Wczoraj na stronie MS pojawiło się kilkanaście zarządzeń - dotyczących zniesienia jednostek penitencjarnych.

Taki los spotkał 23 jednostki, jednak 11 zostanie po prostu przeorganizowanych, ale pozostałe zostają zamknięte na głucho.

Więcej tutaj

#bielskobiala #braniewo #chojnice #gizycko #kedzierzynkozle #plonsk #szczecinek #torun #zlotow #bartoszyce #choszczno #kamienpomorski #krakow #
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki, szukam jakiegoś roweru typu cross, tak żeby i na małe wyprawy się nadał i w nieco trudniejszy teren też wjechał, niestety budżet mocno ograniczony bo chciałbym się zmieścić w 600 zł dlatego jak by ktoś wiedział gdzie znajdę jakiś komis z w miarę przyzwoitymi rowerami jak na ta cenę to byłbym mega wdzięczny za informacje.
Ogółem to szukam w okolicach #rzeszow #przeworsk #lezajsk #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Rivgen jak na razie właśnie tam szukam. Myślałem o crossie ale znalazłem ciekawą ofertę roweru szosowego
https://www.olx.pl/oferta/rower-gazelle-primavera-28-CID767-IDkEB3A.html#
A jeśli chodzi o crossy to znalazłem coś takiego w granicy tej kwoty i okolic
https://www.olx.pl/oferta/rower-meski-alu-CID767-IDnIjp6.html#
Cross jakoś najlepiej nie wygląda ale znowu ten pierwszy raczej nic poza asfaltem by nie było dla niego
  • Odpowiedz
Bitwa Rudnicka.

Mianem Bitwy Rudnickiej określa się walki toczone o przeprawy na Sanie w rejonie Rudnika nad Sanem w czasie I wojny światowej. Krwawe walki prowadzone były w dniach od 14 października do 2 listopada 1914 r. pomiędzy 1 i 4 Armią CK, a 3 Armią rosyjską.

Wojska austro-węgierskie próbowały sforsować San w ramach tzw. kontrofensywy jesiennej (operacja Wisła – San) prowadzonej przez armie sprzymierzone (austro-węgierską i niemiecką). Wojskom CK nie tylko nie
L.....a - Bitwa Rudnicka.

Mianem Bitwy Rudnickiej określa się walki toczone o prze...

źródło: comment_toxoDDuSFHJ7S93i0wvxXnqozXWxCeoq.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@PrinsFrans: To prawda zwłaszcza, że ogólnie materiału jak na lekarstwo i ciężko nawet od osób starszych czegoś się dowiedzieć. Jutro będę w sąsiednim Ulanowie, ale czy mi czasu wystarczy na piesze wędrówki by np. zobaczyć okopy z I WŚ w Zwolakach to nie wiem :(.
  • Odpowiedz
@Lux_Aeterna: Ciekawe, jak to wygląda od strony terenowej tj. czy były prowadzone jakieś poszukiwania. Takie pierwsze skojarzenie po wieloletnim oglądaniu "Było... nie minęło" :)

W sumie to taki przekaz funkcjonuje jako przekaz z drugiego, czy trzeciego pokolenia, więc też niektóre szczegóły na pewno się zatarły, albo zmieniły.

No nic, dodaję do ulubionych, może kiedyś będzie mi dane odwiedzić i te rejony.
  • Odpowiedz
@algorytm7007: ja tez jezdzilem na kolonie, ale w miejsca gdzie bylo co robic i ogladac. Jakies zakopane, szczyrki, muszyny zlockie, ustki, kolobrzegi, darłowa darłowki, czy nawet w starszych klasach na wegry do egeru czy budapesztu. Ale zeby robic kolonie tutaj, gdzie nawet nic do zwiedzania nie ma??
  • Odpowiedz
Zasłabłem.

Chwilę temu palę fajkę na balkonie mieszkania odpoczywając na wolnym, aż tu nagle chodnikiem spomiędzy bloków wyjeżdża auto koło przystanku, zakręca w stronę przejścia dla pieszych i po pasach włącza się do ruchu bez żadnego kierunku. Tak mnie zamurowało, że aż fotki nie zrobiłem.

RNI to stan umysłu.

#nisko #rni #coteludzietojaniewiem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@faramka: Tag już obserwuję, natomiast póki co ze zdjęciami się wstrzymam, bo w moich okolicach prace są w rozsypce, tzn. przebieg trasy znam, natomiast na razie ani widu ani słychu robót. Jak tylko sytuacja się zmieni to dam znać ;).
  • Odpowiedz