Johan Tirén (1853-1911)- to słynny szwedzki malarz, którego obrazy przedstawiają głównie północne rejony Szwecji- szwedzką Laponię. Oprócz dzikiej lapońskiej przyrody i Lapończyków, na obrazach bardzo często pojawiają się psy lapońskie.

Ten poniższy obraz, przedstawiający północną Szwecję- lapońskie dzieci z psami, został sprzedany w 2019r. na aukcji w Sztokholmie za 28 tys. SEK. Teraz pewnie warty jest wielokrostność tej sumy. Szkoda, bo z chęcią bym taki obraz zakupił, bardzo mi się podoba.

#
n.....u - Johan Tirén (1853-1911)- to słynny szwedzki malarz, którego obrazy przedsta...

źródło: d386a980421e7e350ee7d2ee3c38f39e

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest tu ktoś, to zajmuje się malarstwem i sprzedaje swoje obrazy w NFT? To jakaś nowa moda, czy instagramowy scam? Coraz więcej takich propozycji widzę, a nie orientuje się w temacie NFT
#malarstwo #nft #crypto #instagram
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wixonejo: ja tam w sumie nie wnikam. ale jeśli mam czas i ochotę odpowiadać, to krótka piłka:skoro tak bardzo się podoba to kup se chłopie/dziewczyno mój obraz na płótnie i rób z nim co chcesz.

zawsze działa. ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nalej_mi_zupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) to może się lepiej zapytam dokładnie u źródła, ale myślę, że mam możliwość dodawania takich informacji. Ja niestety mam trochę daleko z północnej Wielkopolski.
  • Odpowiedz
@pekas: Myślałem, że masz jakieś fajne źródełko z którego repostujesz tutaj. W Sanoku jest bardzo dużo obrazów, część z nich jest tylko czasowo bo muzeum wypożycza prywatne kolecje. Czasami niektóre obrazy są mega małe i giną niezauważone przy tych największych i najbardziej popularnych.

Była tu kiedyś historia, że jakiś mirek znalazł u siebie obraz B. bardzo mało znany (prawdopodobnie z okresu gdy n---------ł obrazy na abonament) którego jednyna znana reprodukcja
  • Odpowiedz
Znalezisko - Najdroższa polska malarka na świecie. Jej obraz wart jest dziesiątki milionów zł (https://wykop.pl/link/7216105/najdrozsza-polska-malarka-na-swiecie-jej-obraz-wart-jest-dziesiatki-milionow-zl)

"Możesz nie rozpoznać jej imienia, ale jest spora szansa, że ​​widziałeś jej twarz. Spogląda z jednego z jej najczęściej reprodukowanych obrazów, „Autoportretu” z 1925 roku, znanego również jako „Tamara w zielonym Bugatti”. Młoda blondynka siedzi za kierownicą swojego samochodu z pełnymi, czerwonymi ustami i zmysłowymi oczami, w rękawiczkach i hełmie jak lotnik (chociaż hełm wygląda dziwnie metalicznie)
Histmag - Znalezisko - Najdroższa polska malarka na świecie. Jej obraz wart jest dzie...

źródło: nac_obrazlempickiej

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rezoner: Wybacz, chaotyczność to moje drugie imię. Już przy magisterce kazali mi pisać "punkt po punkcie". Ad rem: powinienem dzielić post na akapity i nie porywać się nerwową narrację. Przepraszam, ale i dziękuję bo wiem, że za dużo myśli naraz to nie jest dobry pomysł. Systematyzować!
Ukłony.
  • Odpowiedz