6/100 #stodnizeswiftem

Domknięcia. Temat został podzielony na dwa dni, a autor tutoriala ostrzega, że to część od której często ludzie się odbijają. Chciałem coś doszukać po polsku o domknięciach, żeby coś więcej z tego zrozumieć, ale nie znalazłem nic wartego uwagi. Jedynie, że działają jak bloki w Objective-C - nic mi to nie pomogło. Rozumiem, że ma działać jak funkcja, bo funkcja to jakaś forma domknięcia, ale można go używać
i.....m - 6/100 #stodnizeswiftem

Domknięcia. Temat został podzielony na dwa dni, a...

źródło: comment_1600630349zOpIE4DO3dzJaxdI4AOZLx.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imdrihm: podam Ci przykładowy, najczęstszy i chyba taki podstawowy model użycia closure'a w Swifcie. Masz powiedzmy funkcje która wykonuje request do jakiegoś serwisu który stoi gdzieś na chmurze. Odpytujesz serwis o jakieś dane, powiedzmy że jest ich dosyć sporo i czekasz na nie 2 sekundy. W momencie w którym Twoja aplikacja dostaje dane wykonujesz completion() <- w nawiasach możesz przekazać dane i z miejsca gdzie wywołujesz tą funkcje jesteś poinformowany
  • Odpowiedz
int main()
{
  srand(time(NULL));
  for (;;)
  {
    int x = rand();
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, pytanie do kolegów ogarniajacych #python #django #sql Właśnie skończyłem ogarnianie podstaw Pythona do poziomu biegłości mojego pierwszego języka czyli C# (generalnie średniozaawansowane zagadnienia z programowaniem obiektowym) Chciałbym spróbować wykorzystać posiadaną wiedzę i przy okazji zaczać ogarniać Django. Pomysł na stronkę jakiś tam mam (generalnie coś w stylu bazy wiedzy, narzędzi do przeszukiwania zasobów pewnej gierki RPG) Deployment myślałem aby wykonać na Heroku bo wydaje się
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nexrull: teraz juz nie ma problemu kiedys byl problem z modelem jsona do przechowywania jsona. Stawiaj postgresa. Masz jeszcze pythonanywhere z prostym deplojem
  • Odpowiedz
To gdzie są te mityczne wspaniałe projekty, do których można przystąpić, żeby sobie w CV wpisać?
Szukałem na Githubie i wszędzie jakieś śmieci, albo starocie

#naukaprogramowania
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UnitrA: za 3 2 1 linki do stron które zbierają niby ciekawe projekty open source.
Ale w rzeczywistości ciężko coś znaleźć.
  • Odpowiedz
@jakuzii: Powinno być

from main import func

i na przyszłość - zawsze stosuj importy absolutne - czyli takie, które zaczynają się od lokalizacji projektu a nie od lokalizacji pliku, do którego importujesz daną rzecz (to co podałem to jest właśnie import absolutny).
  • Odpowiedz
@Lunatik: PEP8 również rekomenduje żeby używać importów absolutnych - a importy relatywne traktuje jako "akceptowalne" w niektórych sytuacjach.
  • Odpowiedz
@Edelner: odwieczny cykl programistyczny.
różne narzędzia/stacki na różne platformy ->
unifikacja żeby było tak samo ->
między czasie rozwój platform lub powstanie nowych ->
rozdzielenie narzędzi/stacków bo te uniwersalne jednak za bardzo ograniczają ->
wracamy na
  • Odpowiedz
Ktos kiedys napisal, ze polscy programisci uwazaja, ze sa super i maja wysokie ego. Niestety wiekszosc tzw. programistow to programisci duzych korpo i zagranicznych software housow i oni dobrze juz widza, ze azja jest duzo tansza i podobna jakosciowo. Tak tak, mozecie sie smiac, tak samo jak i pewnie uwazacie, ze jestesmy lepsi w programowaniu od Rosjan, Bialorusinow i calego zachodu xD Indie to klejnocik, ktory ma duzo mieszkancow i osoby tam
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ortaliontrenera: Dobrym wyznacznikiem tego że Polaki są dobrzy w IT są wszelkiego rodzaju CTF w których jesteśmy najczęściej w top10. I tak ci co pracują zdalnie albo dla zagranicznych korpo godzą się na wypłatę jak za każdy zawód inżynierski, czyli od ~15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale za jednego Polaka możesz mieć kilku hindusów :P


@Lonate: Na pewno? Widziałem analizy i całościowy koszt jednego programisty z Indii jest wyższy niż w PL. Koszt to nie tylko pensje, ale też sprzęt, biuro, klima, podatki itp.

Są gorsi w
  • Odpowiedz
5/100 #stodnizeswiftem

Dzisiaj z dużymi problemami. Podchodziłem do dzisiejszych zagadnień na 3 albo 4 razy przez obowiązki domowe i inne sprawy, a przez to rozwleczenie strasznie się pogubiłem. Mam poczucie, że mało zrozumiałem z materiału, a testy też poszły bez rewelacji. Dużo głupich błędów. Jak będę miał chwilę postaram się powtórzyć coś z dzisiaj, ewentualnie w dniach 13-15 zarezerwowanych na powtórkę bardziej na tym przysiądę.

#swift #naukaprogramowania
i.....m - 5/100 #stodnizeswiftem

Dzisiaj z dużymi problemami. Podchodziłem do dzis...

źródło: comment_1600545704k4CT7jFep5sZHx4Xb3zUUy.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imdrihm: jak będziesz chciał żeby ci zrobić review albo czegoś nie będziesz ogarniał to daj znać na PW, mogę ci pomóc.
I ucz się podstaw GITa, zrób sobie repo na Githubie albo innym bitbuckecie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiscie, ze moze, nie sluchaj tutaj ludzi ktorzy chcą sobie ego połechtać i uważają że musisz byc uber inteligentny zeby byc programista. Oczywiscie bylo by Ci dużo latwiej, ale nie musisz byc najlepszy wsrod najlepszych, mozesz byc srednim klepaczem kodu i tez bedzie ok.
Wszystko jest dla ludzi i wszystkiego mozna sie nauczyc, jeżeli masz chęci i to czujesz, to nie pytaj się tylko działaj :)
  • Odpowiedz
Jestem podekscytowany bo pierwsze zestawy premium trafiają do ludzi na świecie. Poniżej reakcja pierwszej programistki :)

Teraz Ty też możesz dołączyć do teamu Summon The JSON I zarabiać na promowaniu programowania!

Więcej informacji na mojej stronie: http://tomasz-smykowski.com/projects

#programowanie #javascript #programista15k #frontend #programujzwykopem #naukaprogramowania #biznes #marketing #dlaprogramistow
tomaszs - Jestem podekscytowany bo pierwsze zestawy premium trafiają do ludzi na świe...

źródło: comment_1600457488QHvbc5bRlgkprnw7F37TAg.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zarazaa: jak umiesz linuxa to pracuje się po prostu dużo wydajniej i szybciej. I dożywotnio będziesz wymiatał, a jak wypuszczą nową windę albo musisz nagle przeklikać starszą to jesteś w dupie.
  • Odpowiedz
moze durne pytanie ale dlaczego akurat linux. na windowsie sie nie da pracowac?


@zarazaa: Zależy co piszesz ale docelowo jakieś aplikacje działające na serwerach to bez znajomości linuksa twoje aplikacje mogą koszmarnie działać. Po za tym czasami wykorzystuje się narzędzia linuksowe niezależnie od systemu. Wszystko zależy od środowiska.

Druga sprawa jako prgoramista dobrze znać kilka systemów. Dzięki temu trochę lepiej będziesz rozumiał jak działa komputer.
  • Odpowiedz
potrzebuje skonstruować warunek w ifie taki, ze np pozycja w tablicy jest stringiem konwertowalnym na float. czyli np w tablicy jest string '35.66' wtedy wejdzie if a jak bedzie 'abcd' albo '' czy cos innego niekonwertowalnego na float to nie wejdzie. nie wiem jak to mozna zrobic. ma ktos pomysl? #naukaprogramowania #python
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@baconPancakes: tak, tam pod 3 i 4 powinny byc koordynaty a z czasem sie skapnalem ze jest pusto albo cos zle i mi wywala proces. mozna w sumie przez funkcje albo tez patrze ze w try-except jest jeszcze finally w ktorym to niby wlasnie sie powinno kod wykonywac. poczytam sobie jeszcze o tym. dzieki za pomoc!
  • Odpowiedz
@imdrihm: wszystko super, tak trzymaj! :)

Mam tylko jedną podpowiedź:
Zmienne, które przechowują jakieś listy, warto nazywać liczbą mnogą ich zawartości. To znaczy, że zamiast var color = [...] użyć var colors = [...].
Teraz to trochę błahostka, ale można się z czasem pogubić.
  • Odpowiedz
Dlaczego większość dokumentów jest odrzucanych dosłownie po 3 sekundach!


Nie chcesz chyba powiedzieć, że moje CV jest odrzucane bo w nagłówku piszę, że interesuje mnie wyłącznie 15k? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@StormITpl: zapisałem się ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze się zapytam czy jakbym szukał stażu to czy ilość projektów jest brana pod uwagę? Lepszy jeden większy czy kilka mniejszych? Robię teraz aplikacje webową dla mojego korpo (chociaż nie jestem na it stanowisku) i oczywiście dodam to do cv, mam też jeden mniejszy projekcik (zamiana plików z kompa na playliste spotify) i zastanawiam się czy najpierw aplikować na
  • Odpowiedz