Mirky z #java #spring i trochu #testowanieoprogramowania
Jak podchodzicie do (integracyjnego?) testowania pojedynczych kontrolerów gdy potrzebna jest jakaś relacja w bazie danych?
Przykładowa sytuacja:

Chcę przetestować wysłanie requestu, który zapisuje psa, ale pies ma ID schroniska (no i relacje w bazie)

I
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ldefix: a co pytania xD

To imho to opcja 1 najlepiej odda stan prawdziwej aplikacji, tyle tylko że nie męczyłbym się z wysyłaniem requesta, a jedynie zawołaniem albo odpowiedniej metody z controllera w Given lub @Before albo wołał ją przez mockMvc.

Dodanie tego jako coś
  • Odpowiedz
Czy Selenium Webdriver w wersji 2.53.6 zostawia gdzieś swoje własne logi po uruchomieniu testu albo można jakoś włączyć takie logowanie?
Próbowałem czegoś takiego (niestety tutaj jest starsza wersja webdrivera) ale przeglądarka uruchamia się, a test nie rusza:
https://stackoverflow.com/questions/10752122/how-to-save-the-logs-generated-using-selenium-with-python
#testowanieoprogramowania #selenium
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pewne pytanie, nie wiem morze mondre, morze gupie.

Tworzę testy w Postmanie, chcę je trochę bardziej zautomatyzować.
Puszczam pierwszy request, którego rezultatem jest TOKEN wypluty w response - Body.
Do kolejnych requestów potrzebuję ten TOKEN wkleić do headera. W jaki sposób automatycznie przekleić ten token?

@
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#testowanieoprogramowania #selenium #programowanie
Hej Mirki,
Chce odpalic Selenium IDE ale wg informacji z neta Firefox juz tego nie wspiera i nie mozna uruchomic O.o
ktora wersja firefoxa jest ostatnia dzialajaca z Selenium IDE? i firefox powinien byc 32 czy 64 bit?

PS nie moge tego namierzyc na stackoverflow ;/ a recznie probuje ale 55 niet, 54 niet, 47 niet, mam sie dalej cofac?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamulona sobota dla Mirków-Testerów ( ͡° ͜ʖ ͡°) #justjoinitoferty odc#75

poniedziałek - JavaScript, wtorek- PHP, środa - Java/Scala, czwartek - Python, piątek - Ruby/ mobile, sobota -testing
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rzet ja teraz automatyzuję jakiś shit napisany 2 lata temu. Dokumentacja strasznie biedna. Test casów nie ma. Działało na produkcji to i nikt się nie skarżył to o tym zapomnieli. Developer który to tworzył twierdzi, że nie ma czasu pomóc. I tak już siedzę bezuzytecznie 2 sprint a manager ze mnie zadowolony bo się staram i spamuje mailami a to że nie mogę nic zrobić to nie moja wina xD ale
  • Odpowiedz
Sobota dla Mirków-Testerów ( ͡° ͜ʖ ͡°) #justjoinitoferty odc#67

poniedziałek - JavaScript, wtorek- PHP, środa - Java/Scala, czwartek - Python, piątek - Ruby/ mobile, sobota -testing,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rabusek: trzymam zatem kciuki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

aa tam, daj spokój z trunkiem! Fajnie, jeśli po prostu podrzucisz temat znajomemu programiście :) staram się to rozkręcać organicznie, ale nie jest to tak łatwe, jak by się chciało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam pewien problem z Webdriverem - użycie page.click() przeładowuje stronę, co sprawia, że selenium wyrzuca StaleElementReferenceException.

I ja dokładnie wiem, że to dlatego, że traci referencję do obiektu page, tylko, że w moim kodzie ten exception nie ma większego znaczenia, bo po 'page.click()' nie ma już żadnych operacji na obiekcie o nazwie page.

I jak wyciszę ten exception tak jak na zdjęciu, to wszystko działa w porządku, tylko mam z tym taki
Wrathofthe_Tyrant - Mam pewien problem z Webdriverem - użycie page.click() przeładowu...

źródło: comment_wHN2ZAnAy02AE8VO9aNoEmW2ovMzMLPQ.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m_bielawski: No właśnie chyba iterować niby można nawet po odczepieniu, ale jakakolwiek próba operacji na elemencie rzuci ten exception.

Bo w moim przypadku to było tak, że po pierwszym użyciu 'page.click()' strona była odświeżana. W tle szła wtedy jedna iteracja przez link, który prowadził do trzeciej podstrony (ale nie był klikany, bo nie spełniał warunku) oraz kolejna iteracja, która napotykała link o nazwie 'Next'. Wtedy kliknięcie na 'Next' było już
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi jakiego narzedzia moge uzyc jako tester manualny do 'utrzymania' niewielkiego e-commerce, ktory sklada sie z kilku wersji jezykowych? Chodzi o to, ze klient sam czasem cos zmienia i wywala rozne 404 badz po deeployu brakuje jakiegos zdjecia. Problem jest taki, ze ten e-commerce w roznych jezykach to jest oddzielny byt i trzeba wszystko przeklikiwac po kazdej zmianie (ponad 70 podstron). Wiem, ze sa narzedzia, ktore co jakis czas 'przeklikuja' wybrana
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#testowanieoprogramowania
Selenium webdriver + python + unittest/pytest ma jakąś rację bytu w regesyjnych testach funkcjonalności w bardzo rozbudowanej webowej apce ze skomplikowaną logiką biznesową?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@el_doopa: wybór technologii i narzędzi powinien zająć kilka dni, rozmowy z developerami, sprawdzenie możliwości technicznych itd... nie da się tego ogarnąć na wypoku w dwóch zdaniach :)

aktualnie jestem w projekcie gdzie testujemy mega rozbudowaną apkę webową z podobnym stackiem (tylko Javą zamiast Pythona).

Jaki problem chcesz rozwiązać? Wyboru technologii? Spróbuj sprecyzować pytanie.

EDIT: ok, po wpisach widzę że dopiero zaczynasz karierę testerską. W skrócie - wszystko może mieć rację
  • Odpowiedz
Stalo się, koniec projektu. Gdyby ktoś miał jakieś ciekawe oferty pracy dla QA/testera zdalnie to zapraszam priv :D
4 lata doświadczenia, pół roku w SAPie, spora baza własnych urządzeń mobilnych na potrzeby testów zdalnych.
#testowanieoprogramowania #pracbaza
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach