Robimy akcję jak na przykład na ebayu z allegro z rtxami? Podbijanie licytacji itd.? Ja już zacząłem zabawę. Podbijajmy ceny Januszom na maksa XDD
W sumie z AMD też można jak są jakieś licytacje, a co? Jak się bawić to się bawić!
#rtx
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Brak mi już sił do tego, miesiąc temu pytalem morele o miejsce w kolejce zamawiajacych RTX3080 i bylem około 70 dwa tygodnie temu pytalem i też około 70,dziś pytam i około 70 XD ale się w------m kupiłem kartę której nie dostanę nigdy. Czy radeonka 6800 da się łatwiej dorwac? Gdzie w ogóle kupić kartę graficzną z tego roku? #pcmasterrace #komputery #rtx #kartygraficzne
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@YodaMonster: zamówiłem też na morele. Myślałem, że mają, bo pisało 30 sztuk.
Jak dostałem maila, z info, że czekam, to zadzwoniłem i przycisnąłem babkę.

Powiedziała, że gdziekolwiek bym nie zamówił obecnie, to dostanę w przyszłym roku dopiero tz w 2021 ale nie wiadomo kiedy dokładnie.
  • Odpowiedz
@grzsci no to już kolejna z Gigabyte, wczoraj musieli mieć dużą dostawę, no nawet X-kom do mnie dzwonił, że mogą wysłać, ale już wczoraj zamówiłem gdzie indziej od ręki
  • Odpowiedz
Zamawiał ktoś ostatnio cokolwiek z media expert, chodzi mi bardziej o te ciężko dostępne produkty, typu RTX 3070, czy ryzen 5600x, mi właśnie udało się wyrwać ten procek a mimo to dostałem wiadomość że czas realizacji zamówienia może się wydłużyć i nie wiem co o tym myśleć.
#rtx #ryzen
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jakub9131: tak, zamawiałem jak jeszcze były. Realizowali szybko, ale zawsze tragicznie - żadnych zabezpieczeń tylko do foliopaku i sru.
Poza tym M-Ex nie daje kuponów na gry jeżeli przysługują w ramach jakiejś promocji (tak jak obecnie z procami AMD). Ogólnei porażka.
  • Odpowiedz
Na morelach jest teraz dostępny rtx 3070 (MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X OC) w miarę normalnej cenie (a przynajmniej jak na standardy ofert gdzie karta jest dostępna od razu). Aktualnie jest dostępnych 30 sztuk to może komuś uda się skorzystać, sam właśnie kupiłem i będą anulował zamówienie na xkomie bo tam to bym się chyba w życiu nie doczekał.

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ventus-3x-oc-8gb-gddr6-rtx-3070-ventus-3x-oc-7244536/?sekcja=market
#rtx #nvidia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Variv: może to pierdoła ale strasznie brzydki mi sie ten palit wydaje, bardziej mi sie podoba ten msi :D


@rudy_m----n Fakt. Ale z msi ponoc są problemy z gwarancją na terenie Polski. Tzn. było tak jakoś czas temu.
  • Odpowiedz
RTX 3070 już u mnie w domku, ryzena 5600x udało się dorwać na media expert, teraz można szkołę rzucać i grać w gierki.
#rtx
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@hanma w sumie zależy w jakie gry n----------z. Ja używałem rtxa 2060 z monitorem 1080p, to w fpsach sieciowych zawsze ustawiałem detale na prawie minimum po to żeby mieć powyżej tych 100 fps
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Skąd te opinie o za małej ilości RAM w 3070 która ma 8gb a jest skierowana do 1440p?

Przecież 8gb starcza nawet do 4k przy zejściu z ustawieniami które i tak trzeba zrobić na karcie która nie jest na tyle wydajna aby na ultra dobić do 60fps w 4k.

Kiedyś to był czysty marketing i wszyscy wyśmiewali słabe karty które zamiast 1gb miały 2gb czy nawet 4gb a teraz nagle wszyscy chcą w karcie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@10129: Akurat to się obecnie zmieniło teraz. CPU są bottleneckiem dla GPU takiej klasy jak 3090 i to udowadniali.
Plus, na innych rtx3, FPS w 1080p głównie zależą od CPU i przy jeszcze mocniejszych miałybys więcej klatek.
Mówię tu o ilościach 300+ które się przydadzą gdyż już są LCD 360Hz.
  • Odpowiedz
Te 3080 są ewidentnie kartami 4k minionej generacji. Do 2k pewnie ujdą w obecnej generacji. W takim RDR2, w 4k, ze wszystkim na ultra karta rezerwuje sobie prawie 10 GB VRAM. Coś czuję, że nowe gry będą żarły więcej tego ramu.
#nvidia #rtx
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@youmimicanski Rezerwacja to nie użycie. Cod warzone rezerwuje całą pamięć vram mimo, że tyle nie używa i nie ma spadków wydajności jak zmniejszymy vram (np. 8gb vs 6gb).

Do tegoż 3080 ma DDR bardzo szybkie ddr6x.
  • Odpowiedz
#rtx #amd #nvidia #komputery

No ładnie, x-kom mnie przez tydzień zwodził z dostępnością części, w komputroniku dostałem wszystko bez zająknięcia na następny dzień roboczy.

Powiem wam, że 3080 na starcie mnie przeraził. Temperatury w stresie pod 75 stopni, wiatraki wyją jak piły w tartaku, o co chodzi, oglądam czy radiator się nie odkleił czy coś. Szybkie grzebanie w internecie i ten typ tak ma, jak
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kinasato: Czyli chcesz mi powiedzieć, że kupiłeś kartę z OC i to OC wyłączyłeś? :P No chyba, że wziąłeś ją tylko dlatego, że to była jedyna karta jaką mieli na stanie.
  • Odpowiedz
W poniedziałek/wtorek dotrze do mnie Eagle RTX 3080 za 3900 złotych z płatnością przy odbiorze z Inpostu. Jeżeli znajdzie się chętny to z chęcią przekieruję to zamówienie. W tym samym dniu dotrze do mnie również 3080 TUF i dlatego pozbywam się Orzełka. Niestety nie wiem czy da się przekierować bez problemu jako, że strona do przkierowania inpostu nie działa i nie wiem czy da się w sumie przekierować paczkę za pobraniem do
funk - W poniedziałek/wtorek dotrze do mnie Eagle RTX 3080 za 3900 złotych z płatnośc...

źródło: comment_1605389382k11eM7GhuIZ4z1hpDL4QHC.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PhoenixPneuma: ogólny problem ze sterownikami i ich pobieraniem. Kompletny brak sterowników pod nowe gry. Pytałem teraz kolegę i ostatni update sterowników był na początku września do jego radeona 5700xt nitro. Nvidia wypuszcza update za każdym razem jak jakaś nowa gra wychodzi. Nie wiem, też mam duży zgryz bo jestem na kupnie :P Miałem dawniej laptopy z amd i radeonami i była to tragedia po dwóch latach bo nie było już
  • Odpowiedz
Wiem, że może pytanie nie pod ten tag, ale wytłumaczyłby mi ktoś różnicę pomiędzy chipsetami. To znaczy, docelowo do ryzena 7 3700x, chcę kupić płytę główną na chipsecie amd b450, ale widzę że w większości zestawów, są zalecane płyty na chipsecie amd b550, jaką to robi różnicę?
#rtx
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach