Wszystko
Wszystkie
Archiwum
- 4
Miraski. Jak wygląda sprawa podstawki chłodzącej pod laptopa ? Warto inwestować cebuliony w taki wynalazek ? Przy jakiejkolwiek bardziej wymagającej aplikacji temperatura skacze powyżej 80 stopni. Przy samej przeglądarce temperatura przekracza 70 stopni? Posiadam Lenovo z580, zdjęcie spodu komputera dołączam. Jeżeli warto inwestować w podkładki to jaką najlepszą dostanę w stosunku cena/jakość. ( Bardziej w sumie cena niż jakość )
#komputery #laptop #lenovo #chlodzenie
#komputery #laptop #lenovo #chlodzenie
@Vatras14: śrubokręt i video na YouTube.
Mireczki, jaki dobry laptop za możliwie niską cenę? (Do gier: far cry 3, simcity, Crashfield może)
@wycz: Musze mieć laptopa, bo do pokoju w którym mieszkam nie ma sensu kabla ciągnąć po całym mieszkaniu (wiem że są karty sieciowe na USB, albo takie nawet co można wmontować do kompa, ale nie widzę większego sensu)
Co do tego FarCry - raczej nie będę grać w bardziej wymagające gry - wybiorę między tymi laptopami:
http://allegro.pl/lenovo-b5400-i3-4000-2-4ghz-4gb-500-8ssd-hdmi-usb3-i4455188564.html
Jeszcze się poradzę znajomego który się zajmuje komputerami :)
Dzięki wszystkim tym, którzy tu
Co do tego FarCry - raczej nie będę grać w bardziej wymagające gry - wybiorę między tymi laptopami:
http://allegro.pl/lenovo-b5400-i3-4000-2-4ghz-4gb-500-8ssd-hdmi-usb3-i4455188564.html
Jeszcze się poradzę znajomego który się zajmuje komputerami :)
Dzięki wszystkim tym, którzy tu
- 0
@Sheppardo: Kwestia jak niska ma być cena. Zakładając jakieś minimum cenowe do tych gier to za 1900zł taka Toshiba z systemem, i3 + GTX740, 4GB RAM:
http://www.komputronik.pl/product/232300/Komputery/Laptopy/Toshiba_Satellite_C55_A_1H9.html
Ewentualnie HP ProBook 450 na Radeonie za 2k zł.
http://www.komputronik.pl/product/232300/Komputery/Laptopy/Toshiba_Satellite_C55_A_1H9.html
Ewentualnie HP ProBook 450 na Radeonie za 2k zł.
- 7
- konto usunięte
- wuju84
- Zabuza666
- Misterius
- konto usunięte
- +2 innych
#tablet #laptop #kiciochpyta
Szanowne Mirki poszukuje laptopa 2 w 1 i mam pewne oczekiwania:
- windows (android odpada, odpada też sprzęt z 2 systemami: win w trybie lapka, andek w trybie tabletu)
- solidna, mocna, dobrze wykonana obudowa
- dobra bateria
Cena ma trzeciorzędne znaczenie.
Co wybrać? Słyszałem sporo dobrego o Sony Viao i Delu XPS... Asus Transformer też ma niezłe opinie, ale odpada z uwagi na Andka.
Szanowne Mirki poszukuje laptopa 2 w 1 i mam pewne oczekiwania:
- windows (android odpada, odpada też sprzęt z 2 systemami: win w trybie lapka, andek w trybie tabletu)
- solidna, mocna, dobrze wykonana obudowa
- dobra bateria
Cena ma trzeciorzędne znaczenie.
Co wybrać? Słyszałem sporo dobrego o Sony Viao i Delu XPS... Asus Transformer też ma niezłe opinie, ale odpada z uwagi na Andka.
@Jack_Donaghy: acer switch 10
- 2
Mirki mam problem z laptopem. 3 letni ASUS z serii K42J od czerwca regularnie się zawiesza.
Jest to najprawdopodobniej zwis hardware'owy, ponieważ kiedy się zawiesi, zamarza praktycznie wszystko. Nie działa mysz, klawiatura, jeżeli tuż przed zawiechą słuchałem muzyki, to z głośników słychać charakterystyczny dźwięk, coś jak dźwięk z transformatora, który wisi na słupie - buczenie, pierdzenie?
Jedyną opcją jest przytrzymanie power buttona przez kilka sekund i "twarde" wyłączenie komputera. Nie ma reguły
Jest to najprawdopodobniej zwis hardware'owy, ponieważ kiedy się zawiesi, zamarza praktycznie wszystko. Nie działa mysz, klawiatura, jeżeli tuż przed zawiechą słuchałem muzyki, to z głośników słychać charakterystyczny dźwięk, coś jak dźwięk z transformatora, który wisi na słupie - buczenie, pierdzenie?
Jedyną opcją jest przytrzymanie power buttona przez kilka sekund i "twarde" wyłączenie komputera. Nie ma reguły
- 1
- 2
Ale skisłem przy reklamie HP Pavilion x360
Szczególnie 0:15 na CH** mam obracać ekran i ustawiać klawiszami do dołu by pogadać przez Skype?! O.o
w ogóle połowę tych rzeczy można robić bez obracania ekranu... i do bani tak klawiszami do ziemi bardziej się poniszczą, powpada tam jakiś shit...
#hp #laptop #nowetechnologie #tablet #reklama
Szczególnie 0:15 na CH** mam obracać ekran i ustawiać klawiszami do dołu by pogadać przez Skype?! O.o
w ogóle połowę tych rzeczy można robić bez obracania ekranu... i do bani tak klawiszami do ziemi bardziej się poniszczą, powpada tam jakiś shit...
#hp #laptop #nowetechnologie #tablet #reklama

- 1
@naprawalaptopow: wołajo
@Sieniu: Taniej to tylko używane
Laptop HP Pavilion 17 A4/ 8GB/ 500GB/ AMD A4-500 Quad Core 4 x 1.5GHz lapek za 1500zl jak oceniacie? nowka #laptop #informatyka #opinie
- 1
@Omka: każdy pavilion to ścierwo a hp wcale nie taka dobra firma
- 0
@Omka: Raczej negatywnie, procesor słabizna po calości, grafy brak, mały dysk, 8GB na wyrost do reszty, za 1500zł jedyny sensowny to taki Lenovo imho:
http://www.komputronik.pl/product/220220/Komputery/Laptopy/Lenovo_G510_59_406675_.html
Intel i3, dysk 1000GB, 4GB RAM, grafika dedykowana Radeona i moim zdaniem lepsze wykonanie niż w HP.
http://www.komputronik.pl/product/220220/Komputery/Laptopy/Lenovo_G510_59_406675_.html
Intel i3, dysk 1000GB, 4GB RAM, grafika dedykowana Radeona i moim zdaniem lepsze wykonanie niż w HP.
- 1
W jakim sklepie najkorzystniej jest kupować laptop, chodzi mi o stosunek parametrów do ceny? (Szukam do 2k) #pytanie #elektonika #laptop #komputery
- 1
@jazgotx:
różnie, często x-kom, czasami też sklepy mają taniej na allegro niż na swoich stronach, warto też sprawdzić na porównywarkach cen typu ceneo czy skąpiec
http://www.wykop.pl/wpis/9272662/pytania-o-laptopy-powtarzaja-sie-czesto-wiec-stwor/
różnie, często x-kom, czasami też sklepy mają taniej na allegro niż na swoich stronach, warto też sprawdzić na porównywarkach cen typu ceneo czy skąpiec
http://www.wykop.pl/wpis/9272662/pytania-o-laptopy-powtarzaja-sie-czesto-wiec-stwor/
@jazgotx: Nie ma na to reguły. Jeden model w sklepie A będzie taniej, niż w sklepie B, a drugi - odwrotnie. W dzisiejszych czasach jak się zbyt długo zastanawiasz nad zakupem czegoś, tym bardziej dochodzisz do wniosku, że jest on nieopłacalny :D Znajdziesz jakiś model, szukasz najtańszego. Podczas poszukiwań znajdziesz inny, lepszy, w podobnej cenie i powtarzasz schemat. I tak w koło Macieju :)
Co myślicie o tym plecaku?
Potrzebuję coś niedużego do laptopa na więcej niż jeden sezon, nada się?
http://allegro.pl/4f-plecak-komputerowy-na-laptopa-do-15-6-pck002-i4521042368.html
#pytanie #laptop #plecak
Potrzebuję coś niedużego do laptopa na więcej niż jeden sezon, nada się?
http://allegro.pl/4f-plecak-komputerowy-na-laptopa-do-15-6-pck002-i4521042368.html
#pytanie #laptop #plecak
- 1
mirko, potrzebuję fajnego lapka, głównie do serfowania po necie, wykonywania przelewów, ze sporą matrycą, do 1000złotych. ktoś coś poleci? #pomocy #informatyka #laptop #laptopy
- 0
@piteerowsky: Nie no spoko, do jakiś podstawowych zastosowań poradzi sobie :) na przyszłość jak będzie ciut wyższy budżet to obowiązkowo od i3 w górę szukaj po prostu :)
@Tizukk to ja wiem, ale i tak lajtowo :P
- 2
Mireczki! Szukam laptopa, dobrego, w miarę niedrogiego, no i przede wszystkim takiego, żeby można było wgrać windę 7 bo 8 to porażka podobno na całej linii. Było coś takiego że kupowało się z windowsem 8 i ze strony producenta można było sciągnąć i wgrać siódemkę. Coś ktoś pomoże? #laptop #komputery
- 7
@vin42: http://www.wykop.pl/wpis/9272662/pytania-o-laptopy-powtarzaja-sie-czesto-wiec-stwor/
Bzdury.
bo 8 to porażka podobno na całej linii.
Bzdury.
- 1
Miraski, potrzebny mi jakiś laptop w miarę dobry ale za jakieś przystępne pieniądze (czyt. około 1500zł)
Co sądzicie np. o tym http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-essential-g510-i3-4000m-4gb-1tb-r5-m230.bhtml
#pytanie #komputery #laptop #kiciochpyta
Co sądzicie np. o tym http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-essential-g510-i3-4000m-4gb-1tb-r5-m230.bhtml
#pytanie #komputery #laptop #kiciochpyta
- 0
@zaguus: http://www.wykop.pl/wpis/9272662/pytania-o-laptopy-powtarzaja-sie-czesto-wiec-stwor/
nowsze budżetowe karty amd są słabsze niż ich poprzednicy
nowsze budżetowe karty amd są słabsze niż ich poprzednicy
- 0
@zaguus: Jeżeli grafa nie jest potrzebna to G500C:
http://www.komputronik.pl/product/236575/Komputery/Laptopy/Lenovo_G500C_59_418321_128GB.html
taniej i z dyskiem ssd, natomiast jeśli grafa dedykowana to G510 ujdzie, ale za ok 300-350zł więcej kupujesz już z GTX740 lapka a to inna półka więc jak pod gry to odczekaj chwile i dorzuć więćej zamiast się męczyć na grafie typu m230
http://www.komputronik.pl/product/236575/Komputery/Laptopy/Lenovo_G500C_59_418321_128GB.html
taniej i z dyskiem ssd, natomiast jeśli grafa dedykowana to G510 ujdzie, ale za ok 300-350zł więcej kupujesz już z GTX740 lapka a to inna półka więc jak pod gry to odczekaj chwile i dorzuć więćej zamiast się męczyć na grafie typu m230
są obecnie na rynku #laptop z wyjściem #spdif albo #toslink tak abym mógł go podpiąć pod kino domowe i mieć dźwięk 5.1?
Mój TV nie wspiera DTS i oglądam filmy w stereo przekonwertowane na 5.1 przez kino domowe co jest troche głupie....
Wiem że można dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową ale chciałbym tego unikąć. Wystarcxzy ze na biurku mam już z logitecha panel do sterowania głośnością...
Laptop 17", cena to około 3k...
Mój TV nie wspiera DTS i oglądam filmy w stereo przekonwertowane na 5.1 przez kino domowe co jest troche głupie....
Wiem że można dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową ale chciałbym tego unikąć. Wystarcxzy ze na biurku mam już z logitecha panel do sterowania głośnością...
Laptop 17", cena to około 3k...
- 1
Drogie Mireczki, tym razem chciałabym Was prosić o radę dotyczącą wyboru dobrego laptopa. Jeśli moglibyście polecić coś lekkiego, do internetów, fejsbuków i uczelnianych spraw to byłabym Wam bardzo wdzięczna. Coś za 3-4 tyś.
#komputery #laptop #pytanie #kiciochpyta
#komputery #laptop #pytanie #kiciochpyta
- 2
@Grazyna_:
tamto już jest trochę nieaktualne, ostatnio odświeżałem wpis:
http://www.wykop.pl/wpis/9272662/pytania-o-laptopy-powtarzaja-sie-czesto-wiec-stwor/
tamto już jest trochę nieaktualne, ostatnio odświeżałem wpis:
http://www.wykop.pl/wpis/9272662/pytania-o-laptopy-powtarzaja-sie-czesto-wiec-stwor/
@Grazyna_: Macbook Air. Nasłuchasz się pewnie, że za te pieniądze spokojnie dostaniesz coś z lepszymi bebechami, ale nie o to w tych komputerach chodzi. Nic się nie zawiesza, wszystko chodzi płynnie, nie ma wirusów, a bateria wystarczy na cały dzień.
- 2
Miraski mój #rozowypasek chce kupić ultrabooka, koniecznie białego (inny nie lansuje na uczelni) do powiedzmy 2000-2200 PLN. Pomyślałem,że za tą cenę nie kupi, ale ona mi #!$%@?ła, że są już od 1850-1999 cebulenów :O
Oczywiście jak to kobieta, oprócz odpalenia raz na ruski rok Simsów i przeglądania Pudelka nie będzie jakoś mega eskploatowany
link
Co sądzicie? Większej alternatywy jakoś w tej cenie nie widziałem, chyba że słabo szukałem.
#ultrabook #kiciochpyta #komputery #
Oczywiście jak to kobieta, oprócz odpalenia raz na ruski rok Simsów i przeglądania Pudelka nie będzie jakoś mega eskploatowany
link
Co sądzicie? Większej alternatywy jakoś w tej cenie nie widziałem, chyba że słabo szukałem.
#ultrabook #kiciochpyta #komputery #
- 2
@grave: 1,4 GHz idź Pan w #!$%@?
- 1
@grave: Nie ma problemu :) z ultra to raczej zupełnie nie ten budżet, tzn. teraz jest poplątanie z pojęciem, bo większość ludzi nazywa małe lapki (13 i mniej cali) ultrabookami a niewiele mają z nimi wspólneog, tylko mniejszy ekran, ale prawdziwy ultrabook mały, lekki i bardzo wydajny to gruuuba kasa :) poziom 3-4 tysiące wyjściowo na początek. Możesz zobaczyć jeszcze w podobej cenie co podałem Asusa, Sony Vaio, też robią fajne
- 1
- 0
@gress: Są wykonane OK, ale pozostaje pytanie w jakim budżecie bo te modele są od 900zł do 2x tyle. Jeśli szukasz taniego lapka do 1000zł to OK, jeśli ciut droższego tak 1300-1400zł to zobacz Lenovo G500C:
http://www.komputronik.pl/product/236575/Komputery/Laptopy/Lenovo_G500C_59_418321_128GB.html
Masz już procesor i3, dysk SSD.
http://www.komputronik.pl/product/236575/Komputery/Laptopy/Lenovo_G500C_59_418321_128GB.html
Masz już procesor i3, dysk SSD.
@gress: G580 (i3+710m) mam już od roku i nie narzekam w ogóle..
- 1
Mirki skoro pomożecie jak ukradną rower, to może i mi poradzicie w bardziej błahej sprawie. Otóż kupuję laptopa i właściwie wybór zawęził się do 2 egzemplarzy. Zasadniczo różnią się kartą graficzną i procesorem.
W jednym konfiguracja wygląda tak:
Intel Core i7-3632QM + NVIDIA GeForce GT 720M 2GB
a w drugim:
Intel Core i5-4200M + NVIDIA GeForce GT 740M 2GB
Laptop ma być głównie do zabawy internet, filmy, nauka i jakieś gierki. Doradźcie
W jednym konfiguracja wygląda tak:
Intel Core i7-3632QM + NVIDIA GeForce GT 720M 2GB
a w drugim:
Intel Core i5-4200M + NVIDIA GeForce GT 740M 2GB
Laptop ma być głównie do zabawy internet, filmy, nauka i jakieś gierki. Doradźcie
- 2
- 1
@Vitru: Zdecydowanie lepszą opcją jest i5 + GTX740, ale jeśli chcesz tylko czasem casualowo pograć to zobacz sobie tańszą opcję z Lenovo na i5 + Radeonie:
http://www.komputronik.pl/product/219448/Komputery/Laptopy/Lenovo_G510_59_406676_.html
http://www.komputronik.pl/product/219448/Komputery/Laptopy/Lenovo_G510_59_406676_.html
Mój różowy pasek oddał laptop do serwisu, po 2 tygodniach dzwoni z pytaniem co i jak... Od pracownika słyszy, że szef wie coś więcej na temat, gdyż ten serwis wysyła laptopy do naprawy gdzieś indziej jeśli chodzi o hardware a sami na miejscu zajmują się tylko oprogramowaniem. Szef oddzwania za jakieś 15 minut z informacja, ze naprawa będzie kosztować 250 zł. Na pytanie co dokładnie się zepsuło po chwili migania się, że
- 1
konto usunięte via Android
- 1
Drogie mirki, potrzebuję waszej pomocy. Wiem, że dobrzy z was ludzie, dlatego jestem pewien, że mi pomożecie :)
Ale do rzeczy: poszukuję laptopa na studia, do 2600 cbl, najlepiej podobny do tego http://www.x-kom.pl/p/160925-notebook-laptop-15-6-lenovo-g500h-i5-3230m-4gb-1000-dvd-rw-hd8750m.html tyle, że z lepszą kartą graficzną. Procesor mógłby być ten sam, jest całkiem dobry. Za każdą pomoc będę na maxa wdzięczny!
#pomocy #laptop #zakupy
Ale do rzeczy: poszukuję laptopa na studia, do 2600 cbl, najlepiej podobny do tego http://www.x-kom.pl/p/160925-notebook-laptop-15-6-lenovo-g500h-i5-3230m-4gb-1000-dvd-rw-hd8750m.html tyle, że z lepszą kartą graficzną. Procesor mógłby być ten sam, jest całkiem dobry. Za każdą pomoc będę na maxa wdzięczny!
#pomocy #laptop #zakupy
@Pustulka: Dziękuję ślicznie :)
@Pablo_Pablito_Santo_Subito: ja mam Asus U36SG i polecam :)
Kupował ktoś może na ali baterie do laptopów? Potrzebuję baterii do laptopa FUJITSU LifeBook A531 na allegro są za ~250 zł na ebaterie za ~150 zł a na aliexpress za ~90 zł.
Czy może opłaca się baterię regenerować lub szukać zamiennika (chociaż przyznam się, że nie wiem jak)?
Swoją drogą nie wiedziałem, że w bateriach do laptopów znajdują się zwykłe baterie 18650 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#aliexpress #
Czy może opłaca się baterię regenerować lub szukać zamiennika (chociaż przyznam się, że nie wiem jak)?
Swoją drogą nie wiedziałem, że w bateriach do laptopów znajdują się zwykłe baterie 18650 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#aliexpress #
@Naczelny_Urzednik_RP: dostałem dziś pierwszą z dwóch zamówionych baterii i wszystko się zgadza. Zamówiłem baterię 4400 mAh, a ta co przyszła opisana jest jako 5200 mAh ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Albo się pomylili, albo takie wałki kręcą...
Albo się pomylili, albo takie wałki kręcą...
@Naczelny_Urzednik_RP: możliwe, że jest właśnie regenerowana. W każdym razie jestem z niej naprawdę zadowolony. Co do tej drugiej baterii to wygląda na to, że cały czas krąży gdzieś po Chinach.
- 1
Misiaczki, który #laptop polecacie? którym waszym zdaniem jest lepszy?
#zestawykomputerowe #jakilaptop #pc
Nie chodzi mi tylko o procesor bo wiadomo że ten w lenovo lepszy ale raczej ogólnie o niezawodność i praktyczność.
Głównie do programowania, potem troche gier i filmów/seriali
#zestawykomputerowe #jakilaptop #pc
Nie chodzi mi tylko o procesor bo wiadomo że ten w lenovo lepszy ale raczej ogólnie o niezawodność i praktyczność.
Głównie do programowania, potem troche gier i filmów/seriali
































Czy któryś Mirek ma / miał okazję testować takiego laptopa:
Lenovo IdeaPad Y510P - i5-4200M/4GB/1TB+8GB SSD/2x GF GT755M SLI/BT/W8
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=111_212&products_id=59825
Myślę nad zakupem urządzenia. Naczytałem się na różnych stronach odnośnie wydzielania ciepła, głośności, jak dźwiga poszczególne gry w hiper ultra detalach.. ale może ktoś używa(-ł) i podzieli się zdaniem na ten temat?
Oba asusy są prawie takie same różnią się matrycą i wielkością dysku.
Jeżeli chodzi o wydajność całkowitą to:
asusy
kultura pracy:
asus>msi>lenovo