Póki co jestem pod ogromnym wrażeniem po tym pierwszym sezonie. Dawno żaden serial nie dał mi do myślenia tyle co "Severance". Oby tylko nie przeciągneli tego niepotrzebnie jak "Lost". Zauważyłem tylko jedną nieścisłość. Niby czas, w którym dzieje się akcja nie jest do końca określony, to jednak można wywnioskować że są to wczesne lata 2000 (starsze auta, telefony, komputery). Natomiast w jednej ze scen w ostatnim odcinku, kiedy Ricken przygotowywał się do
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grzemiak
@metamorphogenesis dorzucam ciekawostkę, że są teorie odnośnie Kiera Eegana, że:

- żyje i ma się dobrze (na to by wskazywały cytaty, że ciało nie gnije czy coś takiego)
- żyje jako taki chip, który siedzi w głowach jego następców
- żyje jako program komputerowy, może to on jest tym
  • Odpowiedz
szkoda że zakończenie #severance w zasadzie nic nie wyjaśnia - zamiast wykorzystać potencjał i zamknąć super historię w 9 odcinkach zrobią z tego rozwodniony tasiemiec jak "Lost" sto lat temu.

Fajny serial, super koncept i bohaterowie ale biorąc pod uwagę wolne tempo i to że te 9h było w zasadzie po nic jeśli chodzi o wyjaśnienie to pewnie nie będzie mi się chciało inwestować kolejnych 9h w drugi sezon jak
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dziadmankowy: Formuła serialu nie pozwoliłaby tworzyć co sezon nowej historii. Rozkręca się powoli, ale w pięknym stylu, by na sam koniec uderzyć cliffhangerem prosto w nos. Ja jestem zajarany i czekam na kontynuację.
  • Odpowiedz
Ludzie co się dzieje. Wczoraj pierwszy raz usłyszałem o serialu severance i obejrzałem kilka odcinków i mam zajebistego mindfucka.

Bo ja to intro juz widziałem kilka miesięcy wcześniej. Doskonale pamiętałem sekwencję z 0:33 gdzie korpoludki wypadają z kubka a ludek w piżamie wskakuje w "mecha" którym jest pracownik. WTF, efekt mandeli czy jak?

#severance #seriale #efektmandeli
SzubiDubiDu - Ludzie co się dzieje. Wczoraj pierwszy raz usłyszałem o serialu severan...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartolomeov: jeśli do trzeciego odcinka Ci się nie spodobał to odpuść, nie ma sensu się męczyć. w 3 odcinku już dokładnie wiadomo o czym serial jest i jak jest realizowany - jeśli to Cię nudzi, to raczej później nie będzie lepiej.
  • Odpowiedz
Na subreddicie /r/mrrobot polecają #severance , serio tak dobry jest? Od dawna szukałem #seriale czegoś w stylu #mrrobot #westworld lub #dark gdzie po każdym odcinku ludzie tydzień analizowali go rozkminiając szczegółowo różne teorie i plottwisty, czy tutaj jest podobnie?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@justlogin: Najgorsze jest to rozczarowanie jak z braku laku wracasz do ulubionego serialu sprzed lat i nagle okazuje się, że ani rozdzielczość SD, ani sam materiał, nie robią już takiego wrażenia jak 10 czy 20 lat temu (,)
  • Odpowiedz
„Severance” to jeden z najlepszych seriali jakie oglądałem w życiu. Ktoś tu kiedyś pisał, ze gdyby był dostępny na Netflixie to byłby ogólnoświatowym hitem - pełna zgoda. Jeśli tylko macie możliwość zdobyć AppleTV+ to dla tego jednego serialu warto. #severance #apple #seriale
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xdrcftvgy: wydaje mi się że cały LUMEN utrzymuje przy życiu jakoś KIERA i każdy z działów dba o jakąś część sprawną.
Data refining - logiczne
Optyka i design - wzrok i kreatywność

Kozy może tylko na części idą ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
#severance nawet wątek gejowski jest świetnie i naturalnie wprowadzony. Dawno tak dobrego serialu nie widziałem, dawno żaden tak nie nie wciągnął i zmiażdżył.

Lost, Leftovers, Severance top 3
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdyby ten serial był na Netfliksie, to gwarantuję, że mówiłoby się o nim w każdej korporacji i przeróżnych zakładach pracy. Na stronach głównych dużych portali mielibyśmy analizy, a w telewizji psycholodzy, powołując się na „Severance” rozmawialiby o oddzielaniu czasu wolnego od pracy. Ponieważ trafił jednak na niszową w Polsce platformę Apple TV+, to nie dotrze do tak szerokiego grona odbiorców, a wielka szkoda, bo mamy do czynienia z produkcją, która jest wybitna
Paranafilm - Gdyby ten serial był na Netfliksie, to gwarantuję, że mówiłoby się o nim...

źródło: comment_1649524900JilBWIqlCjNwT0OQHdbpQ6.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@camos: Pierwsze co przychodzi do głowy to "Black Mirror", ale to wiadomo - tam odcinek odcinkowi nierówny. Przypomina też "Lost" ze względu na łączenie s-f z takimi zwykłymi ludzkimi dramatami. Masz też tam bogatą symbolikę, różne tropy rzucane przez twórców itd.
  • Odpowiedz
@Kardig: W ostatnim odcinku Harmony obserwuje jak Mark rozmawia ze swoją „żoną” tak jakby faktycznie sprawiało jej przyjemność, ale może chodzi o to mówi Mr Milchick, ze to dowodzi ze chipy działają skoro siebie nie pamiętają. A co do jej śmierci/upozorowania to są takie teorie

  • Odpowiedz
nie pamiętają to wiedziałem już że to jego żona w tym drugim życiu


@xdrcftvgy: Chwilę wcześniej była scena, gdzie było wspólne zdjęcie Marka i Gemmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@name_taken: Właśnie nie taki zły.
Mieliśmy częściowe domknięcie kilku wątków


i wiemy czego mniej więcej się spodziewać w następnym sezonie.
Co nie zmienia faktu, że przytuliłbym jeszcze ze dwa
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach