubię Keep the Streets Empty For Me. Dzięki, że mi o niej przypomniałeś.
  • Odpowiedz
Chodzą mi po głowie dwa kawałki o których istnieniu w sumie zapomniałam:

2Wicky i Blindfool.

Także wieczorową porą, #gespoleca #triphop (choć jak wiadomo Morcheeba raczej z tych lajtowych).
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@masej: Też lubię, For Sleepyheads Only przemaglowałam nieźle swego czasu, aż ciężko mi powiedzieć, który kawałek najbardziej lubię.
  • Odpowiedz
Nie znałem, a całkiem fajny utwór. Można się spotkać w #songpop w kategorii #triphop

DJ Shadow - Six Days #muzyka #djshadow

Prawdziwe imię i nazwisko Shadowa to Josh Davis, przyszedł na świat w 1973 r. Od najmłodszych lat pasjonował się Hip-Hop’em, dlatego sam sięgnął po gramofon i zaczął tworzyć swoje pierwsze mixy i bity. Kiedy w 1983 roku usłyszał muzykę hip-hopową, przeniósł swoją pasję
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poleci ktoś coś fajnego z trip hopu z ciężkim, niskim basem? :) Tricky, Portishead, Massive Attack znam.

#muzyka

Może być mainstream, bo jestem żółtodziobem.

#triphop
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@footix: Rozumiem. Jak się skojarzy jakąś piosenkę z czymś tak emocjonalnym to często tak jest. Jak słyszę utwór, który leciała w radiu, gdy oświadczałem się mojej, to też mnie coś bierze. I rozkłada na łopatki w 2 sekundy.
  • Odpowiedz
@simsoniak: Karma Police nie jest coverem Radiohead? The XX oczywiście znam, ale ciągle nie mogę się do nowej płyty przekonać. Telepopmusic też kiedyś wyhaczyłem na 'to-download list' :) Ja od siebie bardzo gorąco polecam Cat Power (uwielbiam) i #feist (bardzo lubię, chyba wczoraj o niej pisałem, pod tym tagiem powinno coś być). Ale pewnie znasz. Ah, i jeszcze Emily Wells.
  • Odpowiedz