Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via iOS
- 0
- 14

adam-photolive
- 3
@ku2yn: masz aparat zamiast glowy?( ͡° ͜ʖ ͡°)

sedros
via Android- 3
@adam-photolive: Nie, ale ma głowę do robienia zdjęć. ;-)
konto usunięte via Android
- 9
- 0
#fotografia #lightroom
Jest jakaś strona, która udostępnia zdjęcia do obróbki?
Nie posiadam własnego aparatu na tą chwilę żeby coś cykać, a chciałbym się pobawić w edycję zdjęć.
Jest jakaś strona, która udostępnia zdjęcia do obróbki?
Nie posiadam własnego aparatu na tą chwilę żeby coś cykać, a chciałbym się pobawić w edycję zdjęć.
- 195
Siema! Chciałem się pochwalić fotką jaką zrobiłem mojemu różowemu na ostatnim wyjeździe. Zdjęcie z GoPro 8 Hero Black. W końcu jest możliwość robienia zdjęć w formacie RAW w trybie BURST. Tego brakowało poprzednikom.
#fotografia #rozowypasek #gopro #podrozujzwykopem #chwalesie #lightroom #diving #freediving
#fotografia #rozowypasek #gopro #podrozujzwykopem #chwalesie #lightroom #diving #freediving
źródło: comment_eWjiki6Das8yZtAkGNjzyeSm3xHo2oym.jpg
Pobierz- 169
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 144
- 1
#fotografia jakoś niedawno było na wykopie znalezisko (kurcze, tylko nie wiem czy na głównej) z nową wersją jakiejś alternatywy dla lightrooma. Program chyba na "d" się zaczynał ale nie pamiętam. Ktoś może pamięta co to był za program? Wyglądał obiecująco, a jakimś dziwnym trafem ani po #tagi nie mogę znaleźć (czyżby dalej nie działały jak powinny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
- 0
- 0
@browaldo: Jeśli chcesz możesz wysłać, chętnie rzucę okiem.
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Mirki skąd pobiore aktualnego lightroom classic cc, jakieś legit stronki albo link?
#lightroom #photoshop #fotografia
#lightroom #photoshop #fotografia
Jak oddajecie klientowi zdjęcia z wydarzeń typu śluby, 18stki itp to przy finalnym eksporcie też robicie resize w dół? Zazwyczaj mam zdjęcia w dwóch rozdzielczościach: 3936x2624 i 6000x4000 i wiadomo czasem po drodze trzeba coś wykadrować itp. Przy finalnym eksporcie dla nich ustawiam Resize na Long Edge na 2500px. Wy też tak robicie?
#fotografia #lightroom #pytaniedoeksperta
#fotografia #lightroom #pytaniedoeksperta
- 1
@QuaLiTy132: tak. Ustawiam long edge na 3200px. Żeby potem nie było kwiatków, że niektóre zdjęcia mają 3000, inne 1842, a jeszcze inne 4500. Zdjęcia oddaję w rozdzielczości 240 DPI, dzięki czemu zdecydowana większość zdjęć może polecieć do druku w formacie A4, A3 praktycznie bez straty jakości.
@Szumo przy określonym rozmiarze w pikselach nie ma zupełnie żadnego znaczenia jakie dpi ustawisz
- 1
Cześć
Zainstalowałem najnowszego lightrooma i photoshopa. Wcześniej pracowałem na starszych wersjach bo mi się nie chciało tego aktualizować i wgrywać wszystkiego.
Chodzi mi o wtyczki NIK i exposure. Wchodzę w PS-ie w filtry i tego tam nie widzę. W lightroomie ogólnie mam jakiś futurystyczny interfejs i zniknęło mi menu (wtyczki uruchamiałem poprzez Edit>Edit in>Edit in X).
Ktoś wie jak to naprawić?
Zainstalowałem najnowszego lightrooma i photoshopa. Wcześniej pracowałem na starszych wersjach bo mi się nie chciało tego aktualizować i wgrywać wszystkiego.
Chodzi mi o wtyczki NIK i exposure. Wchodzę w PS-ie w filtry i tego tam nie widzę. W lightroomie ogólnie mam jakiś futurystyczny interfejs i zniknęło mi menu (wtyczki uruchamiałem poprzez Edit>Edit in>Edit in X).
Ktoś wie jak to naprawić?
Pany od #lightroom #photoshop i ogólnie #fotografia Jakie ustawienia mam zmienić by zdjęcia, które eksportuje z lightrooma miały w pliku wynikowym dokładnie takie same kolory? (obenie mam tak że plik wynikowy ma nieco inne kolory niż to co widze w programie)
konto usunięte via Android
- 2
@hipokampO_o w opcjach exportu nie masz ze 1:1?
@hipokampO_o przy zapisie masz opcje osadz profil kolorów. Ewentualnie spróbuj opcja zapisz do internetu.
- 0
@foxyroxy: to względnie to samo, po prostu tam modyfikujesz krzywą a tutaj masz suwaki, osobiście uzywam krzywej w trybie custom(bez tej podziałki) i tylko do wyrównania zdjęcia, rozjaśniam lub przyciemniam całość, tak żeby suwaki w Basic działały precyzyjniej.
źródło: comment_mBMiME1N0a4zgdbOKfkSZ91ud2j2hcCl.jpg
Pobierz@foxyroxy: w suwakach masz dokladnie wydzielony zakres od-do highlights, shadows itp. a na krzywej sam mozesz wydzielac zakres jaki modyfikujesz dzieląc linię punktami
zniknęły mi nagle moje niektóre stworzone presety w lightroomie, wtf? :( #smutek #lightroom #photoshop #fotografia
- 0
@foxminator2000: noo ja nie znalazłem... szukałem na wiele sposobów i nic
Pytałem na kilku forach fotograficznych i ludzie też mieli taki sam problem.
Wcieło i nima ¯\_(ツ)_/¯
Pytałem na kilku forach fotograficznych i ludzie też mieli taki sam problem.
Wcieło i nima ¯\_(ツ)_/¯
- 0
- 0
Prosze, powiedźcie mi o co chodzi z tym #lightroom bo już mnie to w-----a...
Patrzę w programie w poszukiwaniu starszych zdjęć i je znajduje, ale widnieje informacja "plik już niedostępny". W porządku, usuwałem kiedyś jakiś folder do którego Lightroom niepotrzebnie sobie kopiował materiał, ale zdjęcia mam w nowej lokacji. Chce je zatem ponownie zaimportować i nie mogę. Wskazuje nową lokalizację do importu i przycisk "Importuj" mam wyblakły. Jak ja nie
Patrzę w programie w poszukiwaniu starszych zdjęć i je znajduje, ale widnieje informacja "plik już niedostępny". W porządku, usuwałem kiedyś jakiś folder do którego Lightroom niepotrzebnie sobie kopiował materiał, ale zdjęcia mam w nowej lokacji. Chce je zatem ponownie zaimportować i nie mogę. Wskazuje nową lokalizację do importu i przycisk "Importuj" mam wyblakły. Jak ja nie
źródło: comment_SZE2CIYq4eTEdJ1Pf7OILgLNH89QEKft.jpg
Pobierz@Bunch: nie wiem ja korzystam od dwoch lat i caly czas mam. Moze u Ciebie gdzie indziej jest.
- 0
@DamSon: @adam-photolive: Nie mogę odznaczyć tego folderu - nie widzę zadnej opcji aby program mi ich tam nie skopiował. Jak mogę zrobić aby mi ich tam nie kopoował?
- 0
Koledze starsza wersja Lightrooma nie otwiera plików z Sony ARW, otwiera natomiast i CR2 (Canon) i NEF (Nikon) Jest opcja przekonwertować to na CR2 lub NEF? Duże straty będą gdyby przekonwertować do TIFF i potem obrabiać?
#fotografia
#obrobkafoto
#obrobkavideo
#sony
#canon
#fotografia
#obrobkafoto
#obrobkavideo
#sony
#canon
@Mauti: jaki LR i jaki aparat? Sprawdzał czy pójdzie z konwersją do DNG (z Adobe DNG Converter)?
- 0
@Mauti: Nie da się, każdy producent ma swój zamknięty format rawów i nie ma możliwości po prostu przekonwertowania danych z jednego na inny. DNG może rozwiązać temat. Polecam jednak upgrade do Adobe CC, cena subskrypcji to mniej niż 2 złote dziennie, a zawsze ma się najnowszą wersję oprogramowania.
- 1
Cześć, czy Afinity Photo może zastąpić Lightrooma, czy raczej jest to typowo zamiennik Photoshopa?
#fotografia #photoshop #lightroom #affinity
#fotografia #photoshop #lightroom #affinity
- 0
Sytuacja: mam zdjęcie po obróbce w lightroom w JPG. Czy da się zlokalizować źródłowe zdjęcie zrobione w RAWIe zapisane gdzieś na dysku? #fotografia #zdjecia #lightroom #adobe
- 0
@kalboy92: ale nie wszystkie jak się okazuje. Jest możliwe jakoś z poziomu windowsa czy innej szukajki znaleźć dwa te same zdjęcia jedno w raw drugie w jpg?
@Bobokkk: jak masz je zaimportowane to lokalizację znajdziesz klikając na miniaturę zaimportowanego zdjęcia PPM i "Show in Explorer"
źródło: comment_BD2A4VGN3CZ0wrt617CvAp7tc7v5ZcZd.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 10
- 1
@johnnyMetalowy: dzięki :)



























