Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
hashus
via iOS- 2
hashus
- 2
@daaniel121: kasę bym może i miał ale z ekonomicznego punktu widzenia to jest nieopłacalne. Taniej mi będzie brać taksówki... do tego dochodzą naprawy, paliwo etc

DzonyNajedzony
- 1
Zmieńcie ubezpieczycieli. Macie ofertę od jednego to idźcie po kontrofertę do innego. Mi OC+AC podrożało chyba tylko 100zl.
Potrzebuje informacji od kogoś obeznanego w ubezpieczeniach oc. Mianowicie moja historia wygląda tak:
Latem 2015 kupiłem motocykl, gdy go odstawiałem na jesień do rodziców na zimowanie to zgubiłem dokumenty włącznie z ubezpieczeniem. Motocykl był jeszcze nie przerejestrowany. W marcu 2016 wyrobiłem zaświadczenie z wydziału komunikacji i udało mi się go zarejestrować oraz ubezpieczyć.
Teraz przyszło mi pismo że naliczyli mi karę 600zł za brak ciągłości w ubezpieczeniu w 2016r (nie wiedziałem że
Latem 2015 kupiłem motocykl, gdy go odstawiałem na jesień do rodziców na zimowanie to zgubiłem dokumenty włącznie z ubezpieczeniem. Motocykl był jeszcze nie przerejestrowany. W marcu 2016 wyrobiłem zaświadczenie z wydziału komunikacji i udało mi się go zarejestrować oraz ubezpieczyć.
Teraz przyszło mi pismo że naliczyli mi karę 600zł za brak ciągłości w ubezpieczeniu w 2016r (nie wiedziałem że
- 1
- 1
@RolnikSamWdolinie: No niestety OC jest obowiązkowe bez znaczenia czy pojazd jeździ, czy stoi. Możesz próbować zawalczyć o częściowe umorzenie za pomocą odwołania, ale o ile nie jesteś w tragicznej sytuacji materialnej to są bardzo małe szanse :/ Dla pocieszenia gdybyś tak zapomniał o OC dla samochodu to kara wyniosłaby zamiast 600 zł, 4000 zł.
#oc #ubezpieczenie #prawo Znajomy rok temu spowodował nieumyślnie wypadek niedostosowanic prędkości na łuku, dziś dostał pismo że odszkodowanie zostało wypłacone z polisy autocasco (czemu nie z OC znajomego?) I firma żąda zwrotu 30 000 zł od sprawcy. Dlaczego firma żąda od niego zwrotu? Czy OC pokryje skoro szkoda była pokryta z autocasco ?
Wolajo @mfind
mureny jak to jest, chcę sprzedać auto które było długi czas zarejestrowane na członka mojego rodziny. Na początku stycznia skończyło się OC lecz nikt nawet nie dzwonił, żadnego listu od PZU(bo tam mial oc) nie było. Czyli ubezpieczenia mieć nie powinien lecz sprawdzając na ufg za pomocą tablic rejestracyjnych wyskakuje ze OC jednak jest. Jak to działa, oc jakby samo się przedłużyło lecz nie jest opłacone ? Problem mam bo chcę to
- 2
@Kunnorinno: @mfind
- 1
@Kunnorinno: Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) temat wyczerpany, rada ode mnie - zadzwoń do TU, niech wyślą papiery, żebyś miał kwity i obczaj składkę, bo z nią też różnie bywa.
- 1
jeżeli kupiłem samochód i OC kończy się z dniem dzisiejszym, a mam juz kupione w innej firmie ubezpieczeniowej to musze wysyłać tej poprzedniej firmie jakieś odstąpienie od umowy OC?
bo według artykulu 31 nie muszę, a baba na infolinii mówi że muszę
#oc #ubezpieczenia #motoryzacja
bo według artykulu 31 nie muszę, a baba na infolinii mówi że muszę
#oc #ubezpieczenia #motoryzacja
- 26
Mirasy, pamiętacie może Mirka, który pomagał w doborze ubezpieczyciela samochodu?
Trochę dowalili mi z ceną OC i szukam czegoś tańszego. Pamiętam, że kilku użytkowników specjalizowało się w tych sprawach.
#ubezpieczenia #oc #samochody
Trochę dowalili mi z ceną OC i szukam czegoś tańszego. Pamiętam, że kilku użytkowników specjalizowało się w tych sprawach.
#ubezpieczenia #oc #samochody
- 2
- 0
- 2
Orientuje się ktoś, jak ma się sprawa odnośnie zastępczego samochodu z OC sprawcy, kiedy posiada się jeszcze jeden samochód.
Sprawa nie trafiła jeszcze do sądu, ale cały czas się wymieniamy różnymi pismami. Moja siostra miała stłuczkę, oddała samochód do warsztatu i wzięła sobie samochód zastępczy. Jej drugi samochód jest użyczony jej mamie(na co jest sporządzona odpowiednia umowa). Ubezpieczyciel znalazł w UFG, że posiada drugi samochód i jest to dla nich problem. Czy
Sprawa nie trafiła jeszcze do sądu, ale cały czas się wymieniamy różnymi pismami. Moja siostra miała stłuczkę, oddała samochód do warsztatu i wzięła sobie samochód zastępczy. Jej drugi samochód jest użyczony jej mamie(na co jest sporządzona odpowiednia umowa). Ubezpieczyciel znalazł w UFG, że posiada drugi samochód i jest to dla nich problem. Czy
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@emky masz 18 lat i silnik 5.0? :O
Co by było w tej sytuacji, gdyby kierowca nie miał kamerki? Pewnie nawet by nie dostał odszkodowania? Sprawca bez szwanku uciekł z miejsca zdarzenia, świadek z ciężarówki pewnie też się nie zatrzymał. Generalnie bez kamerki kierowca byłby w czarnej dupie.
Tymczasem dzięki nagraniu policja już ujęła sprawcę, a ofiara dostanie kasę z OC.
#samochody #motoryzacja #ubezpieczenia #oc
Tymczasem dzięki nagraniu policja już ujęła sprawcę, a ofiara dostanie kasę z OC.
#samochody #motoryzacja #ubezpieczenia #oc

- 3
@niezawodny o taki wypok walczę :D dzieki
- 2
Taka sytuacja Mirki
Uderzyłem w znajomą samochodem podczas cofania. Mechanik wycenił to na 500 zł.
Lepiej dać jej to 500zł, czy spisać OC i żeby poleciało ze składek?
na
Uderzyłem w znajomą samochodem podczas cofania. Mechanik wycenił to na 500 zł.
Lepiej dać jej to 500zł, czy spisać OC i żeby poleciało ze składek?
na
Ale z------m z #oc #ubezpieczenia. Polisa kończyła mi się wczoraj i wczoraj zrobiłem sobie nową kalkulację na stronie proama. Kupiłem nową polisę, zapłaciłem i po chwili przyszły dokumenty. Okazało się, że zaznaczyłem start nowej polisy od 20.02... Dzwoniłem do nich ale nie da się tego zmienić. Trzeba wypowiedzieć jedną polisę, a potem kupić nową. Bez sensu. Na przyszłość, bez pośpiechu. #gorzkiezale
@semperfidelis: to będziesz miał dwie polisy OC?
@semperfidelis: co dzięki... płać 50 zł za poradę xD
- 1
Sprawdziłem sobie historię ubezpieczenia w UFG - Pierwszy samochód na siebie ubezpieczyłem w 2014 r., cały czas coś tam miałem ubezpieczone (w każdym roku) Czy to oznacza, że w tym roku będę miał zniżkę w wysokości 40% na kolejne ubezpieczenie?
#samochody #motoryzacja #ubezpieczenia #oc
#samochody #motoryzacja #ubezpieczenia #oc
@pogop: nie licz tak. Tak mogles liczyc 20 lat do tylu i pewno twoj ojciec tak liczy kiedy na rynku bylo pzu i pko a sklepy mialy logo SPOLEM. Wtedy rok to 10% i po 6 latach byles na topce tabeli. Teraz rownie dobrze moga liczyc rok po 5% albo naprzyklad pierwsze 10% dostaniesz ale dopiero po drugim roku. Patrz kto i co i jak . " Wolny rynek" #
@pogop: To jest porabane, mam prawko od 2013, auta ubezpieczalem na siebie od 2014 i maks na parę miesięcy, a tam gdzie OC wychodzi 500-700 zl przy pełnych zniżkach mi wychodzi 1000-1300... A jeszcze na początku 2014 za BMW 2.0 warte 2000zl wyliczyli 4500zł oc...
Miałem dziś małą kolizję z nieoznakowanym busem należącym do policji. Oczywiście nie z mojej winy. Zaciekawiła mnie polisa ubezpieczeniowa. Była na kwotę 8 tys.zl na cztery raty po dwa tys. z kawałkiem. Wystawiona na komendę główną policji. Nie wydaje Wam się to przesadnie dużo? #oc #ubezpieczenia #policja
- 0
@RometAnd ale to było samo OC. Jeśli ktoś uciekając przed policją doprowadzi do jakiejś stłuczki to i tak nie pokrywa tego ubezpieczyciel auta policyjnego
- 0
@fireman2: a niby kto? :) pokrywa to ubezpieczyciel, po czym występuje na drogę cywilną ze sprawcą stłuczki/uszkodzenia, a że sądy, komornicy tak działają w naszym kraju, odzyskiwane jest jedynie 10% długów ;)
Mirki, ze wyższe OC to uczciwsze odszkodowania?
1. Stój na światłach
2. Niech ktoś wjedzie w tył rocznego samochodu za ponad 100k
3. Zgłoś szkodę do ubezpieczyciela
4. Dostań wycenę - 630 złotych(?!)
1. Stój na światłach
2. Niech ktoś wjedzie w tył rocznego samochodu za ponad 100k
3. Zgłoś szkodę do ubezpieczyciela
4. Dostań wycenę - 630 złotych(?!)
Można wykupić oc tylko na pół roku? Kończy mi się oc a za pół roku auto będę sprzedawał. #motoryzacja #ubezpieczenia #oc
- 2
@quarox: Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozostałe płatności przechodzą na nabywcę pojazdu :) Oczywiście jeśli się zmieścisz w terminie zapłacenia danej raty.
- 2
@quarox: Można wykupić OC tylko na rok. Jeżeli będziesz sprzedawał auto, to OC przejdzie automatycznie na nowego właściciela. Dopiero jeśli nabywca zrezygnuje z OC, to będziesz mógł dostać zwrot składki za niewykorzystany okres. Jeżeli kupisz OC na raty (tu możesz sprawdzić, kto będzie miał najtańszą ofertę dla Ciebie: https://kalkulator.ubea.pl), to jesteś odpowiedzialny za zapłatę tych rat, których termin spłaty mija przed dniem powiadomienia ubezpieczyciela o sprzedaży auta
@screwdriver no mi dużo taniej na stronch wychodzi jednak niż w porownywarkach czy u agentów
@screwdriver: poszedł priv:)
- 3
Siema, dostałem samochód jako darowiznę od mamy. Szukam jakiegoś ubezpieczenia, najtaniej znalazłem mbank. Miły Pan miał dzisiaj dzwonić bo dogadaliśmy się na 1700 zł ale nie dzwoni. Tak więc rozglądam się za czym innym. Nigdy nie miałem żadnego ubezpieczenia wykupionego, pierwszy raz jestem właścicielem pojazdu. Ktoś coś, byle jak najtaniej.
#oc #ubezpieczenia @mfind
#oc #ubezpieczenia @mfind
























