Wpis z mikrobloga

Mireczki doradźcie w sprawie laptopa!

Laptop ogólnego zastosowania włączając w to gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bla bla bla lepiej stacjonarny, taniej i wydajniej

Potrzebuję #laptop

Wymagania:
15,6"
i7 4720HQ/5700HQ i wyżej bądź podobne
8-16GB RAMu
Grafika GTX965M/GTX970M i podobne
Matryca FHD i wyżej
HDD 750GB+
Możliwość montażu DODATKOWEGO SSD bądź w komplecie
Najlepiej bez systemu

Cena w granicach 5-6k

Mój wybór to MSI GE62 w wersji i7-5700HQ/GTX970M/8GB/1TB/FHD do którego planuję dokupić kolejne 8GB RAMu i SSD na m.2
Wychodzi coś koło 6k

Polecają mi Lenovo Y50-70 w wersji i7-4720HQ/GTX960M/16GB/1TB SSHD/UHD który kosztuje "jedyne" 4200, ale do lenovo jakoś nie mogę się przekonać.

Kupował/testował ktoś coś ostatnio i jest w stanie podać wady/zalety tych lapków bądź może zna jakąś 3 opcję?

#laptopy #komputery #szukamlaptopa #cokupic
  • 15
@foxbond: mam owe Lenovo i jestem zadowolony w 100% dobry zakup. Działa idealnie i na luzie Ci wszystko pójdzie. Tylko ja mam wersje 8GB RAM. Ale i tak wszystkie gry działają na Ultra na 1080p bez żadnych dropów klatek.
@SpiderFYM:
G751 wygląda okej, ale 17,3" jest dla mnie problemem :(
drugi, G551 ma ten problem, że jest tylko jedno miejsce na dysk, czyli albo mam HDD albo SSD i bawię się po kilkanaście razy dziennie z dyskiem zewnętrznym. W dodatku znajduję same wersje z systemem :|
Obie wersje są też cięższe od MSI/Lenovo które znalazłem.

@xVeenix: Tutaj w sumie boli mnie brak dodatkowego miejsca na dysk, ale mówisz, że
@foxbond Możesz też poszukać czegoś z Clevo. Ciężko mi wskazać konkretny model, ale modułowa konstrukcja z możliwością wymiany karty graficznej, procka etc. to bardzo przydatna rzecz. Ściągnąłem sobie z Niemiec P170EM jakiś czas temu i nie żałuję. Allegro to #protip - wychodzi taniej niż przez Bluemobility i podobnych dystrybutorów w kraju. Tu masz dość fajną rzecz: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5740780020
@sasukeyokai: Dzięki przyjrzę się później im dokładniej, ale na pierwszy rzut oka są strasznie grube i ciężkie, pewnie ze względu na tą możliwość wymiany podzespołów, wiadomo - jak wszystko przylutowane do płyty głównej to można trochę zaoszczędzić miejsca.
@foxbond Nie jest tak źle - ja z tym moim 17 cali czasami gdzieś jeżdżę i da się przeżyć. Udało mi się trafić na model z GTX780M, więc z wydajnością w grach czy przy renderingu w Mayi albo szeroko pojętą obsługą UE4 nie ma problemu. Za kafla którego zaoszczędzisz na Clevo możesz sobie dołożyć ramu, albo wpakować kolejny dysk. Co do GE62 i tego Lenovo - kumple z roku mają i narzekają
@foxbond: Pamiętaj, że jak kupujesz Clevo to na lata, bo ciężko go odsprzedać, a większość teraz to również lutowańce. MSI GE62 to niezły laptop, ale ma drain baterii, niektóre sztuki mają kilku procentowy inne kilkunastu pod pod pełnym obciążeniem po kilku godzinach.

Jeżeli chodzi o sam MSI to:
za 4,5 jest wersja 965m
za 5400 wersja ze skylakami i 970m, ale ciężko powiedzieć czy też cierpi na to co ta z
@Pustulka: dzięki za odp, czyli generalnie lepiej wziąć tego msi z i7-6700 niż z i7-5700 ze względu na jakieś problemy z throttlingiem chociaż ten drugi jest tańszy i wydajniejszy?
@foxbond:
Broadwell throttlował w GE62 mocniej niż haswell, jeżeli chodzi o drain to ciężko coś powiedzieć, w teorii skylaki pobierają mniej energii. GE62 jest tutaj za 5417 w wersji ze skylakiem:
http://sklep.xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/433-msi-apache-pro-ge62-6qf-011xpl-gtx970m.html#
Mógłbyś też zaczekać na Acer Predatora 15 G9-591, ale pewnie będzie droższy i nie wiadomo kiedy wyjdzie, lenvo y700-15 podobno będzie dopiero pod koniec grudnia.
@sasukeyokai: Poszperam wieczorkiem, może faktycznie te Clevo mnie zainteresują

@Pustulka: eh no właśnie w tym rzecz, że nie bardzo mogę czekać, teoretycznie muszę coś zamówić w ten weekend. Spróbuję coś po forach poszukać jak to jest z tym grzaniem i drainem z baterii. Dzięki za pomoc