Wpis z mikrobloga

Drogie mirki, nadszedł ten moment, kiedy trzeba zacząć się rozglądać za nowym laptopem. I od razu zanaczam, nie chcę PC, bo zależy mi na mobilności.
Do rzeczy: na pewno musi pociągnąć pakiet Adobe, dwa czy trzy programy uruchomione na raz. Jako, żem rozwojowy człowiek to możliwość uruchomienia 3dmaxa byłaby fantastycznym atutem. No i wiadomo, trzeba wreszcie zagrać w Wieśka 3, to i to dokładam do wymagań ( ͡ ͜ʖ ͡).
Na pewno nie chcę kloca z 17'3 matrycą, bo taki posiadam i jest straszny. Ale matowa matryca jak najbardziej jest na plus.
Moj budżet to ~5000 złotych. Znajdzie się coś ciekawego?
#ennairysuje #wiedzmin3 #grafika #laptopy #laptop #informatyka #pytaniedoeksperta
  • 19
@Ennai: Ostatnio szukałem koledze laptopa. Co prawda kupił tańszego o ok. 300zł Asusa z gorszą kartą graficzną na DDR3, ale moim zdaniem ten za ok. 4300 to mały potwór jak na laptopa: http://www.msi.com/product/notebook/GE70-2QD-Apache.html#hero-specification

Kolega na swoim (reszta specyfikacji to niemal jest to samo) gra płynnie w Wiedźmina 3 na średnich (wiem, bo sam mu go instalowałem i ustawiałem) i ogranicza go właśnie karta na DDR3. PSa nie używa, ale MATLAB działa
Atexor - @Ennai: Ostatnio szukałem koledze laptopa. Co prawda kupił tańszego o ok. 30...

źródło: comment_WrYZ5MmL6VrIxU9EMiLlWcnzUZIsOGYh.jpg

Pobierz
@Atexor: Mam niebieskiego, ale dzięki mireczku za radę! :3
W sumie to dla mnie nic dziwnego, że różowy gra, znam wiele dziewczyn z mojego otoczenia, ktore nie ograniczają się tylko do Pasjansa i Simsów.
@Ennai: Tęczową to może nie, bo jak tęcza to zaraz jakiś podpalacz się znajdzie, ale kolorki można zapewne ustawiać od własnego widzimisię, tylko to że ma naprawdę solidne bebechy. Szukając laptopa dla kolegi, który mówił: "ma udźwignąć Wiedźmina 3" przewinąłem się na mnóstwo modeli z taką kartą graficzną, która miała gorszą specyfikację (mimo, że ten sam model). A tu taka perełka :)

No i dysk SSD w środku na system. Tylko
@Ennai:

Są modele z mniejszą matrycą?

Są, ale daj sobie spokój z GE60 i GE70 to gorące oraz średnio udane konstrukcje. Jeżeli ci nie przeszkadza drain baterii to w okolicy 5k możesz znaleźć msi ge62 z 970m. Ewentualnie zejść do przedziału 4k+/-100 zł czyli laptopów z 860m/960m wiedźmin na średnich w okolicy 30klatek.
@Pustulka: Czy ja wiem, że średnio udana? Wszystkie nowsze laptopy typowo gamingowe (bo swoją drogą nie robi się już modeli za 5 koła tylko do programów typu PS) się grzeją.
Modele ge62/72 to najnowsze konstrukcje i praktycznie odznaczają się tylko lepsza kartą. Można też kupić wersję GS60 za ok. 9 koła, ale ma to sens? Tak jak w PC różnica wydajnościowa pomiędzy GTX 970 a 980 jest mała, a różnica cenowa
Czy ja wiem, że średnio udana? Wszystkie nowsze laptopy typowo gamingowe (bo swoją drogą nie robi się już modeli za 5 koła tylko do programów typu PS) się grzeją.


@Atexor: Są lepsze i gorsze konstrukcje, MSI GE60 jest średnio udaną, nawet y50-70 było wówczas lepszym wyborem, pomijając oczywiście matrycę w apache pro.

Modele ge62/72 to najnowsze konstrukcje i praktycznie odznaczają się tylko lepsza kartą.

Nie, lepsze chłodzenie, audio, klawiatura, sama konstrukcja,
@Pustulka:
Zauważ, że Skylake to nowość nawet na PC, a DDR4 to dopiero raczkuje. Teraz jest drogie, ale jak wszystko potanieje. A ja wersji ze skylake i gtx 970m nie potrafię znaleźć do 5 koła. Za ~5100 już tak, ale bez skylake i bez systemu operacyjnego. Matryca PLS jest na plus akurat dla ekranowych odmian "audiofilii" i dla naprawdę profesjonalnych grafików, czy tych co pracują w terenie (bo jaśniejsze przy tym
Teraz jest drogie, ale jak wszystko potanieje.


@Atexor: Nie ta szybko jak ci się wydaje.

A ja wersji ze skylake i gtx 970m nie potrafię znaleźć do 5 koła.

Wyraźnie zaznaczyłem, że pisałem o wersji z haswellem. Z 970m i skylakem nie znajdziesz żadnego laptopa do 5k.

. Matryca PLS jest na plus akurat dla ekranowych odmian "audiofilii" i

Przesadzasz, jedna z lepszych matryc w laptopach multimedialnych mam tutaj na myśli
@Pustulka:

Nie ta szybko jak ci się wydaje.

A jednak. Niektóre rzeczy niestety wolno tanieją (SSD), inne szybciej. Parę lat temu moja karta graficzna była warta 1400zł, teraz za 350zł ją kupisz.

Wyraźnie zaznaczyłem, że pisałem o wersji z haswellem. Z 970m i skylakem nie znajdziesz żadnego laptopa do 5k.

Mea culpa nie doczytałem i myślałem, że skylake+970m < 5k.

Przesadzasz, jedna z lepszych matryc w laptopach multimedialnych mam tutaj na
A jednak. Niektóre rzeczy niestety wolno tanieją (SSD), inne szybciej. Parę lat temu moja karta graficzna była warta 1400zł, teraz za 350zł ją kupisz.


@Atexor: A sprawdź sobie ceny SSD w przeciągu tych kilku lat, bo akurat tutaj słabo trafiłeś z przykładem.

Podobnie z obrazem. Matryce są różne - potwierdzam, sam mam 2 monitory z różnymi kontrastami dynamicznymi i jeden na analogu, drugi cyfrowo i widać różnicę, ale różnica kilku stopni