Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi może ktoś jak to jest w końcu z tymi samochodami sprowadzonymi z UK? Mam okazję kupić Audi A4 z już wykonaną pełną przekładką (Wygląda jak wersja kontynentalna kierownica z lewej strony) i opłaconą akcyzą, opłatami celnymi itp. Auto nigdy nie było rejestrowane w Polsce i nie był tutaj również wykonywany żaden przegląd ani nic w tym stylu. I teraz pytanie jest następujące czy jeśli je kupie to czy będę płacił za nie droższe OC? Bo z tego, co się orientuje za samochody bez wykonanej przekładki płaci się nawet 300% drożej a jak to jest z tymi które taką przekładkę mają?
#motoryzacja #anglik #oc
  • 12
@Jestem_Tutaj: Mi chodziło o samochody bez przekładki - kierownica po prawej stronie (zwyżka), kierownica po lewej stronie (normalna stawka), nic więcej :) Autor ma przekładkę, więc jest tak, jak napisałeś :)
@rapazia jeżeli pojazd ma przekładkę i jest zarejestrowany z kierownicą po lewej stronie to spoko. Robisz ubezpieczenie normalnie. Jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach jak już będziesz rejestrować, jak coś to pisz na priv
@Jestem_Tutaj: @mfind: @fromasz56: To kamień z serca panowie. Czyli jeśli dobrze rozumiem to ubezpieczalnie rozróżniają dwa rodzaje przekładki. Taką minimalną która jest tylko dostosowana do jazdy po naszych pięknych drogach z przełożonymi samymi lampami i za taką płaci się zwyżkę. Oraz taką z przełożonym całym układem kierowniczym, zmienionym pulpitem, światłami itd i ta traktowana jest jak pełnoprawna wersja kontynentalna i tu zwyżek nie ma.
@rapazia: biorą pod uwagę tylko układ kierowniczy. Jeśli masz oryginalny(po prawej stronie), to jest zwyżka, jeśli po lewej(zrobisz przekładkę), normalna stawka jak dla każdego samochodu. Jeśli zrobisz homologację na Polskę i zostawisz kierownicę po prawej, to masz zwyżkę nadal.

Jak będziesz po zakupie, to odzywaj się na priv, ogarniemy to jak należy :)

Dobrego egzemplarza Ci życzymy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡