Kocham tę piosenkę. Bardziej tę wersję niż ten popularny remix z bodajże 1993 roku, który w radiu np. często leci albo leciał (już radia dawno nie słucham). #muzyka #gimbynieznajo #queen #80s
#muzyka #rock #queen #70s #80s #90s #lifelikejukebox 26 lipca 1949 r. w King's Lynn w angielskim hrabstwie Norfolk urodził się Roger Taylor (właściwie Roger Meddows-Taylor), perkusista, kompozytor oraz wokalista, członek zespołu Queen i założyciel grupy The Cross (działającej w latach 1987-1993) a także artysta solowy. Dzisiejszy solenizant jest autorem m.in. takich utworów z repertuaru Queen jak: "I'm in
@ArpeggiaVibration: to może poprawię - stosunkowo mało znane. To nagranie też jest fajne. Czy jego fragmenty nie były na ostatniej płycie w jakimś nagraniu/intro?
@Lifelike: Jako ciekawostkę dodam, że jego bratem jest James May (wspólny ojciec, inne matki). Jeden z prowadzących Top Gear (oczywiście zanim się wszystko posypało ;))
#muzyka #queen #80s #lifelikejukebox 16 lipca 1984 r. zespół Queen wydał singiel z piosenką "It's A Hard Life" promujący album "The Works". Wstęp utworu oparty jest na tłumaczeniu arii "Vesti la giubba" z opery Ruggiero Leoncavallo pt. "Pajace". Queen - "It's A Hard Life"
#muzyka #rock #queen #liveaid #80s #klasykmuzyczny #ciekawostkimuzyczne #lifelikejukebox 13 lipca 1985 r. w Londynie i Filadelfii odbyły się dwa wielkie koncerty charytatywne pod hasłem Live Aid. Organizatorami akcji byli Bob Geldof z Boomtown Rats i Midge Ure z Ultravox. Dzięki zaangażowaniu muzyków udało się zebrać ponad 100 milionów dolarów dla ofiar głodu w Afryce. Dwa równoległe koncerty zostały
#muzyka #hardrock #glamrock #queen #70s #lifelikejukebox 13 lipca 1973 r. zespół Queen wydał nagrany w londyńskich De Lane Lea Studios i Trident Studios debiutancki album studyjny - "Queen". Ukazał się tydzień po wydaniu pierwszego singla – "Keep Yourself Alive" a testowe tłoczenia albumu są wyjątkowe, bowiem na jednej stronie znajduje się muzyka klasyczna, a na drugiej materiał Queen. Freddie Mercury, Brian May,
Freddie Mercury śpiewał tę piosenkę już w zasadzie umierając. Jeden z najważniejszych, największych i najwspanialszych utworów rockowych w historii. W zamyśle miał dorównać "Bohemian Rhapsody", według mnie jest jeszcze lepszy, według innych nie - to już kwestia gustu, ale nie zmienia to faktu, że kawałek jest przecudowny. Zarówno wokal Mercury'ego, jak i gitara Briana Maya... To jest absolutny klasyk i nieraz spociły mi się przy nim oczy ( ͡°͜ʖ
Największy koncert w historii Queen transmitowany w TVP kultura, ostatni Davida Gilmour'a również był. Zaczyniam doceniać ten kanał ;) #muzyka #rock #queen #freddiemercury