Zrobiłem drzewo genealogiczne na myheritage i chciałbym je jakoś sensownie wydrukować dla mojej babci na święta w formacie np. A1-A2. Drzewo obejmuje ok. 150 ludzi. Na razie mam wyeksportowany plik GEDCOM, ale nie wiem w jakim programie najlepiej to wydrukować. Sprawdzałem ancestris i niestety się nie da. Ma ktoś na to patent?

#genealogia #drzewogenealogiczne #myheritage
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BorowikSzlachetny: ja korzystam z Gramps, obsługuje popularne formaty drzew, w tym GEDCOM.

Dla 600 ludzi musiałem to wydrukować na dwóch kartkach A3 przy 1200 DPI. Wyszło bardzo malutkie, a i same połączenia drzewka przy takiej liczbie członków nie są zbytnio czytelne, połączenia nachodzą na siebie.

Polecam podzielić drzewko na rodziny, klany (np. Kowalscy z Warszawy, Nowakowie ze Śląska itp.) i na każdej kartce odpowiednio opisać dalsze połączenia z pozostałymi
  • Odpowiedz
  • 0
Ktoś z was robił test dna z #myheritage a potem wysyłał te dane gdzieś dalej w celu analizy cech zdrowotnych? #dna #zdrowie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szaman4: No to pod koniec wakacji powinien być jeszcze summer sale z ceną 59 USD. Na BF w 2018 roku kupiłem dwa kity z wysyłką za niecałe 100 USD.
  • Odpowiedz
Mega promocja dla testu DNA na MyHeritage ( )
Normalna cena to 79$ ale prawie zawsze jest promocja na 49$. Teraz z kodem rabatowym „DNAGEDCOM” pakiet DNA na MyHeritage kosztuje tylko $9 (płatność tylko dolarami), a przy zakupie co najmniej dwóch pakietów - darmowa dostawa! Dodatkowo można na miesiąc mieć darmowe full konto.
Sam kupiłem własnie 2 za 18$. Ilość ponoć ograniczona.
#myheritage #genealogia
Sykol - Mega promocja dla testu DNA na MyHeritage (✌ ゚ ∀ ゚)☞
Normalna cena to 79$ al...

źródło: comment_1593121253CueNtA6Ykstq3AAx1sxKev.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Usunęłam poprzedni wpis, bo za dużo trolli było, a moje pytanie jest poważne. To nie jest zarzutka.
Mirki, co sądzicie o robieniu badań DNA w celu poszukiwania własnych korzeni? Czy to niebezpieczne? Jeśli tak, to nie chciałabym tego robić. Z jednej strony, chciałabym wiedzieć, kim naprawdę jestem, a z drugiej strony naczytałam się wielu opowiastek o handlu narządami ludzkimi, że mi się odechciewa, jak np. w filmiku na YT autorstwa SerafinTV, który
b.....o - Usunęłam poprzedni wpis, bo za dużo trolli było, a moje pytanie jest poważn...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blablaelotrzydwazero: ja planuję zrobić takie testy na fałszywe nazwisko, używając telefonu kupionego w lombardzie za gotówkę, w innym mieście bez żadnej swojej elektroniki, z karty SIM zarejestrowanej na pana żula. Z drugiej strony za młody nieświadomie oddałam swoje DNA DKMSowi, więc nie wiem czy jest sens xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 380
@exploti: raport zawierający setki informacji o genotypie, bardzo szczegółowa analiza, test jest dostarczony pod same drzwi - cena 210zl.

Test na wirusa który ma tylko sprawdzić jego obecność, potrzeba do niego jedynie termocyklera i kilku innych przyrządów - 500zl
  • Odpowiedz
W listopadzie zamówiłem sobie pakiet do badania DNA od #myheritage, po niemal trzech miesiącach od wysłania mojej próbki dzielna Poczta Polska doręczyła przesyłkę do laboratorium.
W każdym razie, ciekawy jestem wyniku badania. Wiem tylko tyle, że moja rodzina od co najmniej kilku pokoleń mieszkała w centralnej Polsce, mam ukraińsko brzmiące (choć spolszczone) nazwisko.
Jeśli jesteś ciekawy czy warto zapłacić $40 za test i co da się wyczytać z naszego
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W listopadzie zamówiłem sobie pakiet do badania DNA od #myheritage, po niemal trzech miesiącach od wysłania mojej próbki dzielna Poczta Polska doręczyła przesyłkę do laboratorium.
W każdym razie, ciekawy jestem wyniku badania. Wiem tylko tyle, że moja rodzina od co najmniej kilku pokoleń mieszkała w centralnej Polsce, mam ukraińsko brzmiące (choć spolszczone) nazwisko.
Jeśli jesteś ciekawy czy warto zapłacić $40 za test i co da się wyczytać z naszego
exploti - W listopadzie zamówiłem sobie pakiet do badania DNA od #myheritage, po niem...

źródło: comment_1581705561iKyJiWDrmSUXzMJAdIE8ZR.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedyś korzystałem z #myheritage aby zrobić sobie drzewo, a dokładniej zaimportowałem GENCOM z kompa i potem kogoś zaprosiłem do edycji. No i udało mi się uzupełnić trochę danych potwierdzając osoby. Od pewnego czasu myheritage zrobił się bardzo drogi. Jestem ciekaw jakie są Wasze doświadczenia. Ostatnio odkryłem wikitree i w sumie podoba mi się ta idea, ale widać, że w Polsce jest niewielu użytkowników. Próbowaliście może? #genealogia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ja kupiłem pełną wersję na rok tylko po to, żeby odczytać wiadomość którą dostałem od, jak się później okazało, kuzynki z hollywood o której nie miałem pojęcia.
Na szczęście mieli zniżkę 50% (często mają) bo pełnej bym nie zapłacił, i tak wyszło ponad 200pln, ale jak się ma rozbudowane drzewo i ma się podejrzenie że są gdzieś na świecie jacyś krewni to raz warto kupić, żeby wykorzystać te smart matches i popisać
  • Odpowiedz