Miałem dzisiaj stłuczkę nie z mojej winy. Orientuje się ktoś ile % mogę dostać za zniszczone ubrania? Kurtka nadaje się do wyrzucenia, spodnie, rękawice i kask też. Za całość zapłaciłem 8 tys. miesiąc temu. Mam na wszystko kwity. #oc #motocykle
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i sie zaczyna, potrzebuje pojechać gdzieś dalej ( za granice pomyslałem o wykupieniu asistance) Niestety mam za stary samochód (rocznik 94) i żaden ubezpieczyciel sie tego nie podejmie. Czekamy do maja z przeglądami afera się zaczyna jak mówiłem :) Zesmutniałem dość poważnie #samochody #ubezpieczenia #oc #motoryzacja #ubezpieczenie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Czy OC na motocykl w tym roku na podrożało tak samo jak w przypadku samochodów? Sprawdziliśmy jak kształtują się ceny.
Wyjeżdżając na drogę bez ważnego ubezpieczenia motocyklista naraża się na poważne problemy. Kary za brak OC w 2017 roku poszybowały w górę. Obecnie wynoszą one:

130 zł za brak OC do 3 dni,
340 zł od 4 do 14 dni,
670 zł powyżej 14 dni,
SuperUbezpieczenia_Pl - Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie sezonu motocyklowego....

źródło: comment_gD9jjasx1YqsNN7tFZXrRw4QsVz27gnK.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cesarz_Polski: Elo elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie powinno być problemu Mireczku :) a co to za ubezpieczyciel? Mirki dobrze mówią, że w czołowej jest udział własny najczęściej ale nie musi być procentowy, może być równie dobrze kwotowy : np 100-150 ziko.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Ja pracuję w firmie co odkupuje takie szkody z OC i AC . Jak jakiś mireczek czy mirabelka , chcą żeby im za friko przebadać czy było zaniżenie i czy wyruchało was TU proszę o priv , nie musicie jej sprzedawać a dowiecie się czy zaniżyli wam i o ile (ja dostaje 10 zł od każdego wysłanego kosztorysy od mojej firmy , was to nic nie kosztuję a możecie
  • Odpowiedz
Mireczki z #motocykle
pytanie o ubezpieczenie NNW. Jaką macie sumę ubezpieczenia? PZU proponuje za 99 zł rocznie ubezpieczenie na kwotę 15000 zł. To trochę niska kwota.
Nie chcę zmieniać ubezpieczyciela bo PZU jako jedyne ma sensowny assistance, a sama składka za OC jest dość niska. Szukam samego ubezpieczenia NNW na sensowną kwotę. Co polecacie?

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gerard-kowalski: z OWU PZU:
"1) świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu będącego następstwem wypadku ubezpieczeniowego, przy czym jeżeli ubezpieczony doznał 100% trwałego uszczerbku na zdrowiu PZU wypłaca świadczenie w pełnej wysokości sumy ubezpieczenia określonej w umowie NNW, a jeżeli ubezpieczony doznał mniej niż 100% trwałego uszczerbku na zdrowiu, PZU wypłaca świadczenie w wysokości stanowiącej taki procent sumy ubezpieczenia określonej w umowie NNW, w jakim ubezpieczony doznał trwałego uszczerbku na
  • Odpowiedz
Jeśli ubezpieczenie kupuje na auto, a nie na kierowcę, to dlaczego w razie wypadku z mojej winy zniżki lecą na osobę a nie na jedno auto z którego była szkoda? S--------y ( ), #ubezpieczenia #oc #zlodzieje
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piowit wszystko zależy jakie towarzystwo ubezpieczeń. Jeżeli to jest HDI to spłacasz sobie kolejne raty wg. harmonogramu. Rekalkulacji nie będzie. Pamiętaj tylko, że polisa się nie wznowi i jak nie wykupisz nowego OC to będziesz miał przerwę w ubezpieczeniu.
  • Odpowiedz
@piowit: ważne żeby było zapłacone :D jak jest, to jeździsz, jak nie chcesz - wypowiadasz i zawierasz nowe :) Jeśli coś nie pójdzie zgodnie z planem, to znasz adres Mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tellet: Elo Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) kontakt bezpośrednio do TU - mail/telefon i prześlą kwitek :) Jeśli jednak będzie drogo, odzywaj się na priv, podziałamy :)
ps. przedłużyło się, jeśli poprzednia składka była opłacona.
  • Odpowiedz
Mireczki, pytanie o #oc w #motoryzacja. Jesli poprzedni wlasciciel wykupil OC do konca roku a oplacil tylko pol roku, to czy po tym pol roku moge zrezygnowac z jego OC i wykupic inne, u innego agenta czy jestem zobowiazany do oplacenia drugiej raty OC, ktore sam wybral?
#ubezpieczenie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Roosevelt nie jesteś zobowiązany do opłacenia drugiej raty. Wypowiedzieć możesz w każdej chwili. Natomiast jeżeli pierwsza rata jest opłacona to w niektórych firmach możesz sobie jeździć do końca trwania okresu pierwszej raty. Niektóre firmy z kolei robią rekalkulację składki i mimo opłaconej pierwszej raty będziesz musiał dopłacić. Wszystko tak naprawdę zależy od tego jaka to firma ubezpieczeniowa.
  • Odpowiedz
Po zatrzymaniu prawa jazdy powyżej 1 roku muszę zdać ponownie egzamin. (Zatrzymanie za problemy zdrowotne). Czy w polu 4a i 10 będę miał nowe daty uzyskania prawa jazdy? Czy będzie w którymś polu data z 2009 rokiem (wtedy po raz 1 zdałem).

Pytam, bo chyba ma to znaczenie przy OC. Ma?

#prawojazdy #oc #ubezpieczenia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przychodzę po pracy na parking a tam kartka o treści "zrobiłem zdjęcia obicia drzwi, proszę o kontakt." z nr tel. kurcze, nie wiem o co chodzi, na moim niby ślady jakieś kolorowe ale tylko na wierzchu, bez rysy. Nie pamiętam, żebym rano gościa uderzył, ale może w pośpiechu nie zauważyłem albo coś. Więc nie wiem nawet kto kogo niby uderzył. Zaraz zadzwonię z gościem pogadać ale chciałbym wiedzieć: czy jeśli to moja
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #ubezpieczenia i #prawo. Mamy raz po raz problem z #oc i jestem ciekawy czy jest jakis w miare pewny i legalny sposob, zeby rozwiazac nasz problem.

Chodzi o podwojne ubezpieczenia OC. Kupujemy raz po raz auta , ktore maja (podobno) podwojnie oplacona polise. Dostajemy z nimi jeden kwotek. UFG jak wiadomo pokazuje czesto bzdury , wiec wiarygodnac srednia. A czasami po pol roku przychodzi
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger trzeba ręcznie, ja od listopada do stycznia udowadniałam Warcie, że jak ktoś umarł to mu się polisa nie przedłuża z automatu. Ciężko im było się z tym pogodzić ale finalnie przyznali mi rację.
Dużo mi pomógł ten rejestr OC online, bo zauważyłam tam, że mam dwie polisy na ten sam pojazd (jedna zawierana przeze mnie i druga, która się "niby przedłużyła")
Żeby było śmiesznie, polisa zawierana w HDI a wezwanie
  • Odpowiedz
Wytłumaczy mi może ktoś jak to jest w końcu z tymi samochodami sprowadzonymi z UK? Mam okazję kupić Audi A4 z już wykonaną pełną przekładką (Wygląda jak wersja kontynentalna kierownica z lewej strony) i opłaconą akcyzą, opłatami celnymi itp. Auto nigdy nie było rejestrowane w Polsce i nie był tutaj również wykonywany żaden przegląd ani nic w tym stylu. I teraz pytanie jest następujące czy jeśli je kupie to czy będę płacił
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jestem_Tutaj: @mfind: @fromasz56: To kamień z serca panowie. Czyli jeśli dobrze rozumiem to ubezpieczalnie rozróżniają dwa rodzaje przekładki. Taką minimalną która jest tylko dostosowana do jazdy po naszych pięknych drogach z przełożonymi samymi lampami i za taką płaci się zwyżkę. Oraz taką z przełożonym całym układem kierowniczym, zmienionym pulpitem, światłami itd i ta traktowana jest jak pełnoprawna wersja kontynentalna i tu zwyżek nie ma.
  • Odpowiedz
@rapazia: biorą pod uwagę tylko układ kierowniczy. Jeśli masz oryginalny(po prawej stronie), to jest zwyżka, jeśli po lewej(zrobisz przekładkę), normalna stawka jak dla każdego samochodu. Jeśli zrobisz homologację na Polskę i zostawisz kierownicę po prawej, to masz zwyżkę nadal.

Jak będziesz po zakupie, to odzywaj się na priv, ogarniemy to jak należy :)

Dobrego egzemplarza Ci życzymy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Potrafi ktoś określić czy duża będzie różnica w OC dla Opla Astry H GTC 1,9cdti 120 a 150 koni?? Na kierowcę 22 lata z małej mieściny jeśli to ma wpływ.
#ubezpieczenia #oc
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach