Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#muzyka #rock #queen #70s #80s #90s #lifelikejukebox
26 lipca 1949 r. w King's Lynn w angielskim hrabstwie Norfolk urodził się Roger Taylor (właściwie Roger Meddows-Taylor), perkusista, kompozytor oraz wokalista, członek zespołu Queen i założyciel grupy The Cross (działającej w latach 1987-1993) a także artysta solowy.
Dzisiejszy solenizant jest autorem m.in. takich utworów z repertuaru Queen jak: "I'm in
Lifelike - #muzyka #rock #queen #70s #80s #90s #lifelikejukebox
26 lipca 1949 r. w K...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lifelike: Jako ciekawostkę dodam, że jego bratem jest James May (wspólny ojciec, inne matki). Jeden z prowadzących Top Gear (oczywiście zanim się wszystko posypało ;))
  • Odpowiedz
#muzyka #rock #queen #liveaid #80s #klasykmuzyczny #ciekawostkimuzyczne #lifelikejukebox
13 lipca 1985 r. w Londynie i Filadelfii odbyły się dwa wielkie koncerty charytatywne pod hasłem Live Aid. Organizatorami akcji byli Bob Geldof z Boomtown Rats i Midge Ure z Ultravox. Dzięki zaangażowaniu muzyków udało się zebrać ponad 100 milionów dolarów dla ofiar głodu w Afryce.
Dwa równoległe koncerty zostały
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#muzyka #hardrock #glamrock #queen #70s #lifelikejukebox
13 lipca 1973 r. zespół Queen wydał nagrany w londyńskich De Lane Lea Studios i Trident Studios debiutancki album studyjny - "Queen". Ukazał się tydzień po wydaniu pierwszego singla – "Keep Yourself Alive" a testowe tłoczenia albumu są wyjątkowe, bowiem na jednej stronie znajduje się muzyka klasyczna, a na drugiej materiał Queen.
Freddie Mercury, Brian May,
Lifelike - #muzyka #hardrock #glamrock #queen #70s #lifelikejukebox
13 lipca 1973 r....
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Freddie Mercury śpiewał tę piosenkę już w zasadzie umierając. Jeden z najważniejszych, największych i najwspanialszych utworów rockowych w historii. W zamyśle miał dorównać "Bohemian Rhapsody", według mnie jest jeszcze lepszy, według innych nie - to już kwestia gustu, ale nie zmienia to faktu, że kawałek jest przecudowny. Zarówno wokal Mercury'ego, jak i gitara Briana Maya... To jest absolutny klasyk i nieraz spociły mi się przy nim oczy ( ͡° ͜ʖ
TheFourthHorseman - Freddie Mercury śpiewał tę piosenkę już w zasadzie umierając. Jed...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach