#pytanie #kiciochpyta #laptop

Czy któryś Mirek ma / miał okazję testować takiego laptopa:

Lenovo IdeaPad Y510P - i5-4200M/4GB/1TB+8GB SSD/2x GF GT755M SLI/BT/W8

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=111_212&products_id=59825

Myślę nad zakupem urządzenia. Naczytałem się na różnych stronach odnośnie wydzielania ciepła, głośności, jak dźwiga poszczególne gry w hiper ultra detalach.. ale może ktoś używa(-ł) i podzieli się zdaniem na ten temat?
Miraski. Jak wygląda sprawa podstawki chłodzącej pod laptopa ? Warto inwestować cebuliony w taki wynalazek ? Przy jakiejkolwiek bardziej wymagającej aplikacji temperatura skacze powyżej 80 stopni. Przy samej przeglądarce temperatura przekracza 70 stopni? Posiadam Lenovo z580, zdjęcie spodu komputera dołączam. Jeżeli warto inwestować w podkładki to jaką najlepszą dostanę w stosunku cena/jakość. ( Bardziej w sumie cena niż jakość )

#komputery #laptop #lenovo #chlodzenie
Pobierz
źródło: comment_oBQgKJ2eJsaZzqwPEJOyi64ilVB3dAlm.jpg
@wycz: Musze mieć laptopa, bo do pokoju w którym mieszkam nie ma sensu kabla ciągnąć po całym mieszkaniu (wiem że są karty sieciowe na USB, albo takie nawet co można wmontować do kompa, ale nie widzę większego sensu)

Co do tego FarCry - raczej nie będę grać w bardziej wymagające gry - wybiorę między tymi laptopami:


http://allegro.pl/lenovo-b5400-i3-4000-2-4ghz-4gb-500-8ssd-hdmi-usb3-i4455188564.html


Jeszcze się poradzę znajomego który się zajmuje komputerami :)

Dzięki wszystkim tym, którzy tu
#tablet #laptop #kiciochpyta

Szanowne Mirki poszukuje laptopa 2 w 1 i mam pewne oczekiwania:

- windows (android odpada, odpada też sprzęt z 2 systemami: win w trybie lapka, andek w trybie tabletu)

- solidna, mocna, dobrze wykonana obudowa

- dobra bateria

Cena ma trzeciorzędne znaczenie.

Co wybrać? Słyszałem sporo dobrego o Sony Viao i Delu XPS... Asus Transformer też ma niezłe opinie, ale odpada z uwagi na Andka.
Mirki mam problem z laptopem. 3 letni ASUS z serii K42J od czerwca regularnie się zawiesza.

Jest to najprawdopodobniej zwis hardware'owy, ponieważ kiedy się zawiesi, zamarza praktycznie wszystko. Nie działa mysz, klawiatura, jeżeli tuż przed zawiechą słuchałem muzyki, to z głośników słychać charakterystyczny dźwięk, coś jak dźwięk z transformatora, który wisi na słupie - buczenie, pierdzenie?

Jedyną opcją jest przytrzymanie power buttona przez kilka sekund i "twarde" wyłączenie komputera. Nie ma reguły
@jazgotx: Nie ma na to reguły. Jeden model w sklepie A będzie taniej, niż w sklepie B, a drugi - odwrotnie. W dzisiejszych czasach jak się zbyt długo zastanawiasz nad zakupem czegoś, tym bardziej dochodzisz do wniosku, że jest on nieopłacalny :D Znajdziesz jakiś model, szukasz najtańszego. Podczas poszukiwań znajdziesz inny, lepszy, w podobnej cenie i powtarzasz schemat. I tak w koło Macieju :)
Mireczki! Szukam laptopa, dobrego, w miarę niedrogiego, no i przede wszystkim takiego, żeby można było wgrać windę 7 bo 8 to porażka podobno na całej linii. Było coś takiego że kupowało się z windowsem 8 i ze strony producenta można było sciągnąć i wgrać siódemkę. Coś ktoś pomoże? #laptop #komputery
@vin42: ludzie nie pojmują, że te kafelki tak na serio wcale nie są innowacyjne. No bo co robisz w Win7 jak chcesz coś z menu start? Klikasz Start i wpisujesz nazwę pliku/skrótu czy whatever. W 8/8.1 jest identycznie tyle, że w kafelkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
są obecnie na rynku #laptop z wyjściem #spdif albo #toslink tak abym mógł go podpiąć pod kino domowe i mieć dźwięk 5.1?

Mój TV nie wspiera DTS i oglądam filmy w stereo przekonwertowane na 5.1 przez kino domowe co jest troche głupie....

Wiem że można dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową ale chciałbym tego unikąć. Wystarcxzy ze na biurku mam już z logitecha panel do sterowania głośnością...

Laptop 17", cena to około 3k...
Miraski mój #rozowypasek chce kupić ultrabooka, koniecznie białego (inny nie lansuje na uczelni) do powiedzmy 2000-2200 PLN. Pomyślałem,że za tą cenę nie kupi, ale ona mi #!$%@?ła, że są już od 1850-1999 cebulenów :O

Oczywiście jak to kobieta, oprócz odpalenia raz na ruski rok Simsów i przeglądania Pudelka nie będzie jakoś mega eskploatowany

link

Co sądzicie? Większej alternatywy jakoś w tej cenie nie widziałem, chyba że słabo szukałem.

#ultrabook #kiciochpyta #komputery #
@grave: Nie ma problemu :) z ultra to raczej zupełnie nie ten budżet, tzn. teraz jest poplątanie z pojęciem, bo większość ludzi nazywa małe lapki (13 i mniej cali) ultrabookami a niewiele mają z nimi wspólneog, tylko mniejszy ekran, ale prawdziwy ultrabook mały, lekki i bardzo wydajny to gruuuba kasa :) poziom 3-4 tysiące wyjściowo na początek. Możesz zobaczyć jeszcze w podobej cenie co podałem Asusa, Sony Vaio, też robią fajne
Mirki skoro pomożecie jak ukradną rower, to może i mi poradzicie w bardziej błahej sprawie. Otóż kupuję laptopa i właściwie wybór zawęził się do 2 egzemplarzy. Zasadniczo różnią się kartą graficzną i procesorem.

W jednym konfiguracja wygląda tak:

Intel Core i7-3632QM + NVIDIA GeForce GT 720M 2GB

a w drugim:

Intel Core i5-4200M + NVIDIA GeForce GT 740M 2GB

Laptop ma być głównie do zabawy internet, filmy, nauka i jakieś gierki. Doradźcie
Mój różowy pasek oddał laptop do serwisu, po 2 tygodniach dzwoni z pytaniem co i jak... Od pracownika słyszy, że szef wie coś więcej na temat, gdyż ten serwis wysyła laptopy do naprawy gdzieś indziej jeśli chodzi o hardware a sami na miejscu zajmują się tylko oprogramowaniem. Szef oddzwania za jakieś 15 minut z informacja, ze naprawa będzie kosztować 250 zł. Na pytanie co dokładnie się zepsuło po chwili migania się, że
Drogie mirki, potrzebuję waszej pomocy. Wiem, że dobrzy z was ludzie, dlatego jestem pewien, że mi pomożecie :)

Ale do rzeczy: poszukuję laptopa na studia, do 2600 cbl, najlepiej podobny do tego http://www.x-kom.pl/p/160925-notebook-laptop-15-6-lenovo-g500h-i5-3230m-4gb-1000-dvd-rw-hd8750m.html tyle, że z lepszą kartą graficzną. Procesor mógłby być ten sam, jest całkiem dobry. Za każdą pomoc będę na maxa wdzięczny!

#pomocy #laptop #zakupy
@Pustulka: dlaczego? działa elegancko, oczywiście się grzeje, ale bateria trzyma długo (nie sprawdzałem, ale nigdy mi się nie rozładował w niespodziewanym momencie XD), diablo 3 chodzi, moge sobie u klienta czasami pograć
Kupował ktoś może na ali baterie do laptopów? Potrzebuję baterii do laptopa FUJITSU LifeBook A531 na allegro są za ~250 zł na ebaterie za ~150 zł a na aliexpress za ~90 zł.

Czy może opłaca się baterię regenerować lub szukać zamiennika (chociaż przyznam się, że nie wiem jak)?

Swoją drogą nie wiedziałem, że w bateriach do laptopów znajdują się zwykłe baterie 18650 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#aliexpress #
Pobierz
źródło: comment_xVn8rbAQMBWux3rgRJIusS1HOMWRg6tO.jpg