Czołem Linuxowe/UNIXowe świry!

Mam taką sytuację:
user1 jest w grupie xxx i jako dodatkową ma grupę www
user2 jest w grupie xxx i jako dodatkową ma grupę www
user3 jest w grupie www
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@virusriddle: czy jest bardziej user friendly to kwestia gustu tbh. W kde i pewnie innych środowiskach też to sobie można wyklikać. W drugim przypadku możesz zostawić właściciela jako root i zamienić grupę pliku na grupę user1, albo dodać grupę w której będzie user1 i root albo zmienić właściciela na user1 i grupę na root. Powinno działać w każdym przypadku ale nie bawiłem się tym dawno.
  • Odpowiedz
@nahkranoth: dzięki:-)
Odnośnie wyklikiwania bardziej chodziło mi o sytuację, gdy do pliku/katalogu powinni mieć dostęp:
user1, user2, admin1, grupa technicy (powiedzmy 50 osób), grupa kadra(20 osób) i grupa zarząd(10 osób), a dodatkowo każde w ww. na innym poziomie uprawnień. W Linux to mordęga bo chyba tylko ACLki pozwolą osiągnąć taki stan.
  • Odpowiedz
Ciekawostka, niemalże pięć i pół roku temu Solaris obiecał AMA na Wykopie.
Ktoś wie, czy AMA odbędzie się zaraz, po naprawie tagów, czy może trochę wcześniej?

PS.: ja wiem, że jak obiecano AMA, to będzie AMA i nie trzeba przypominać co pół roku... ( ͡° ͜
simperium - Ciekawostka, niemalże pięć i pół roku temu Solaris obiecał AMA na Wykopie...

źródło: comment_pFqGIS5EbQHzwKC5Sx7yoHpJ4qjjmOco.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: @rudelusterko – chodziło o to, że pracownik Solarisa zrobił AMA. Był to bodajże jakiś inżynier, ale nie pamiętam dokładnie stanowiska – w każdym razie rzekomo zdradził jakieś poważne firmowe tajemnice (choć ja nie kojarzę niczego takiego). AMA usunięto i pojawiła się informacja, że w najbliższym czasie Solaris wyda oficjalne oświadczenie. Do tego nigdy nie doszło, a wypok zaczął szkalować Solarisa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz