@eSUBA94 jakby faktycznie robił te streamy czy filmy z łącz krótkofalarskich pod takim tagiem to nie dość, że by te wysrywy miały jakiś sens to clickbait by nie był taki duży.
Z dystansem.
@K-S-: Może nie na większych odległościach, bo odległość prowadzenia łączności zależy od propagacji (rozchodzenia) się fal w danym momencie, ale ogólnie rzecz biorąc to tak. Jeżeli chcesz używać pasm radioamatorskich (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pasma_amatorskie) to musisz mieć licencję/pozwolenie.

Co do koncesji i pozwolenia- różnica jest zasadnicza. Pozwolenie musi zostać wydane, jeżeli podmiot spełnia dane warunki. Natomiast przy koncesji nawet jeżeli warunki są spełnione to nie musi zostać wydana.