Mirki, chcę wypełnić PITa. Jak wiadomo od 15 lutego PIT-37 jest już uzupełniany przez pracodawcę i dostępny na e-pit. A co jeśli potrzebuję dodatkowo wypełnić jeszcze PIT-36? Chodzi o #kryptowaluty. Można go jakoś potem dodać na e-pit, czy klikając "akceptuj i wyślij" nie możemy nic zmienić, tj. każdy pit jest osobno, czy razem?

Poza tym pracując na UZ ma się wyższy zwrot podatku? Ja mam UOZ, kolega UZ w
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atexor: Albo PIT-37 albo PIT-36. Alternatywa rozłączna. Nie możesz wysłać obu. Jeśli masz do wypełnienia PIT-36, to musisz odrzucić propozycję wstępnie wypełnionego PIT-37. Oczywiście wszystkie dane o dochodach i skłądkach, które były na PIT-37 przepisujesz na PIT-36.
  • Odpowiedz
Pracodawcy mieli złożyć PIT-11 do końca stycznia. Czyli urzędnicy mieli tylko 2 tygodnie na wypełnienie deklaracji dla 20 milionów pracowników. Zastanawia mnie, na ile było to automatyczne uzupełnianie, a ile pól musieli wpisać ręcznie.
Takie przemyślenia naszły mnie gdy patrzyłem na swoją deklarację, która niestety została błędnie uzupełniona ()
Jest tu ktoś z Urzędu Skarbowego, kto mógłby podzielić się z nami jak wyglądało masowe tworzenie deklaracji w dwa
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@spac_jesc_pracowac To na pewno był automat, zdziwię się jeśli ludzie tego dotykali poza jednostkowymi przypadkami.
Nieuwzględnienie ulg jest normalne jak coś. It's not a bug, it's a feature ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
IMO największym plusem tych rozliczeń jest to, że można przez Internet zmienić numer konta. W e-Deklaracjach trzeba było się bujac do urzędu z osobnym formularzem xD.

#pit
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FHA96: @Hedage: @jaceks653: ja podczas pierwszego rozliczenia podałem jakiś numer, którego nie używam od dawna i specjalnie na zamykam tego konta bo nigdy mi sie nie chcialo isc z formularzem ZAP-3 do nich. To wgl smieszne, że wszystko można przez e-deklaracje a tego nie. xD
  • Odpowiedz
Czy dobrze rozumiem, że mogę sobie jako osoba fizyczna odliczyć od podatku wydatki na internet? Nie korzystałem z ulgi, z tego co czytałem mogę w tej sytuacji i w roku następnym.

#podatki #pit
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@bachus to jak najbardziej możesz, granica 740 zł. Wiele osób w ogóle nie wie, że jest możliwa ulga od Internetu w zeznaniu podatkowym. Teraz to trochę ograniczyli.
  • Odpowiedz
Gdzie mi niby wyślą kasę? To pierwszy rok w którym się rozliczałem wiec raczej mojego konta nie mają a nie musiałem zrobić nic poza 2 klikami :/
#pit
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zozol1950: Jeśli nie podałeś konta - a jest taka możliwość na stronie rządowej podatki.gov.pl, to najprawdopodobniej otrzymasz przekaz pocztowy pomniejszony o opłatę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@susuke15 nie zależy to od zaliczek pobranych w ciągu roku oraz np ulg jakie przysługuja podatnikowi lub dodatkowych przychodów których np nie wykazywał w ciągu roku
  • Odpowiedz
@susuke15: moja księgowa zawsze mówi, że ze złego rozliczenia/błędów w pit-11. "Dobre rozliczenie powinno wyjść na zero". I w sumie ona tak robi, nie wiem ile w tym prawdy ;)
  • Odpowiedz
Halo, mircy, korzystał ktoś z ulgi na internet w tym nowym systemie epit? Konkretnie chodzi mi o to czy trzeba/jest opcja dodania jakichś załączników, faktur czy coś, bo wpisuję kwotę, zatwierdzam... i to tyle? Coś zbyt podejrzanie proste ( _)
#pit #epity #podatki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PerfectEquilibrium:
Nawet jak wypełniasz zeznanie na papierze (taka forma nadal jest możliwa) to do ulgi na Internet nie dodajesz żadnych załączników.
Potrzebujesz:
- Faktury za internet. Musi z nich wynikać że dotyczą internetu a nie innych usług. Muszą być na ciebie a nie np.na mamę
- Potwierdzenia zapłaty tych faktur. Jeśli przelewem to z twojego konta a nie np. z konta brata
Ale nigdzie ich nie dołączasz. Trzymasz to w
  • Odpowiedz
jestem nowy w #pit
jak się zalogowałem na epit.podatki.gov.pl to wyskoczył mi pit-37 (ten zrobiony) oraz pit-38.

rozumiem, że wysyłam tylko 37?
umowy jakie miałem do tej pory to 2 miesiące zlecenie i później o pracę.

czy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@loungemacher_: czyli wziąłeś pusty PIT. Nic się dla Ciebie nie wygenerowało więc urząd nic nie zaakceptuje za Ciebie w przypadku 38. Kliknij sobie „odrzuć” i będzie ok ;)
  • Odpowiedz
Komu 1% podatku? Myślałem o watchdog polska, bo patrzą politykom na ręce i podoba mi się to co robią

#pit
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ktoś podpowie jak rozliczyć z US przychód za dzierżawę miejsca na reklamy na blogu? - brałem w ub. roku udział w programie na jednym z portali, coś tam zarobiłem i trzeba to rozliczyć ale mam tylko rachunek... wybieram kategoria inne przychody i tam e-pit chce dane z pit i koszty przychodu.... ktoś coś? #podatki #pit #epit
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jak to jest z rozliczeniem jak na wakacjach pracowałem sezonowo w Belgii? Byłem tam na umowie sezonowej (65 dni pracy) no i dostałem wypelnioną kartę dni pracy. Czy podlega to rozliczeniu, jak to rozliczyć? #pit #podatki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach