Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Jakie kursy online, informatyki/programowania dla początkujących zacząć gdzie znaleźć coś w miarę dobrego? #kursy #informatyka #programowanie #nauka #naukaprogramowania
- 1
@dr_papieros: udemy, freeCodeCamp.org
@dr_papieros to jest zależne od tego w co chcesz pójść;)
Sprawdź codeacademy, kodezille, jaktestować.pl, testelka.pl, może jakieś darmowe na początek kursy udemy
Sprawdź codeacademy, kodezille, jaktestować.pl, testelka.pl, może jakieś darmowe na początek kursy udemy
- 0
int main()
{
srand(time(NULL));
for (;;)
{
int x = rand();- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@zwei: powinno być
A
int main(void), doczytaj standard C ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to pewnie o tym wiesz.A
return 0 jest nieprzenośne, albo return EXIT_SUCCESS albo wywal return.- 1
Kolejny programista otrzymał talię :)
Więcej informacji na mojej stronie: http://tomasz-smykowski.com/projects
#programowanie #javascript #programista15k #frontend #programujzwykopem #naukaprogramowania #biznes #marketing #dlaprogramistow #summonthejson
Więcej informacji na mojej stronie: http://tomasz-smykowski.com/projects
#programowanie #javascript #programista15k #frontend #programujzwykopem #naukaprogramowania #biznes #marketing #dlaprogramistow #summonthejson
źródło: comment_1600611579giaPcAT9r7bxAJaQIkh4FR.jpg
PobierzCześć, pytanie do kolegów ogarniajacych #python #django #sql Właśnie skończyłem ogarnianie podstaw Pythona do poziomu biegłości mojego pierwszego języka czyli C# (generalnie średniozaawansowane zagadnienia z programowaniem obiektowym) Chciałbym spróbować wykorzystać posiadaną wiedzę i przy okazji zaczać ogarniać Django. Pomysł na stronkę jakiś tam mam (generalnie coś w stylu bazy wiedzy, narzędzi do przeszukiwania zasobów pewnej gierki RPG) Deployment myślałem aby wykonać na Heroku bo wydaje się
@Nexrull: postgres, jakiś redis do cache
migracja będzie dużo zależeć od tego jak bardzo będziesz korzystać z feature'ów postgres-specific
migracja będzie dużo zależeć od tego jak bardzo będziesz korzystać z feature'ów postgres-specific
@Nexrull: teraz juz nie ma problemu kiedys byl problem z modelem jsona do przechowywania jsona. Stawiaj postgresa. Masz jeszcze pythonanywhere z prostym deplojem
- 2
To gdzie są te mityczne wspaniałe projekty, do których można przystąpić, żeby sobie w CV wpisać?
Szukałem na Githubie i wszędzie jakieś śmieci, albo starocie
#naukaprogramowania
Szukałem na Githubie i wszędzie jakieś śmieci, albo starocie
#naukaprogramowania
@UnitrA: za 3 2 1 linki do stron które zbierają niby ciekawe projekty open source.
Ale w rzeczywistości ciężko coś znaleźć.
Ale w rzeczywistości ciężko coś znaleźć.
- 0
jak mogę importować funkcję z pliku który jest w folderze wyżej?
próbowałem czegoś takiego jak w picrel ale jest import error
inb4; tak, lokalizacje projektu mam w sys.path
#python #naukaprogramowania
próbowałem czegoś takiego jak w picrel ale jest import error
inb4; tak, lokalizacje projektu mam w sys.path
#python #naukaprogramowania
źródło: comment_1600595204s5frFGEIdlrodRcwOcmi1s.jpg
Pobierz- 2
@jakuzii: Powinno być
from main import func
i na przyszłość - zawsze stosuj importy absolutne - czyli takie, które zaczynają się od lokalizacji projektu a nie od lokalizacji pliku, do którego importujesz daną rzecz (to co podałem to jest właśnie import absolutny).
from main import func
i na przyszłość - zawsze stosuj importy absolutne - czyli takie, które zaczynają się od lokalizacji projektu a nie od lokalizacji pliku, do którego importujesz daną rzecz (to co podałem to jest właśnie import absolutny).
- 1
@Lunatik: PEP8 również rekomenduje żeby używać importów absolutnych - a importy relatywne traktuje jako "akceptowalne" w niektórych sytuacjach.
Szukam i gromadzę materiału do nauki C#.Co polecacie? (wiadomo dokumentacja (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)) Są jakieś warte kupienia kursy po polsku? Jakie strony typu plukasiewicz.net? Blogi, kanały na YT?
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #informatyka #studbaza #csharp #dotnet
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #informatyka #studbaza #csharp #dotnet
@Edelner: Jedziesz po angielsku to najważniejszy język, który musi znac programista.
Co sądzicie o .NET 5, który ma wyjść bodajże w listopadzie tego roku? To będzie rewolucja?
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #csharp #dotnet #microsoft
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #csharp #dotnet #microsoft
@Edelner: Uporządkują nazewnictwo i juz będzie w pyte
@Edelner: odwieczny cykl programistyczny.
różne narzędzia/stacki na różne platformy ->
unifikacja żeby było tak samo ->
między czasie rozwój platform lub powstanie nowych ->
rozdzielenie narzędzi/stacków bo te uniwersalne jednak za bardzo ograniczają ->
wracamy na
różne narzędzia/stacki na różne platformy ->
unifikacja żeby było tak samo ->
między czasie rozwój platform lub powstanie nowych ->
rozdzielenie narzędzi/stacków bo te uniwersalne jednak za bardzo ograniczają ->
wracamy na
- 3
w nawiązaniu do wpisu wołam: @Dutch @kutafonixor @a2k__ @welin @przemmat
to nie miał być efekt końcowy, ale wrzucam, bo obiecałem, że coś wrzucę
#naukaprogramowania
to nie miał być efekt końcowy, ale wrzucam, bo obiecałem, że coś wrzucę
#naukaprogramowania

@nyxesis: to wygląda jak te popularne lampki, cotton ballsy
źródło: comment_1600602815nssMXpUGT3WCOhAOxiKGys.jpg
PobierzKtos kiedys napisal, ze polscy programisci uwazaja, ze sa super i maja wysokie ego. Niestety wiekszosc tzw. programistow to programisci duzych korpo i zagranicznych software housow i oni dobrze juz widza, ze azja jest duzo tansza i podobna jakosciowo. Tak tak, mozecie sie smiac, tak samo jak i pewnie uwazacie, ze jestesmy lepsi w programowaniu od Rosjan, Bialorusinow i calego zachodu xD Indie to klejnocik, ktory ma duzo mieszkancow i osoby tam
@ortaliontrenera: Dobrym wyznacznikiem tego że Polaki są dobrzy w IT są wszelkiego rodzaju CTF w których jesteśmy najczęściej w top10. I tak ci co pracują zdalnie albo dla zagranicznych korpo godzą się na wypłatę jak za każdy zawód inżynierski, czyli od ~15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale za jednego Polaka możesz mieć kilku hindusów :P
@Lonate: Na pewno? Widziałem analizy i całościowy koszt jednego programisty z Indii jest wyższy niż w PL. Koszt to nie tylko pensje, ale też sprzęt, biuro, klima, podatki itp.
Są gorsi w
5/100 #stodnizeswiftem
Dzisiaj z dużymi problemami. Podchodziłem do dzisiejszych zagadnień na 3 albo 4 razy przez obowiązki domowe i inne sprawy, a przez to rozwleczenie strasznie się pogubiłem. Mam poczucie, że mało zrozumiałem z materiału, a testy też poszły bez rewelacji. Dużo głupich błędów. Jak będę miał chwilę postaram się powtórzyć coś z dzisiaj, ewentualnie w dniach 13-15 zarezerwowanych na powtórkę bardziej na tym przysiądę.
#swift #naukaprogramowania
Dzisiaj z dużymi problemami. Podchodziłem do dzisiejszych zagadnień na 3 albo 4 razy przez obowiązki domowe i inne sprawy, a przez to rozwleczenie strasznie się pogubiłem. Mam poczucie, że mało zrozumiałem z materiału, a testy też poszły bez rewelacji. Dużo głupich błędów. Jak będę miał chwilę postaram się powtórzyć coś z dzisiaj, ewentualnie w dniach 13-15 zarezerwowanych na powtórkę bardziej na tym przysiądę.
#swift #naukaprogramowania
źródło: comment_1600545704k4CT7jFep5sZHx4Xb3zUUy.jpg
Pobierz#anonimowemirkowyznania
Czy osoba mało ineligentna może zostać programistą?
Pytam na serio. Może jest jakaś prosta działka w IT, gdzie mogłaby z powodzeniem wejść taka osoba i zarabiać np. 5000zł po jakimś czasie.
#programowanie #naukaprogramowania #pracait #pracbaza
Kliknij
Czy osoba mało ineligentna może zostać programistą?
Pytam na serio. Może jest jakaś prosta działka w IT, gdzie mogłaby z powodzeniem wejść taka osoba i zarabiać np. 5000zł po jakimś czasie.
#programowanie #naukaprogramowania #pracait #pracbaza
Kliknij
Komentarz usunięty przez moderatora
- 32
@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiscie, ze moze, nie sluchaj tutaj ludzi ktorzy chcą sobie ego połechtać i uważają że musisz byc uber inteligentny zeby byc programista. Oczywiscie bylo by Ci dużo latwiej, ale nie musisz byc najlepszy wsrod najlepszych, mozesz byc srednim klepaczem kodu i tez bedzie ok.
Wszystko jest dla ludzi i wszystkiego mozna sie nauczyc, jeżeli masz chęci i to czujesz, to nie pytaj się tylko działaj :)
Wszystko jest dla ludzi i wszystkiego mozna sie nauczyc, jeżeli masz chęci i to czujesz, to nie pytaj się tylko działaj :)
369
Naucz się programowania na Harvardzie za darmo, siedząc na kanapie - W. 5 Cz. 1

Witamy ponownie w Harvard CS50 i CodeGym. Teraz będziemy pracować nad wykładem z 5 tygodnia. Głównym tematem tego są „Struktury danych”. Na początku profesor Malan przypomni, czego dowiedzieliśmy się o wskaźnikach, funkcji malloc i innych przydatnych narzędziach do pracy z pamięcią...
z- 86
- #
- #
- #
- #
- #
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Jestem podekscytowany bo pierwsze zestawy premium trafiają do ludzi na świecie. Poniżej reakcja pierwszej programistki :)
Teraz Ty też możesz dołączyć do teamu Summon The JSON I zarabiać na promowaniu programowania!
Więcej informacji na mojej stronie: http://tomasz-smykowski.com/projects
#programowanie #javascript #programista15k #frontend #programujzwykopem #naukaprogramowania #biznes #marketing #dlaprogramistow
Teraz Ty też możesz dołączyć do teamu Summon The JSON I zarabiać na promowaniu programowania!
Więcej informacji na mojej stronie: http://tomasz-smykowski.com/projects
#programowanie #javascript #programista15k #frontend #programujzwykopem #naukaprogramowania #biznes #marketing #dlaprogramistow
źródło: comment_1600457488QHvbc5bRlgkprnw7F37TAg.jpg
Pobierzznajomość linuxa jest obligatoryjna żeby zacząć pracę jako junior w C++? i czym jest ta "znajomość linuxa" w kontekście programowania?
#cpp #linux #naukaprogramowania
#cpp #linux #naukaprogramowania
- 5
@zarazaa: jak umiesz linuxa to pracuje się po prostu dużo wydajniej i szybciej. I dożywotnio będziesz wymiatał, a jak wypuszczą nową windę albo musisz nagle przeklikać starszą to jesteś w dupie.
moze durne pytanie ale dlaczego akurat linux. na windowsie sie nie da pracowac?
@zarazaa: Zależy co piszesz ale docelowo jakieś aplikacje działające na serwerach to bez znajomości linuksa twoje aplikacje mogą koszmarnie działać. Po za tym czasami wykorzystuje się narzędzia linuksowe niezależnie od systemu. Wszystko zależy od środowiska.
Druga sprawa jako prgoramista dobrze znać kilka systemów. Dzięki temu trochę lepiej będziesz rozumiał jak działa komputer.
potrzebuje skonstruować warunek w ifie taki, ze np pozycja w tablicy jest stringiem konwertowalnym na float. czyli np w tablicy jest string '35.66' wtedy wejdzie if a jak bedzie 'abcd' albo '' czy cos innego niekonwertowalnego na float to nie wejdzie. nie wiem jak to mozna zrobic. ma ktos pomysl? #naukaprogramowania #python
- 1
@baconPancakes: tak, tam pod 3 i 4 powinny byc koordynaty a z czasem sie skapnalem ze jest pusto albo cos zle i mi wywala proces. mozna w sumie przez funkcje albo tez patrze ze w try-except jest jeszcze finally w ktorym to niby wlasnie sie powinno kod wykonywac. poczytam sobie jeszcze o tym. dzieki za pomoc!
4/100 #stodnizeswiftem
Pętle, pętle i jeszcze raz pętle. Poszło zgrabnie i dosyć przyjemnie, ale w testach zaczęło się łapanie za rzeczy, które były w poprzednich dniach. Brakujące nawiasy, sumowanie Inta i Double itp. :D
#swift #naukaprogramowania
Pętle, pętle i jeszcze raz pętle. Poszło zgrabnie i dosyć przyjemnie, ale w testach zaczęło się łapanie za rzeczy, które były w poprzednich dniach. Brakujące nawiasy, sumowanie Inta i Double itp. :D
#swift #naukaprogramowania
źródło: comment_1600445276Dciej8DpHhBDnGk6KpO92C.jpg
Pobierz- 1
@imdrihm: skrót do formatowania kodu(wcięcia) na macu
- 1
@imdrihm: wszystko super, tak trzymaj! :)
Mam tylko jedną podpowiedź:
Zmienne, które przechowują jakieś listy, warto nazywać liczbą mnogą ich zawartości. To znaczy, że zamiast
Teraz to trochę błahostka, ale można się z czasem pogubić.
Mam tylko jedną podpowiedź:
Zmienne, które przechowują jakieś listy, warto nazywać liczbą mnogą ich zawartości. To znaczy, że zamiast
var color = [...] użyć var colors = [...].Teraz to trochę błahostka, ale można się z czasem pogubić.
Jak szukać pracy w IT mimo braku doświadczenia? Analiza CV Programisty
https://stormit.pl/szkolenie-analiza-cv/
Już 28.09.2020 o godzinie 20:00 przeprowadzę darmowe szkolenie, podczas którego dowiesz się:
✅
https://stormit.pl/szkolenie-analiza-cv/
Już 28.09.2020 o godzinie 20:00 przeprowadzę darmowe szkolenie, podczas którego dowiesz się:
✅
źródło: comment_1600430145pVHwZcI2qKEpJzG11kQdYb.jpg
Pobierz- 1
Dlaczego większość dokumentów jest odrzucanych dosłownie po 3 sekundach!
Nie chcesz chyba powiedzieć, że moje CV jest odrzucane bo w nagłówku piszę, że interesuje mnie wyłącznie 15k? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@StormITpl: zapisałem się ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze się zapytam czy jakbym szukał stażu to czy ilość projektów jest brana pod uwagę? Lepszy jeden większy czy kilka mniejszych? Robię teraz aplikacje webową dla mojego korpo (chociaż nie jestem na it stanowisku) i oczywiście dodam to do cv, mam też jeden mniejszy projekcik (zamiana plików z kompa na playliste spotify) i zastanawiam się czy najpierw aplikować na






























Domknięcia. Temat został podzielony na dwa dni, a autor tutoriala ostrzega, że to część od której często ludzie się odbijają. Chciałem coś doszukać po polsku o domknięciach, żeby coś więcej z tego zrozumieć, ale nie znalazłem nic wartego uwagi. Jedynie, że działają jak bloki w Objective-C - nic mi to nie pomogło. Rozumiem, że ma działać jak funkcja, bo funkcja to jakaś forma domknięcia, ale można go używać
źródło: comment_1600630349zOpIE4DO3dzJaxdI4AOZLx.jpg
Pobierz